Kattyka Kattyka komentáře u knih

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Krásna kniha, hoci som si na štyl písania musela chvílu zvykat. Velmi pekny príbeh o láske, knihách a ludskych osudoch, ktoré nie sú vždy lahké, ani jednoduché.

03.01.2021 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Jeden z prvých románov, ktoré som od Kinga čítala. Dej je napínavý od začiatku až do konca a hoci to už bolo veľmi dávno, keď som ju čítala, ešte stále mám v živej pamäti, že som ju niekoľkokrát chcela vyhodiť von oknom od zlosti, ale nedalo mi to, musela som ju dočítať :) King je proste king

22.01.2019 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

V knihe cítiť autorov obdiv k Elonovi, ale napriek tomu píše aj o jeho negatívnych stránkach. Osobne by som svojmu šéfovi vytrhla z ruky túto knihu, keby som ho videla čítať ju, aby sa ani náhodou "nenakazil" Elonovým štýlom práce :) Obdivuhodný človek, vizionár, neochvejný bádateľ, experimentátor, ktorý sa ale nespolieha na náhodu, ale na vedomosti a skúsenosti. Veľmi motivujúca kniha (aj čo sa týka kúpy Tesly :) )

19.07.2017

Výborná knižka na odreagovanie, vtipná, zábavná. Netreba v nej hľadať nič viac. :)

17.10.2014 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Úprimne povedané, som sklamaná. Nečakala som takéto zakončenie tak skvelej ságy. Nuž ale čo už, aj tak to je Sapkowski :)

03.05.2014 3 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Veľmi motivujúca kniha, ak už nie k samotnému behu, tak k čomukoľvek inému. Prečítaná jedným dychom (PN-ka je predsa len na niečo dobrá). Ako tu už niekto písal, miestami je to naozaj sci-fi a nerozumiem ľuďom, ktorí sa dobrovoľne nútia do niečoho tak šialeného ako je 246 km maratón, ale napriek tomu je to odkaz - dokážeš všetko, čo chceš. Alebo ako Scott hovorí: Někdy prostě musíš. :)

15.02.2014 5 z 5

Návrat do chatrče Návrat do chatrče C. Baxter Kruger

Pre mňa úžasná kniha, plná zaujímavých myšlienok o ktorých nezaškodí popremýšľať. Naviac ma naplnila optimizmom, čo je tiež pozitívne. Rozhodne si ju ešte prečítam neskôr.

07.01.2014 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Dočítané, idem na ďalší diel a nemôžem sa dočkať, ako sa to celé skončí... Sága o Zaklínačovi je veľmi zábavná "rozprávka" pre dospelých :)

27.12.2013 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Výborné, oddychové, humorné čítanie, ani neviem ako, už čítam druhý diel, hoci hneď na začiatku som mala pocit, že ju asi odložím, zdalo sa mi to príliš zmätené, ale potom začalo všetko do seba zapadať :) výborný preklad do češtiny... plný počet bodov :) možno si aj hru nainštalujem :)))

15.12.2013 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Velmi zaujimava a putava kniha, a hoci som nezacala behat, predsa len zanechala vo mne tuzbu ist sa poriadne prebehnut, samozrejme bosa :)

04.11.2013 5 z 5

Utajovaná pravda - zapovězené poznání Utajovaná pravda - zapovězené poznání Steven M. Greer

Ja mám teda zmiešané pocity z tejto knihy, nie kvôli tomu, že by som si myslela, že sme v celom vesmíre sami, ale je podaná veľmi chaotickým spôsobom, autor preskakuje z jednej témy na druhú, snaží sa čitateľa za každú cenu ohúriť. Používa veľmi veľa \"známych\" mien (pre Američanov určite, pre Európanov už asi pomenej), aby \"dokázal\", že má pravdu. To už Dänikenove knihy mi prídu menej násilné. Niektoré fakty - možno aj väčšina - budú pravdepodobne pravdivé, ale z celej knihy som mala len pocit, že autor sa snaží o senzáciu za každú cenu. Popravde som ju ani nedočítala, vadil mi štýl celého písania.

24.09.2013 2 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Zápletka je výborná, príbeh samotný je veľmi napínavý, ale musela som si teda zvyknúť na štýl písania. Siahodlhé opisy všetkého mi aj docela vadili, knižka by mohla byť o tretinu kratšia a o to čítavejšia. Neodradilo ma to však od ďalších dielov. Príbehy síce na seba nenaväzujú, ale ako píše Thirteen, je dobré vedieť o vzťahoch medzi postavami hneď od začiatku. Určite prečítam všetky, ktoré mám (zatiaľ 10 dielov), už len zo zvedavosti ako sa bude vyvíjať osud Brennanovej :) Mimochodom, jej postava sa mi v knihe páči viac ako v seriály, v tom je až príliš natvrdlá, čo sa vzťahov týka. V knihe je oveľa ľudskejšia, plná citov. Prajem veľa zábavy pri čítaní. :)

04.03.2013 4 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Ako tu už Dandulka poznamenala, veľmi inteligentne a s noblesou podaný príbeh, mám rada knižky pani Agathy, je to vždy zážitok.

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Ako u všetkých Hailey-ho knižiek výborná znalosť prostredia, zaujímavý príbeh, jedna z mojich obľúbených, už som ju prečítala viackrát.

Hotel Hotel Arthur Hailey

Perfektne popísaný chod hotela, veľmi čítavá forma, zaujímavý príbeh... stojí určite za prečítanie

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

krásny, podmanivý príbeh, vrelo odporúčam