Katy_vKnihách Katy_vKnihách komentáře u knih

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

Mám pocit, že někde existuje předloha pro tento typ knih. Jedině to je důvod toho, že každá kniha v tomto žánru se jeví úplně stejně. Originalita tomu totiž opravdu hodně chyběla. A já měla hodně velký problém druhou půlku vůbec dočíst. Neskutečně předvídatelné, to co už bylo tisíckrát napsáno. Tohle už člověka prostě neumí zaujmout, a do čtení se pak musí nutit. Na můj vkus velice sladké a ničím se neodlišující. Bohužel, za mě další knihy v této sérii už ne!

31.08.2023 3 z 5

Marco Marco Marcy Jell

Marco mě bavil. Nebyl tak temný, jak jsem si představovala. Hlavní pár mě taky extra neuchvátil. Ale, pouto všech bratrů? Skvělé! Ti čtyři mezi sebou měli lepší chemii, než Marco s Brooke. Jsem si jistá, že každý bude úplně jiný, proto je nutné prozkoumat každého zvlášť v dalších dílech. Málo kdy se najde v mafiánské story i lehce zábavný děj, tady ho najdete. Za mě je to dobrá kombinace, když už hlavní postava (pro mě) není vykreslená tak temně, jak jsem si představovala. Jedna hvězda dolů za trochu urychlený vztah hlavního páru, ale jsem si jistá, že čtyřmi knihami, to u mě a této autorky nekončí :)

28.08.2023 4 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Tuhle knihu si přečtěte, když se chcete opravdu jen odreagovat a trochu pobavit. Protože na to je dělaná. Nečekejte nějaký převratně hluboký děj. Je to četba k odpočinku, když si chcete odpočinout od nějaké vážně četby, nebo prostě potřebujete urgentně změnu žánru, kde se nedočkáte velkých dramat. Pro mě účel splnila, je to jednohubka na jeden den, takže pokud se budete chtít na chvíli vytratit do Švýcarska, tak tímto směrem :)

24.08.2023 4 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Tak, takhle bych se chtěla mít. Alespoň ten jeden rok, který autorka do své knihy zahrnula. Neskutečně příjemné a optimistické čtení, které opakuji každý začátek roku. Po dočtení člověk na chvíli opravdu uvěří, že i on může zažit kousek toho "La Dolce Vita". Bravo!

28.07.2023 5 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Abych pravdu řekla, mě Agatha ani trochu nesedla. Jako charakter byla vyloženě nepříjemná a nesympatická, a celý děj mi přišel trochu jako z rychlíku. Do detektivky je potřeba se trochu položit, ale tohle jelo jak namydlený blesk. Styl autorky mi tedy vůbec nesedl. Určitě je to odpočinková série, ale když nesedne hlavní postava, nemá cenu číst dál.

29.05.2024 3 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Když se s knihou přesunu do prostředí, které kniha nabízí, tak nemám důvod snížit byť jedinou hvězdičku. A to je přesně tento případ. Ihned jsem se ocitla na řeckém ostrově, ze kterého se mi vůbec nechtělo domů. Žádná postava mi nebyla nepříjemná či protivná. Plus oslík a palírna byli opravdu originální. A ač to tak podle názvu nevypadá, nebylo to extra přeslazeno. V tomto žánru určitě to lepší čtení, které můžete najít. Na léto jako dělané, jestli milujete Řecko, jděte do toho :)

26.05.2024 5 z 5

Will Will Mark Manson

Autobiografie se hodnotí těžko, protože každý člověk si to chce napsat podle sebe. Je to jeho život a chce to mít sepsáno určitým stylem. Člověk to musí tak brát. Proto to budu hodnotit tak, jak se to četlo mě osobně.
Will se celkem rozepisuje a filozofuje, to knížce hodně neprospělo. Určitá témata probírá extrémně do hloubky (např. rap), a některá témata přejede na můj styl nesmírně rychle (herectví). Což mě celkem zklamalo. Vše ostatní doplňují rodinné vztahy, milostné vztahy a spoustu filozofování. Bez něj by knížka byla o čtvrtinu kratší, a myslím, že by to vůbec nevadilo. Do druhé poloviny knihy jsem se opravdu musela hecnout, abych ji dočetla. Pro mě slabší nadprůměr, protože jsem četla mnohem povedenější autobiografie. Nedozvěděla jsem se moc zákulisních perliček z natáčení, které mám na biografiích tak ráda, za to teď znám dost detailně Willovi myšlenkové pochody. Takže určitě, jestli ho máte rádi především jako člověka, bude vás to bavit. Pokud ho máte raději jako herce a jeho filmy obecně, možná budete mírně zklamáni. Za mě osobně 3,5 *.

19.05.2024 3 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

Kam se hrabou veškeré přeslazené příběhy o lásce. Tohle je realisticky napsaný příběh o tom, co z vás láska udělá! Tohle je psáno bez příkras, bez slaďoučkých řečiček a naprosto skutečné. Asi to nebude čtení pro každou romantickou dušičku, ale tou já nejsem, takže pro mě naprosto ideální čtení. Nemám slov, jak jsem s touhle knihou spokojená! Připravte se na to, že vás tenhle příběh naprosto rozseká, ale rozhodně si ho dejte. Máte-li rádi něco skutečného, nepřibarvovaného....ode mě 100% doporučení. Moje druhá kniha od autorek, a rozhodně jedu dál...

