Kaytria Kaytria komentáře u knih

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Kniha mě pohltila a bavila mě od začátku do samého konce. Ani chvilku mě nenudila, a i když pravda, myšlenka použitá v příběhu je poměrně absurdní, ale i přes to jsem tomu plně věřila a nechala se tím pohltit. Vynikající čtení, těším se na další díl.

19.02.2017 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Do knížky jsem šla trochu s předsudky, převyprávění pohádky přece nemůže dosáhnout takových kvalit, jako se tu avizuje. A hle,zmýlila jsem se, knížka je perfektní, má spád, je vtipná a příběh je prostě skvělej. Rychle na Scarlet!

05.08.2016 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Čtu tu spoustu a ještě víc negativních komentářů, ale ráda se připojím na tu druhou stranu čtenářů. Nějak mi nejde posuzovat jen jednu knihu, ale celou sérii, ale i tak se to moc neliší. Pro mě je Píseň ledu a ohně ve všech směrech dokonalá a její důkladné propracování (a s tím spojené zdlouhavé popisy, dopodrobna prozkoumané detaily a občasné pasáže, kde se doslova nic neděje) mi dodává to, co přesně od knihy požaduju - úplně mě pohltí a odnese si mě do jiného světa. Požadovala jsem to u Tolkienova Pána Prstenů, u Paoliniho Odkazu Dračích Jezdců, u Lewisovy Narnie a povedlo se to i Martinovi. Kniha si může být jakkoli dlouhá a může obsahovat nudnější i poutavější pasáže, ale to k tomu patří. Kdyby se stále jenom zabíjelo, souložilo a intrikovalo, neuvěřila bych tomu tak, jako když se chvíli prostě nic neděje. Proto tyto knihy u mě zůstanou na vrcholu žebříčku, ať se děje cokoli. :-)

15.07.2014 5 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Třetí díl série je jednoznačně nejslabší, ale stále výborný. Pravda, bylo tam na můj vkus až moc dopodrobna popsaných bitev, jak na souši tak na moři. Postupně jsem se už ztrácela v postavách a národech, o geografii světa nemluvě. Nicméně i tak to stálo za to, moc jsem si čtení užila a i slzička sem tam ukápla. Moc jen nevím, čím teď mám pokračovat...

06.09.2019 4 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Bylo to milé zakončení série, poslední dílek skládačky, které tak vlastně všechno hezky zabalilo do okrasného papíru, a my ten pěkný balíček můžeme vzít, uložit do poličky a vždy, když na něm spočineme pohledem, se usmějeme s myšlenkami na krásné vzpomínky, které tento příběh doprovázejí.

22.08.2018 5 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Vážně jsem tu knížku chtěla mít ráda, vážně jsem se snažila číst, kdy to šlo... Ale tohle není tak dobrý, jak se všude říká. Bylo to nemastný, neslaný, ty děti nevěděli, co vlastně chtěj, někdy ani co dělaj. A ten konec, prosím... Ty hvězdy dávám za to, že se autorka držela tématu, četlo se to dobře a svižně a mělo to známky dobrý dystopie.

17.03.2018 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Z trilogie rozhodně nejslabší díl, nicméně stále mě knížka dost bavila. Velkým mínusem to je nepřeberné množství až někdy zbytečných postav a ten milostný děj. Vážně mi až chvilkama přišlo, jako by to Veronica nechala psát Danielle Steel. Nicméně zajímavý konec.

23.04.2017 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Ještě pořád hledám to pověstné BOOM, které Harryho před 15 lety tak vystřelilo do světa. Příběh je pěkný, zajímavý a pravda, oproti prvnímu dílu už není tak vinutý, stále ale k žádné katarzi nedochází; nečte se mi úplně dobře (že by to ale bylo tím nepohodlným paperbackem?) Nicméně vrhám se na třetí díl a pokud se legendy nemýlí, už by se to mělo obracet k (ještě) lepšímu.

02.10.2016 4 z 5

Simpsonovi a jejich matematická tajemství Simpsonovi a jejich matematická tajemství Simon Singh

Matematika a sitcom v jednom? Vážně jsme si toho 26 let nevšímali? Hanba na nás. Jako milovníka matematiky kolem nás a sitcomů mě tahle knížka víc než zaujala. Ano, některé vysvětlování matematických jevů je zde spíš na škodu než k užitku, naopak si myslím, že by si zasloužilo více skrytých tajemství Simpsonových a Futuramy své místo v téhle knize. Nicméně styl, kterým byly všechny skryté problémy vysvětleny, se mi moc líbil a donutil mě nad tím zhluboka přemýšlet. Za mě palec nahoru a co nejdřív musím sáhnout po další z Singhových knih!

