Keddie Keddie komentáře u knih

Opět perfektní, i když tematicky dost podobné prvnímu románu. Ale pořád jsem se u toho perfektně bavil.

14.07.2014 5 z 5

Trochu mi to připomíná Foresta Gumpa. I když hrdina téhle knihy byl chytřejší. U čtení jsem se královsky bavil. Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetl jedním dechem. Doporučuji.

12.07.2014 5 z 5

Modré stíny Modré stíny Michal Sýkora

Kniha mne trochu zklamala. Nemám rád politické detektivky. A v tomhle románu si autor nepokrytě vyřizoval účty s kvestorem a "Íčkem". Na druhou stranu jsem druhou polovinu knihy přečetl na jeden dech, jak mne děj vtáhl do sebe. Takže jen doufám, že další autorův román se vrátí k běžným tématům jako ve své prvotině.

30.06.2014 4 z 5

Vražda v blázinci Vražda v blázinci Václav Bešťák

Druhá detektivka s plzeňskými kriminalisty se mi líbila snad ještě více než první díl. Svižný děj, zajímavá zápletka (i když jsem do poslední stránky čekal ještě nějaký zvrat, který nepřišel). Doporučuji.

22.04.2014 5 z 5

Mistrova smrt Mistrova smrt Jaroslav Velinský

Další z mistrovských kousků Oty Finka. Tady už trochu připomíná supermana, kdy případ vyřeší, i když stejný případ paralelně řeší policie. Asi je to jeho geniální intuicí, jak říká major Moldánek. :-)

11.03.2014 5 z 5

Studená sprcha Studená sprcha Jaroslav Velinský

Další vynikající Kidova kniha. Plná napětí i překvapivých zvratů. I když ten "logickej postup od Kimovy hry k Hodině mrtvých očí " mi připadal trochu nereálnej. Ale u čtení jsem se opět bavil. Vřele doporučuji.

03.02.2014 5 z 5

Uzly a kříže Uzly a kříže Ian Rankin

Jedná se spíše o krimi než o detektivku. První polovina románu byla trochu pomalejší, ale druhou jsem přečetl naráz. Poslední dobou si zvykám, že kriminalisté jsou rozvedení, s psychickými problémy. Rebus navíc s podivnou minulostí v SAS, která zde hraje hlavní roli. Ale kniha se mi líbila a mohu ji doporučit.

19.01.2014 4 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Poněkud nezvyklý díl Letopisů královské komory. Své pomocníky posílá Jiří Adam z Dobronína na venkov a s vyšetřováním mu pomáhají hodně neobvyklí pomocníci, kteří také odhalí zajímavé věci ze života Jiřího Adama. Kniha je velmi čtivá, jak je u autora zvykem. Pouze závěr bere trochu více stručněji, což již provedl v několika svých předešlých románech. Jako by mu nakladatel zadal maximální počet stran románu. Naštěstí tím děj ani moc neutrpí. Výborná kniha, kterou mohu jen doporučit.

03.01.2014 5 z 5

Boty do nebe Boty do nebe Jarmila Pospíšilová

Pro mne zatím nejlepší díl ze série o Marii Kovandové. Zápletka sice jednoduchá a vrah zřejmý od půlky knihy, ale kniha se četla velmi dobře.

21.11.2013 4 z 5

Případ výjimečné klibny Případ výjimečné klibny Jaroslav Velinský

Moc pěkný román. Sice to zpočátku vypadá, že výjimečně zde nebude žádná mrtvola, ale nakonec je jich celkem dost. kdo má rád neopakovatelný vypravěčský styl autora a příběhy bezděčného detektiva Oty Finka, byť zde již trochu staršího, ten nesmí tento román vynechat.

05.11.2013 5 z 5

Leopard nemění skvrny Leopard nemění skvrny Jarmila Pospíšilová

Vrah byl zřejmý skoro od začátku knihy. Ale kniha se četla lehce. Nic komplikovaného. Taková oddychová detektivka.

28.09.2013 3 z 5

Bouda Bouda Jaroslav Velinský

Pro Finkovi trochu netradiční začátek knihy. Ale pak už je to klasický Ota Fink. Myslím si, že Bouda patří k těm nejlepším dílům celé série. Vřele doporučuji.

19.09.2013 5 z 5

Satanovo jaro Satanovo jaro Zdeněk Pošíval

Velice dobře vymyšlená zápletka. Ani plno archaických slov nerušilo a kniha se velmi dobře četla. Už se těším na další díl.

26.04.2019 5 z 5

Dračí náhrdelník Dračí náhrdelník Vlastimil Vondruška

Tentokrát se do vyšetřování vložila i Ludmila. Takže se děj rozdělil do dvou linií a to je vždy trochu komplikované. Navíc orientovat se ve vztazích jednotlivých šlechticů také není jednoduché. Kniha se ale četla velmi dobře a všem ji doporučuji.

27.02.2018 5 z 5

Země barbarů Země barbarů Otomar Dvořák

Román mne příjemně překvapil. Toto období dějin moc neznám a z osudu hlavního hrdiny se dá celkem dobře představit, co se tehdy dělo. Vzhledem k nemnoha hodnověrným pramenům si autor mohl dovolit do románu zapojit i praotce Čecha (tedy Sčeka). :-)

02.01.2018 5 z 5

Smrt kazí obchod Smrt kazí obchod Miluše Dovrtělová

Velmi slabá kniha. Zápletka jednoduchá, nepřesvědčivá. Chybělo napětí, pátrání. Přečetl jsem ji sice celou, ale nevím nevím, jestli bych od autorky chtěl číst ještě další díl.

21.11.2017 3 z 5

Klášterem obchází ďábel Klášterem obchází ďábel Jan Bauer

Tak nevím. Božetěch mi připadal v tomhle díle jako natvrdlý nešika, lumpové jako trapní amatéři. Jakž takž zajímavá zápletka, ale zdá se mi, že kvalita jde dolů. Uvidíme v příštím díle. Snad se autor polepší.

05.11.2017 3 z 5

Trable anglického šlechtice v Čechách Trable anglického šlechtice v Čechách Václav Erben

Trochu zdlouhavé a takové bezdějové. Ale popis prostředí, jemný humor a celková atmosféra výborná.

26.10.2017 4 z 5

Zločinci a kavalíři Zločinci a kavalíři Petr Šuleř

Začátek románu podle mne nezvolil autor dobře. Dlouhé rozmluvy Žerotína s Komenským bez jakéhokoliv vztahu k ději, mnoho čtenářů od čtení odradí. V další části přece jen děl plyne celkem svižně. Co mi však vadilo byly občasné návraty zpět, ve kterých jsem se ztrácel. Celkově jsem knihu přečetl celkem rychle (nebyla příliš tlustá). Odnáším si z ní rozporuplné pocity. Není to moc detektivka (popisovaný případ je banální navíc bez jakékoliv zápletky), ani dobrodružný román (jedno přepadení popsané několika řádky je trochu málo). Snad alespoň historické pozadí počátku 17. století a popis postavy Jana Staršího ze Žerotína mne zaujalo. Ale jinak trochu nuda.

15.07.2017 3 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Když už se blížil konec knihy a já si říkal, že vrahem nemůže být nikdo z představených postav, tu jsem prozřel a byl velice překvapen, jak to autor neskutečně zamotal.

13.02.2017 5 z 5