katynais katynais komentáře u knih

Anglické duchařské historky Anglické duchařské historky Richard Dalby

Prvi priběhy nic moc, ale stojí za to dát jí šanci:)

05.03.2014 3 z 5

Útěk z Berlína - S židovskou hvězdou v kapse Útěk z Berlína - S židovskou hvězdou v kapse Margot Friendlander

Libilo se mi vypraveni o rodine, zachazeni do rodinne historie. Vykresleni konce valky a osvobozeni veznu v koncentracnim tabore a poukazani na to, jak strasne to pro ne muselo byt vracet se do normalniho zivota. uplne jsem citila ten pocit az mi behal mraz po zadech

10.02.2014 4 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Par knih s touto tematikou jsem jiz precetla, libilo se mi vypraveni z pohledu dvou osob. Kniha byla nominovana na ruzne ceny, ale pro me patrila k prumeru, trochu mi prislo, ze tim ze je autorka americankou, tak uplne nemohla proniknout do hruz, ktere se tu dely, ale to je jen muj nazor. Napriklad pasaz o narozeni ditete, zeny ktere jsou podvyzivene, ztraci periodu, takze by tezko otehotnela a tezko porod v takovych podminkach prezila.

28.12.2013 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Kdyz porovnam tento historicky roman nap. S Cizinkou od Diany Gabaldon, tak nemohu dat vice jak 3 hvezdicky. Kniha me nedokazala uplne vtahnout do deje nejake casti me az nudily, ale nektere byly naopak povedene.

01.09.2013 3 z 5

Má žena a jiné živly Má žena a jiné živly Ivan Kraus

Cekala jsem vtipne povidky, ale moc me neoslovily

17.07.2013 2 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Od knihy jsem ocekavala trochu neco jineho, takze me touplne neoslovilo

17.07.2013 2 z 5

Hotel na rohu hořkosti a štěstí Hotel na rohu hořkosti a štěstí Jamie Ford

Moc mi libilo, jak se prilinaly dve casove roviny, ale zklamal me zaver, cekala jsem ze se vice rozvine

23.06.2013 3 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

No,jsem docela zklamana,porad stejne zapletky,znasilnovani,nejdriv tyrani christiana pak marty a zase christiana,takze to uz nebylo tak zajimave,nevim jestli ma cenu cist dalsi dil. Autorka se mela ridit heslem ,,v nejlepsim prestat,, a mela zustat jen u prvni knihy

20.11.2012 3 z 5

Pozor, vyletí ptáček Pozor, vyletí ptáček Jindřiška Smetanová

pár fejotonů povedených, ale spíše mě nezaujala

07.11.2012 3 z 5

Generálova šťastná smrt Generálova šťastná smrt Louis De Bernières

První povídky byly nudné, takže mi trvalo nez jsem se jimi prokousala, jine byly velmi povedene, ale velmi mi vadila v nekterych povidkach smrt a jeji morbidni líceni

21.10.2012 2 z 5

Kdy žena vítězí Kdy žena vítězí Jelizaveta Kutlvašrová

Román je dosti starý,ale možná ta čistota doby mě tolik uchvatila. Velice romantický příběh a ukázka Čistoty a oddanonosti tehdejších žen.

23.08.2012 5 z 5

Lord John a důvěrná záležitost Lord John a důvěrná záležitost Diana Gabaldon

Detektivky moc řada nemám,ale Diana má obrovský talent ctahnout čtenáře do děje a příběh udělat zajímavým,takže mě kniha bavila a určitě si přečtu další dil

23.08.2012 4 z 5

Sokyně Sokyně Louise Bagshawe (p)

Moc se mi líbila a pak si přeju být také tak bohatá. Jediné co mi vadí, že její knihy jsou postaveny na stejne pointě. Bohaté rozmazlene holky,které začnou pracovat a v práci jsou úspěšně.

04.08.2012 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tohle byla kniha, co ve mě po dlouhé době vyvolala šílenství:)

Dokonalá harmonie Dokonalá harmonie Barbara Wood

Bránila jsem se Woodove, ale je to dobrá spisovatelka. Nepíše klasické romány, ale je tam i zápletka a tato kniha se mi moc líbila

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Sebastian Faulks

Kdo se zajímá o první světovou válku, tak určitě doporučuji přečíst

28.02.2011 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Tato kniha mě hodně překvapila. Když jsem ji dostala, tak sem myslela, že tak tlustou knihu nikdy nepřečtu a obsah mě také moc nenadchl, ale vtáhlo mě to do děje, bylo to napínavé a velmi dobře se to četlo, takže za týden bylo dočteno:)jediné co bych vytkla, tak to mohlo zkončit dříve, byly tam pasáže, které byly o ničem, jako by autorka už nevěděla co psát, takže mohly být vypuštěny.

28.02.2011 5 z 5

Krásná Anna: Nečekaná láska Karla IV. Krásná Anna: Nečekaná láska Karla IV. Hana Whitton (p)

moc dobrá kniha, ale určitě to chce si přečíst všechny díly

25.02.2011 5 z 5

Modrý bicykl 1 Modrý bicykl 1 Régine Deforges

Všechny tři díly jsou opravdu velmi strhující

25.02.2011 5 z 5