Keddie Keddie komentáře u knih

Klášter kostlivců Klášter kostlivců Jan Bauer

Ve srovnání s Vondruškou, který píše čistě historické detektivky, kde je politika víceméně okrajová, u Bauera se jedná spíše o historické politické thrillery. Sice i zde je i detektivní zápletka, ale poněkud jednodušší a vždy za tím stojí někdo mocný.

08.11.2014 4 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Dost jsem se nasmál, i když téma je dost morbidní. Ale nakonec těch sebevrahů nebylo zas tolik.

30.09.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Příběh dobrý, styl výborný, jen trochu rozvláčné. Ale líbilo se mi to.

26.08.2014 4 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Další skvělý Vondruška. Sice to není román z žádné jeho série, ale příběh je opět vynikající. Autor je historik a je to na románu znát. Plasticky přibližuje život ve středověku a jsem ochoten uvěřit tomu, že to tak nějak tehdy chodilo. Doporučuji.

30.07.2014 5 z 5

Nástroje temnoty Nástroje temnoty Imogen Robertson

Trochu zdlouhavé. Byly okamžiky, kdy jsem se do knihy opravdu začetl, ale bylo jich málo. Děj byl ještě rozdělen do třech linií a to čtivosti zrovna nepřidá. Nicméně to byla zajímavá historická detektivka.

20.05.2014 3 z 5

Falešná kočička Falešná kočička Naďa Horáková

Tři povídky se stejnými kriminalisty. Celkem čtivé, i když od autorky jsem už četl zajímavější knihy.

06.05.2014 4 z 5

Vražda v předstihu Vražda v předstihu Václav Bešťák

Příjemná detektivka, která se dobře čte. Má celkem obstojnou zápletku, slušný spád. Líbila se mi.

09.04.2014 4 z 5

Ženy a lži Ženy a lži Naďa Horáková

Další výborná kniha od této autorky. Dvě povídky, spojené stejnými vyšetřovateli. Jedna ze školního prostředí, kde autorka věrně zobrazila své letité zkušenosti), druhá takové rodinné drama. Přiměřená porce humoru, rychlý spád, zajímavá zápletka. Opět mne jen mrzí, že autorka nenapsal další knihu s Adamem, Ábelem a Vilmou.

23.03.2014 5 z 5

Medvídek na klíček Medvídek na klíček John J. Lamb

Čtvrtý díl se odehrává v San Franciscu. Mě se ovšem víc líbilo prostředí ospalého maloměsta. Nicméně román je opět velmi čtivý s nezbytnou porcí humoru.

09.03.2014 5 z 5

Medvídek s falešným srdcem Medvídek s falešným srdcem John J. Lamb

Opět perfektní detektivka. Tentokrát Brad ještě více zapojuje do vyšetřování svou ženu a musí se potýkat s tajemnou Yakuzou. Líbí se mi autorův humor (i když některé fóry vzhledem k americkému kontextu nejsem schopen pochopit), zápletka. Prostě perfektní volba pro milovníky klasických detektivek.

05.03.2014 5 z 5

Nevěrné ženy pijí sauvignon Nevěrné ženy pijí sauvignon Věra Fojtová

Třetí díl vinařských krimi postupuje podle stejné šablony jako předešlé díly. Nejdřív řešení případu v Brně a potom mezi vinicemi. Z těch mála podezřelých, které se objeví není příliš složité určit toho správného. Takže další odpočinková kniha, která neurazí ale ani příliš nenadchne.

22.02.2014 4 z 5

Ryzlink ostrý jako nůž Ryzlink ostrý jako nůž Věra Fojtová

Druhý díl vinařských krimi je stejný jak první. Poklidná detektivka, žádné překvapivé zvraty, napětí. Prostě poklidné čtení na několik večerů.

12.02.2014 4 z 5

Andělé Andělé Stella Blómkvist

Trochu (ne)typická severská krimi. Hlavní hrdinka Stella ji vypráví v první osobě s určitou dávkou humoru. Typicky pro severskou krimi je mírná alkoholička (i když v tomto díle se drží, protože je těhotná). Téma je typicky seversky depresivní: zneužívání a vražda dětí, pomsta, nenávist. Ale není to až tak depresivní. Děj má spád a i jazyk se mi velmi líbil. Vřele doporučuji stejně jako ostatní díly se Stellou.

21.01.2014 5 z 5

Sedmá polnice Sedmá polnice Peter Tremayne (p)

Další díl sestry Fidelmy je opět velice zamotaný. Ze začátku udělá pár chyb, dokonce jí jde o život. Ale ke konci už je opět ve formě a složitý případ objasní. Vynikající román. Jen v těch jménech jsem se trochu ztrácel.

06.01.2014 5 z 5

Jezdec věstí smrt Jezdec věstí smrt Peter Tremayne (p)

Opět vynikající příběh. Tentokráte ze severní Itálie. Příběh se vrací v čase do doby, kdy Fidelma vyřešila vraždu v Římě a vrací se domů. Jak bývá zvykem, příběh je dost zamotaný a odhalení vraha není jednoduché. Pro příznivce historie a detektivek prakticky povinná četba.

21.12.2013 5 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Na každý Vondruškův román se těším a nikdy mne nezklame. I zde se hned na začátku objevila mrtvola a nezůstala osamocena. Kolem se vynořilo několik podezřelých, v kterých jsem se bohužel trochu ztratil. Ale již ke konci bylo jasné, kdo je vrah. Ale i konec románu stojí za přečtení. Je jen důkazem, že dokazování zločinu ve středověku probíhalo trochu odlišně ode dneška. Vřele doporučuji.

01.12.2013 5 z 5