Keddie Keddie komentáře u knih

Měsíc s dýmkou Měsíc s dýmkou Hana Prošková

Povídky mě trochu zklamaly. Jednoduchý děj a jak sama autorka v doslovu píše, ani nejsou moc napínavé. Jediné, co mne donutí přečíst si další díl je zvědavost, co bude s Horácem.

02.07.2014 3 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Příjemné pohlazení po duši z ne příliš šťastného období.

01.07.2014 5 z 5

Proradný medvídek Proradný medvídek John J. Lamb

Poslední díl celé medvídkové série. A opět vynikající. Kdo četl předchozí díly, asi už bude celkem naladěn na autorův styl i humor. Jen lituji, že to je poslední díl. Škoda.

21.04.2014 5 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Vynikající historický román. Přistupoval jsem k němu trochu s nedůvěrou, ale po překonání úvodu (těch jmen je tam opravdu dost), jsem se do knihy začetl a už mne nepustila.

02.04.2014 5 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Čtivá detektivka, která se odehrává v prostředí umělecko šlechtickém. Podobně jako v jiných autorčiných románech je hybatelem děje emancipovaná a chytrá žena, která trošku pomalejšího muže dotlačí tam, kam potřebuje.

27.03.2014 5 z 5

Smutný medvídek Smutný medvídek John J. Lamb

Výborná detektivka. Přesně dle mého gusta: napětí, vyšetřování, zvraty a humor. Už se těším na další díly ze série.

16.02.2014 5 z 5

Tramín s příchutí krve Tramín s příchutí krve Věra Fojtová

Tenhle román se mi četl dobře. Je to taková poklidná detektivka, bez velkého vzruchu, napětí a překvapivých zvratů. Hodně dialogů, spousta vína. Musím říci, že si s chutí přečtu i další díly.

06.02.2014 4 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Ian Rankin

Další případ inspektora Rebuse. Nejdřív to vypadá na drogy, ale nakonec o to až tak nejde. Kniha se četla celkem dobře, i když jsem se občas ztrácel.

31.01.2014 4 z 5

Prokletí z mlh Prokletí z mlh Stanislav Brabec

Román mne velmi mile překvapil. Sice to byl úplně jiný styl historické detektivky než u mého oblíbeného Vondrušky, ale i tak se mi líbil. Zpočátku jsem si myslel, že čtu horor či fantasy, ale nakonec se ukázalo, že za vším je jako obykle člověk a jeho touha po majetku. Dosti hororovou atmosféru se autorovi podařilo popsat velice dobře. Vřele doporučuji.

17.01.2014 4 z 5

Malér s modrou krví Malér s modrou krví Pavel Jansa

Tenhle druhý díl jsem četl až jako poslední. Dvě třetiny knihy nedošlo k žádnému zločinu. Teprve ke konci se stala vražda, kterou pak pan Mahler velmi rychle vyřešil. Kniha se četla dobře, takže mohu vřele doporučit.

19.12.2013 4 z 5

Kámošky až za hrob Kámošky až za hrob Pavel Jansa

Trochu netypická detektivka. Neustále se zde střídá vyprávění z dvou pohledů, často se vzpomíná. Příběh je zajímavý, i když bych řekl, že nereálný. Ale autor je doktor, takže to má i odborně podložené.

05.12.2013 5 z 5

Malér pana Mahlera Malér pana Mahlera Pavel Jansa

Velmi dobrá detektivka. Vyprávěná v první osobě, což se mi také líbí. Zápletka nebyla moc komplikovaná, přesto závěrečné rozuzlení bylo pro mne překvapením. Knihu mohu vřele doporučit.

26.11.2013 5 z 5

Mnohomluvná smrt Mnohomluvná smrt Stanislav Češka

Vzhledem k tomu, že jsem četl už 3 knihy ze série o soukromém detektivovi Stanislavovi Berkovi, mohl jsem určité pasáže knihy přeskakovat, neboť autor prakticky stejnými popisoval postavy, které se v sérii již objevili. Zápletka nebyla moc zapletená, takže jsem se při čtení chvílemi nudil. Snad jen závěr jsem si přečetl se zájmem. Takový slabší průměr.

16.11.2013 3 z 5

Arcibiskupova smrt Arcibiskupova smrt Stanislav Češka

V této knize autor spojuje svá dvě témata z jiných knih: "politickou" detektivku a historickou detektivku z dob Velké Moravy. Děj je jednoduchý, zločinci předem dáni. Oddychové čtení na několik odpolední.

10.11.2013 3 z 5

Hořká smrt Hořká smrt Stanislav Češka

Kniha se četla dobře, i když po přečtení prvního dílu jsem se nemohl ubránit pocitu, že autor píše to samé, ale trochu lépe. Věřím, že další díl už bude mít trochu jiné téma i rozuzlení.

23.10.2013 4 z 5

Psáno krví Psáno krví Caroline Graham

Výborná detektivka. Trochu depresivní, ale na severskou krimi v tomto ohledu nemá. Děj je celkem svěží, i když sleduje souběžně několik osudů je jasné, že vrah je z úzké skupiny osob. Přesto ho odhalit není jednoduché. Doporučuji.

23.10.2013 4 z 5

Starožitná smrt Starožitná smrt Stanislav Češka

Jsem sice milovník spíše klasických detektivek, ale i při čtení této knihy jsem se bavil. Román je celkem svižný. Zápletka je jednoduchá, možná by někdo řekl i celkem banální. Pokud hledáte oddychovou četbu, při které nemusíte přemýšlet, pak knihu doporučuji. Pro náročné milovníky detektivek ale moc není.

16.10.2013 3 z 5

Rozcestí Rozcestí Dick Francis (p)

I když se v příběhu nevyskytuje mnoho vražd a mrtvol, tak je příběh velmi strhující (zvlášť konec). Musím uznat, že ačkoliv nejsem fanoušek do koní, tak se mi kniha velice dobře četla.

24.09.2013 5 z 5

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

Byl jsem velmi příjemně překvapen. Jako milovník Hercule Poirota se mi tato detektivka velice líbila. Čtenář má dostatek času přemýšlet o vrahovi a stejně na to nepřijde. Doporučuji.

19.09.2013 5 z 5

Ztracené stříbro Ztracené stříbro Lindsey Davis

Výborná historická detektivka. Líbí se mi vyprávění v první osobě, humor, se kterým hlavní hrdina komentuje dění kolem sebe. Trochu více se zde řeší vztahy, ale to se dá přežít. Doporučuji.

12.09.2013 4 z 5