04.05.2024 5 z 5

Tmavomodré sbohem Tmavomodré sbohem John D. MacDonald

A jde to! Jde napsat zajímavou detektivku se sympatickým hrdinou a přitom se nevykecávat na 400 stranách! Tady nebyl prostor na žádnou omáčku kolem, tady se šlo hned k věci. Jsem příjemně překvapená, že autor stihl do 176 stran dát všechno podstatné. Nic mi tam nechybělo. Snad jen trochu víc napětí, ale šlo o detektivku nikoliv thriller, takže mu to odpustím. Slunná Florida, sympatický detektiv, který se nevykecává, ale jedná. Fajnová oddechovka!

30.04.2024 4 z 5

Z Paříže... Z Paříže... Jan Šmíd

Více se mi líbil jeho novější cestopis - Paříž - Co v průvodci nenajdete, zdál se mi o dost zajímavější, lépe tematicky zaměřený. Ale, ani tohle nebyl špatný náhled na Paříž. Jak on sám píše, je to jeho pohled, pohled novináře. A kdo už pár cestopisů přečetl, ten jistě uvítá trochu odlišný pohled na toto město. Mě se to líbilo, zase jsem se dozvěděla o trochu jiných místech, o nichž se v běžných průvodcích nepíše. Nahlédnete i trochu do práce novináře, jako takové. Určitě je to jeden z těch lepších cestopisů o tomto milovaném městě. Takže pokud váháte, jděte do toho...

17.04.2024 4 z 5

Chtěj Marsej Chtěj Marsej Magdaléna Rejžková

Opravdu netypický průvodce. Řekla bych dokonce, že to není dělané jako průvodce pro turisty, ale spíš pro ty, co by tam chtěli žít. Jinak se to vysvětlit nedá. Autorka totiž určitě nevyzdvihuje pozlátko daného města, žádné krásné hotely, pláže, přístav...Nýbrž obyčejné, chudinské čtvrti, seskupení lidí, kteří tam žijí každodenním životem. Popravdě řečeno, takovýto průvodce by mě od cesty do tohoto města spíše odradil. To vše ještě psáno v takové neuspořádané formě. Přišlo mi to jako spoustu novinových článků seskupených do jedné knihy. Nijak to totiž nenavazovalo. Nevím, co si mám o tomto nápadu na knihu myslet, nebo jak ji pojmout. Ale, co se knize nedá upřít, to je její originálnost. Tohle totiž nikdy nezapadne do tolik vydaných turistických průvodců a cestopisů. Možná to byl autorky záměr...odlišit se. A to se jí povedlo.

06.04.2024 3 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

I když se první díl nesl v trochu vtipnějším duchu, tento díl se mi líbil o trochu víc. Líbí se mi styl paní autorky, která sepisuje každou příhodu, každou radu, prostě vše, velice lidsky. Bez obalu, bez přetvářky. Na nic si tu nehraje, všechno nám předkládá tak, jako by si povídala s každým čtenářem zvlášť a o každého se zajímala tak, jako by to byl její blízký přítel. Ono se řekne, žít v Itálie, to musí být pohádka. Ale knížky paní autorky vás vrátí zpět na zem, protože všude je něco. Proto není třeba závidět, jen si to vychutnat. A já si knížku vychutnala :)

25.03.2024 4 z 5

Žirafí slzy Žirafí slzy Alexander McCall Smith

Tak, jako u prvního dílu, i tady jde o velmi jednoduchoučké zápletky a všechno bohužel tak nějak běží bez nějakého hlubšího začtení se do případu. Jak už jsem řekla u první dílu, u žánru detektivka je to spíš na škodu, že případy nejsou trochu víc rozvedené nebo trochu složitější. Všechno je to tak celkově prosluněné, jako samotná Afrika. Osobně mám radši trochu něco temnějšího, když už se pustím do tohoto žánru. Ale, nic to neubírá na popisech Afriky, a africké mentality lidí, která je tu popsána. Takže určitě si lze z knížky něco odnést a zapamatovat.

17.03.2024 3 z 5

Kavárna malých zázraků Kavárna malých zázraků Nicolas Barreau

Z Nicolase se pomalu stává můj oblíbený spisovatel. Už druhá kniha, která na mě velmi příjemně zapůsobila. On píše prostě příjemně. Má ten dar, kdy dokáže popsat prostředí tak, že se na onom místě ocitnete taky, a prožíváte příběh spolu s hrdiny. V tomto případě se ocitnete v úchvatných Benátkách, a že ty jsou na celé knize to nejlepší! Ač se mi jeho "Láska v Paříži" líbila víc, nebo spíš to byl originálnější příběh. I tento ve ve vás určitě zanechá stopu, protože je působivě napsán. Nicolas má ve svých knihách určité kouzlo, od kterého nebudete chtít odejít. A ač už spolu s jeho knihami budete v Paříži nebo Benátkách, vždycky tam budete rádi. Pokud oceňujete na knihách úchvatně popsané prostředí, určitě zkuste alespoň jednu jeho knihu :)

