KatyM. KatyM. komentáře u knih

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Super česká detektivka, napínavá až do konce. Doporučuji.

09.11.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Díky Čtenářské výzvě jsem zavzpomínala na studentské léta a českou klasiku.

23.10.2021

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Krásná kniha s nádhernou obálkou. Příběh ženy, která se pere se životem, přesto je odhodlána žít dál. Kniha plná emocí a popisu krásné přírody.

10.11.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Kniha se mi velmi líbila, nedalo se od ní odtrhnout. Kniha je plná zvratů a autorka vše propracovala do třech částí, které se postupně rozplétají. Postavy jsou správně namíchané, jejich charaktery reálné. Přečteno za 2 dny , doporučuji.

31.10.2023 5 z 5

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Má první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední, velmi čtivá.

09.08.2023 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

U knih Angely Marsons jdu na jistotu. Další úžasný díl inspektorky Stoneové. Žádná hluchá místa, dobrá zápletka. Již se těším na další díl.

15.11.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Výborné svědectví o životě obyčejných lidí v KLDR. Ač jsem si nedělala o životě v KLDR žádné iluze, rozhovory s lidmi, kterým se podařilo uprchnout, mi přesto často vyrážely dech. Z rozhovorů se sedmi uprchlíky zjišťujete, že režim vás dostane na kolena, ať jste z jakékoliv společenské vrstvy a jakéhokoliv věku. Málokdo si ale umí představit, jakou hrůzu a živoření Severokorejci každý den skutečně zažívají. Doporučuji.

26.04.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nádherný čtenářský zážitek. Děkuji paní Lednická.

20.05.2021 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Přečteno jedním dechem. Krásné zakončení série, Colleen Nikdy nezklame.

26.01.2024 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Collen opět nezklamala, kniha je velmi čtivá, i když se nečte úplně lehce, neboť je domácím násilí v rodině. Příběh byl inspirovaný životem její maminky. Knihu doporučuji a jdu na druhý díl.

22.01.2024 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

První setkání s autorem a určitě ne poslední. Skvělá detektivka z českého prostředí. Příběh byl zamotaný, překvapivý, uvěřitelný. Již se těším na další knihu.

03.01.2024 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Velmi povedená kniha o osudu Řeků v pol. 20 století mapující časové období od války, přes těžká léta komunismu až po současnost. Autorka se opírala o skutečná fakta a události. Také máme řecké přátele, co přišli do Československa, přestěhovali do Ostravy a tady vychovávali své děti a nakonec se vrátili do svého milovaného Řecka.
Vzpomínky na první ryze řeckou cestovní kancelář, s kterou jsme se i my poprvé vydali do Řecka, řecké restaurace, které vznikly po roce 1990 a jsou úspěšné dodnes.
Jak již napsala čtenářka Harena jedna z nejkrásnějších knih. Děkuji paní autorce.

31.10.2023 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Nádherné zakončení trilogie plné dojetí, slz a smíchu. Nelze hodnotit jinak než 5* Děkuji pane Backmane.

07.09.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Další nádherná , dojemná kniha od C.H. Doporučuji.

28.07.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

R. Bryndza opět nezklamal, další díl Kate a Trisana tentokrát řeší zmizení malého chlapečka. Příběh má spád, napětí. Těším se na další díl.

26.06.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Již šestý případ Josie Quinnové a opět velmi čtivá a napínavá. Doporučuji.

04.05.2023 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Úžasný severský thriller. Od prvního okamžiku drsná a napínavá.

21.04.2023 5 z 5

Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Světlana Alexandrovna Alexijevič

Velmi silná smutná kniha plná beznaděje popisující výpovědi lidí, kterých se havárie nejvíce dotkla.

14.12.2023 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

První setkání s autorkou, kniha mě zaujala. Tři sestry, které společně s dětmi cestují autem na oslavu narozenin k rodičům. Kniha plná křivd, traumat, mezilidských i rodinných vztahů, které odtajňují hlavní hrdinky.

02.10.2023 4 z 5

Vytoužená smrt Vytoužená smrt Cara Hunter

Úžasné jako vždy, přečteno během dovolené. Již se těším na 7. díl.

17.07.2023 5 z 5