Kavárna malých zázraků

Kavárna malých zázraků https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363236/bmid_kavarna-malych-zazraku-tiu-363236.jpg 4 77 30

Někdy člověk nejprve musí ztratit půdu pod nohama, aby se dostal do sedmého nebe. Nelly zbožňuje čtení, věří na znamení a – je nešťastně zamilovaná. Jednoho dne v knize své babičky narazí na záhadnou větu a bez dlouhého rozmýšlení udělá něco, co by nikdy nepokládala za možné: vezme všechny své úspory, koupí si červenou kabelku, kvapně opustí Paříž a vydá se po stopách oné knihy do Benátek. Na své cestě se dostane až do srdce města na laguně, které pro ni připraví nejen setkání se šarmantním Benátčanem, ale také kouzelnou malou kavárnu, v níž čekají tajemství a dějí se zázraky…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Das Café der kleinen Wunder , 2017

Katy_vKnihách
15.03.2024 4 z 5

Z Nicolase se pomalu stává můj oblíbený spisovatel. Už druhá kniha, která na mě velmi příjemně zapůsobila. On píše prostě příjemně. Má ten dar, kdy dokáže popsat prostředí tak, že se na onom místě ocitnete taky, a prožíváte příběh spolu s hrdiny. V tomto případě se ocitnete v úchvatných Benátkách, a že ty jsou na celé knize to nejlepší! Ač se mi jeho "Láska v Paříži" líbila víc, nebo spíš to byl originálnější příběh. I tento ve ve vás určitě zanechá stopu, protože je působivě napsán. Nicolas má ve svých knihách určité kouzlo, od kterého nebudete chtít odejít. A ač už spolu s jeho knihami budete v Paříži nebo Benátkách, vždycky tam budete rádi. Pokud oceňujete na knihách úchvatně popsané prostředí, určitě zkuste alespoň jednu jeho knihu :)

rajen
31.01.2024 1 z 5

Hodně mi nesedl styl vyprávění. Bylo to takové roztáhlé, příliš nepotřebných detailů a úvah. Nedokázala jsem se začíst, ani příběhem pohltit. Přišlo mi to takové plytké. Nečekám od oddychovky vytříbený literární styl, ale tohle bylo hodně slabé. I románek o lásce jde napsat lépe.

Hanouch072
23.08.2023 5 z 5

Kouzelná knížka!

Emma27
14.08.2022 1 z 5

Kniha mě nezaujala.

Makaja
01.05.2022 2 z 5

Vůbec mě to nebavilo, bohužel

akdar72
17.12.2021 2 z 5

Bez hloubky, trochu prostoduché. Nenadchne, neurazí.

JointlieKat94
20.09.2021 3 z 5

Přijemná slaďárna z prostředí, které mi nic neříká. Benátky jsem nenavštívila (možná bych měla), a asi by kniha potěšila víc někoho, kdo tam byl a umí si tu atmosféru představit. Slaďárny moc nečtu, a když, tak jsou mi o něco příjemnější, než tohle. A navíc mě trošku znervózňovala italská slovíčka ( i když v malém množství ).

Tady to byla taková prvoplánovaná akce, tak proto ty 3 hvězdičky.

Ale zase se to četlo dobře.

Unka
29.05.2021 3 z 5

Romantický příběh, krásně čtivý, zejména pasáže z Benátek, které člověka přenesou do Itálie (pokud jste toto město navštívili, je to téměř oživlá vzpomínka). Děj je až příliš pohádkový, prostě pohodové čtení, které nezanechá příliš hlubokou stopu.

Nikola086
24.05.2021 5 z 5

Za mě je to naprostá oddechovka, klasická romantika, které je občas třeba pro oddech. Určitě doporučuji pokud hledáte něco k odpočinku.

Síma97
01.04.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst - na mě až moc rozebírané téma létání. Ale jakmile se hlavní hrdinka dostala do Itálie, čtení jsem si velmi užívala. Úžasně popsané uličky, náměstí, gondoly a malá kavárna. Hned jsem měla chuť jet do Benátek a dát Cappuccino a Panini. Ano sice skoro od začátku se dalo odhadnout jak kniha skončí ale byly zde i překvapivé momenty. Hezká oddechovka, co stojí za přečtení.

LilianaFalcon
08.03.2021 2 z 5

Vůbec mi nesedl styl vyprávění a příběh nebyl tak zjímavý, abych knihu ocenila víc hvězdičkami.

LunaL.
05.03.2021 5 z 5

Krásný, oddechový příběh. Hlavní postava je dost sympatická, Itálie krásně popsaná. Určitě se k ní ještě někdy vrátím :)

xxbarbarelaxx
25.02.2021 4 z 5

Za mě super oddechovka. Prostředí Itálie - Benátek mě naprosto okouzlila. Miluji Itálii a tento příběh jsem prostě potřebovala.

Toňula
29.08.2020 2 z 5

Čekala jsem trochu více - hlubší příběh i zajímavější způsob vyprávění, ale na oddech dostačující.

Bebe2004
23.05.2020 3 z 5

Kniha byla oddychová, ale bavila mě.

Verrrunka
11.11.2019 3 z 5

Nic složitého, ale velice příjemné čtení. Celý příběh byl teda dost průhledný, vlastně nepřišlo nic, co by mě překvapilo, každá zápletka se hned vyřešila. Ale v rámci žánru to považuji za docela dobré a takovou oddechovku jsem si prostě potřebovala teď přečíst.

hroubek
27.06.2019 4 z 5

Tohle je přesně ten typ knihy, kterou jsem teď potřeboval. Krásná, optimistická kniha, jenž je sice jednodušší a trochu kýčová, ale ve výsledku od ní dostaneme přesně to co od ní očekáváme. Oddychovou zábavu, velmi hezký romantický příběh z Paříže a Benátek, který se čte moc dobře. Kniha je pozitivní a dokáže vykouzlit úsměv na tváři(něco podobného dokáže oblíbená komedie nebo romantický film), a potlačit mé cynické já. Není to žádný zázrak literatury, přesto je to poctivý a dobrý romantický příběh. A co si budeme povídat, jednou za čas jsou takovéhle příběhy potřeba. Amor vincit omnia.

LucyBooks
19.05.2019 5 z 5

Knížka se mi četla s lehkostí, naprostá paráda, nemám jí co vytknout. Doporučuji jako krásnou oddechovou četbu, při které se můžete na chvilku nenrušeně zasnít a projít si krásná místa spolu s hlavní hrdinkou.

cukrovka
04.05.2019 2 z 5

Nuda, nuda, nuda. Příběh mě vůbec nezaujal a hlavní hrdinka mi byla dost protivná. Některé stránky jsem přeskakovala, protože tlachání o nesmyslech mě opravdu nezaujalo.

anno9743
08.04.2019 3 z 5

Dobrý rozjezd, pak to trošku vázlo a vázlo a vázlo, až jsem dočetla jen z povinnosti.. Hlavní hrdinka mě spíš popouzela, než že bych s ní cítila, červená knihovna kde chybí nápad, naopak je příliš mnoho "náhod".

kavárny romantika Benátky

Nicolas Barreau
francouzská, 1980
2022  80%Čas třešní
2018  70%Kavárna malých zázraků
2016  72%Láska v Paříži
2016  68%Úsměvy žen
2016  80%Paríž je vždy dobrý nápad

Kniha Kavárna malých zázraků je v