15.03.2024 4 z 5

Tentokrát to vyjde! Tentokrát to vyjde! Gilles Legardinier

Myslela jsem si, že jen ženské umí být takhle ukecané. Ale, potvrdilo se mi, že i někteří chlapi. 450 stránek takřka o ničem. Zcela nezáživný příběh, který postrádá akci, a vlastně si po přečtení říkám, o čem to bylo?! A bohužel největší kámen úrazu bylo to, že jakožto humorná kniha to postrádá humor! Autor se snažil být vtipný, ale každý kdo se o to snaží, prostě vtipný není! Tohle se dost nepovedlo. Nesympatická hrdinka, která se chovala dost dětinsky, autor se taktéž zapomněl zmínit, jak je vůbec stará či v jakém městě to vůbec žije. Postrádalo to spoustu věcí. Vím jistě, že já tohoto autora postrádat nebudu, pokud už si od něj nic nepřečtu...

04.03.2024 3 z 5

Tisíc dnů v Toskánsku Tisíc dnů v Toskánsku Marlena de Blasi

Já mám tohle ráda. Na chvíli zapomenout, kde se sama osobně nacházím a vyrazit úplně někam jinam, do jiné krajiny, do jiné kultury. Tím spíš, když je tou zemí Itálie. Tak jako u Tisíci dnů v Benátkách, se mi tahle kniha líbila. A to i přes to, že autorka na můj vkus píše velice poeticky, čemuž extra neholduji. Ale, jako celek z toho potom vyjde příjemná a řekla bych i kouzelná kniha o životě.

24.02.2024 4 z 5

Pilotova dcera Pilotova dcera Audrey J. Cole

Trošku urychlený příběh, více stránek by v tomhle případě vůbec neuškodilo. Začátek byl tak šílený rychlý, že jsem se ani nestihla začíst a hlavní příběh už tak nějak uběhl. Ale, potom to nabralo přiměřené tempo, a člověk měl čas ponořit se opravdu do děje. Četlo se to s lehkostí díky krátkým kapitolám, a i na tu délku to nepostrádalo onu kapku napětí, která každá kniha v tomhle žánru potřebuje. Padající letadla mám prostě ráda, mě se to líbilo.

21.02.2024 4 z 5

Krokodýl na písčině Krokodýl na písčině Elizabeth Peters (p)

Po dlouhé době se mi povedlo do knihy opravdu položit. Spolu s hrdinkou jsem se na chvíli ocitla mezi Egyptskými vykopávkami, a byla to skvělá dobrodružná jízda. Děj plyne velice hladce, postavy jsou sympatické, i když nejvíc musím vyzdvihnout hl. hrdinku, která konečně není ufňukaná a nesamostatná. Taková holka od rány, která má všechno pod palcem. To je příjemná změna po všech těch, které děj dělají otravnější než je. Pokud máte rádi dobrodružství, tohle se vám jistě bude líbit. Osobně historické romány nečtu, a přeci jen mě tento okouzlil. Autorka umí moc dobře pracovat s prostředím, a tak myslím, že nebude mít nikdo problém s tím, taky na chvíli vyrazit mezi Egyptské pyramidy.

20.02.2024 4 z 5

Šance Šance Jackie Collins

Když jsem viděla tu délku knihy, rozmýšlela jsem se dvakrát, jestli do toho jít. Ale, kdybych nešla, ochudila bych se o neskutečně propracovanou mafiánskou story! Ale opravdu propracovanou, nic plytkého, nic povrchního. Postavy propracované do nejmenšího detailu (a že jich bylo), a s myšlenkou. Je vidět, že autorka to měla všechno vymyšlené dopředu, než to vůbec napsala. Jinak by to tak skvěle nepůsobilo. Za mě velké ANO! Pokud máte rádi mafiánské knížky, ani tahle by vás neměla minout. Jen jedna hvězda dolů za to, že jsem si moc neužila té tmy v New Yorku, na kterou jsem se tak těšila. Tahle část děje mohla taky pěkně gradovat, ale ta na mě bohužel tak nezapůsobila. Ale jinak, skvělá čtecí jízda.

10.02.2024 4 z 5

Detektivka, která se řadí spíš mezi ty odlehčené. Ale podle mě až moc odlehčené. Bylo to trochu na škodu, že případy první dámské detektivky nešli nijak do hloubky. To mě hodně na knize zklamalo, protože jsem si myslela, že Africké prostředí s dobrou krimi zápletkou bude úžasné čtení. Bohužel, pro mě tam byla nejsympatičtější jen samotná Afrika. Autorův styl psaní mi tedy vůbec nesedl. Tohle bych zařadila spíš do detektivního žánru pro náctileté, ale ne pro dospělé. Pokud nemáte rádi nervy drásající thrillery, čtení se vám určitě bude líbit. A kvůli Africe se to přečíst určitě vyplatí, protože Afrika se zase v tolika knihách nenachází. Za mě 3,5 *.

04.02.2024 3 z 5