16.04.2016 4 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Kniha mě velmi mile překvapila. Sice jsem už znala film, takže jsem věděla, do čeho jdu, ale jak byl film Eragon špatný a kniha vynikající, tak to mohlo být tady naopak. A hle, nebylo. Kniha měla výborný spád, nenechala mě ani chvíli chladnou, vytvoření nového světa bylo decentní ale promyšlené a všechno perfektně zapadalo do sebe. Těším se na další díl.

07.04.2015 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Zakončení série to bylo dobré, nicméně je to asi nejslabší díl této série. A jak už bylo zmíněno, Šest vran je jednoduše lepší (Asi ani tak ne příběhem, ale tím, jak je to psaný - utíká to nějak svižněji). Ale i tak se to čte velmi dobře, téměř samo, a postavy jsou vesměs sympatický.

27.10.2021 4 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Knížka se četla dobře, rychle, pobavila, trochu jsem se v hlavní hrdince a jejích starostech viděla. Žádná výrazná zápletka, prostě klasický young adult contemporary na odreagování =)

18.05.2019 3 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Přidám se k ostatním s tvrzením, že tenhle příběh je z těch prozatímních čtyřech (čtu 2. vydání v boxu se lvem na hřbetech) nejslabší. Nicméně stále zahřeje u srdce a ani podruhé mě nezklamal =)

18.03.2019

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Jo, tohle bylo super :-) bylo to temný, příběh tam byl, žádný přehnaný lovestory ani nenávist. Takhle si to představuju :-)

27.01.2019 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Teprve až v téhle knize jsem dostala to, co jsem očekávala už u té první. A sice to fantastično, tu magii, tady se o ní už jen nemluví, tady se už kouzlí. I když mi hlavní hrdinka chvilkama leze na nervy, jak je vlastně samostatná, cílevědomá a uvažuje rázně a přímočaře, odpouštím jí to, vždyť je vlastně ještě v pubertě a snad z toho vyroste. Fandím jí a hned jdu na další díl.

24.09.2018 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Kdyby to šlo, asi bych dala spíš jen 3,5 hvězdičky, hlavně za ty anglický názvy. Mně osobně to tam trošku bilo do oka (*ucha, poslouchala jsem audioknihu), na druhou stranu chápu, že pokud "hra", ačkoli pro nás odehrávající se ve Švédsku, byla sprostředkována HP v angličtině, logicky by přepínal do anglických výrazů. A některé nadávky a výrazy prostě vyzní líp v angličtině, čeština to tak neumí. Jinak příběhově super, dvě prolínající se linie ze začátku paralelní, později se zamotávající dohromady, jsou každá svá a svým způsobem lákavá (a v audioverzi namluvená mužem a ženou - super!) Možná, že časem sáhnu i po dalším dílu.

19.08.2018 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Četlo se to pěkně, příběh ubíhal a vyvíjel se. Tu hvězdičku ale musím shodit za hlavní postavu, ta holka mi hrozně lezla na nervy, u čtení mě udržoval jen Julian. Jinak ale příjemné počtení.

04.07.2018 4 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Z tohodle dílu jsem docela zklamaná. Četlo se to rychle, to ano, ale myslím, že by to mohlo být víc propracovaný, promyšlený, dát tomu větší šťávu. Bohužel se to celý točilo jen kolem milostný linie, která i tak byla špatná. Třetí díl si přečtu, ale top čtení to není.

19.02.2018 3 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Sice je tam vlastně spoustu takových young adult klišé, o kterých jsme už ve spoustě knih předtím četli, ale furt je to zajímavý, furt mě to baví, příběh je pěkně vymyšlenej a já co nejdřív sahám po druhém dílu!

01.02.2018 5 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

Na to, že jsem na začátku ale vůbec nechtěla začínat číst, jsem se sérií spokojená. Sice ten konec pojal asi tolik děje co předchozích 5 knih, ale i tak to bylo pěkné. Zajímavé prostředí, propojení postav a člověk si zase něco připomněl z mytologie. I když je to pro mladší čtenáře, budu doporučovat dál =)

26.12.2017 5 z 5