Katrinreading Katrinreading komentáře u knih

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Měla jsem problém se zorientovat v ději u v postavách, vše se mi zdálo takové ploché. Zklamání.

23.10.2021 2 z 5

Zůstane to v rodině Zůstane to v rodině Martin Váša

Jak se mi vůbec nelíbila autorova předchozí kniha, z téhle jsem naprosto nadšená. Baví mě myšlenkové pochody hlavní postavy i styl vyprávění, knihu jsem četla asi týden u moře a moc jsem si to uzila!

23.10.2021 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

To je moje srdcovka, u které řvu od začátku do konce.

23.10.2021 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Celou tuhle sérii miluju. Hltala jsem ji jako Harryho Potteta. A to je myšleno jako pocta.

22.10.2021 5 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Chystám se na autorovu novinku, kterou mi doporučila kamarádka, tak jsem si nejdřív přečetla jeho prvotinu a nevím, jestli se mi ještě bude chtít číst jeho další román. Hlavní hrdina mi připadá zbytečně ironický, protivný, nepříjemný. Jako elitář bez sebereflexe, a proto jsem asi na straně 80 musela knihu odložit. Je mi líto tak nízkého hodnocení, protože českým autorům držím palce, ale tohle byla jedna velká nepříjemnost.

30.04.2021 1 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Naprosto výborný námět, který předčil mé očekávání. Jinak bylo mé očekávání splněno do puntíku. Čtivý, jednoduše napsaný román bez zbytečně složitých souvětí. Myšlenky postav prosté a jasné, přesto v některých polohách hluboké. Ještě teď ve mně doznívá tíseň z toho, jak mohl vypadat svět, ve kterém jsme mohli žít...

30.04.2021 5 z 5

Senzibil Senzibil Markéta Pilátová

Trochu jsem se v tom ztrácela, navíc se mi nedařilo naladit na vlnu senzibilství. Věřím v lidskou empatii a schopnost částečně se vcítit do druhých, nikoliv však na senzibilitu či mentalismus. Vlastně mi to připadá jako jeden velký blábol - ne ta kniha - ale mentalismus jako takový, který pracuje s iluzemi, které si sami okolo sebe vytváříme.
Kniha je napsána celkem čtivě, ale zbytečně se patlá v "magii", která je v tomto díle těžko uvěřitelná.

30.04.2021 2 z 5

Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského František Kožík

Tenhle spisovatel je génius, koho nebaví číst učebnice dějepisu, může sáhnout po některém z jeho románů a přečíst si melodramatický román o dané osobě či době. Doporučuji zvláště tuto knihu, protože jinak se Komenského díla nedají číst.

20.04.2021 5 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Skvělé a dekadentní. Jiné, než to, co M. V. napsal předtím a potom. Doporučuji.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Málokdy u knih projevuji nějaké emoce, ale u knih Evžena Bočka se směju nahlas. Líbí se mi téma, které si pro tuto knihu zvolil, lokaci a pitoreskní postavičky. Tahle kniha je v knižním světě to samé, jako Slunce seno ve světě filmovém, ale i tak je super.

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Já mám tuhle knihu prostě moc ráda. Je to sranda, a to je důležité. Sranda to je asi zejména proto, že je všechno, co se tam odehrává, pravdivé, sama jsem podobné věci na hromadném zájezdě zažila několikrát. Je to dobrá kniha.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Miluju ten film, líbí se mi už odmala. Kniha mě ale nebaví vůbec, a to ani v podobě audioknihy. Připadá mi, že je napsaná poměrně krkolomným a křečovitým jazykem. Nemůžu se dostat do rytmu vět, což mi u jiných děl autora nevadí tolik. Nicméně kniha hezky a srozumitelně zachycuje dobu, v níž se odehrává. Spíše ale doporučuji film.

19.04.2021 2 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Jako jo, kniha dobrá, prostě King. Nemůžu jinak než plný počet hvězdiček. Ale stejně musím napsat, že film byl v tomto případě daleko lepší. Prosím, nesežerte mě. :-)

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Vtipné a strašidelné zároveň, jeho knihy čtu hlavě kvůli skvělému jazyku a vybroušenému stylu a tahle je jedna z autorových nejlepších.

19.04.2021

To To Stephen King

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Je napínavá a nutí člověka ji dočíst co nejrychleji. Je strašidelná, takže se musí celý zabalit do peřiny, aby na něj nikdo nemohl. Je překvapivě i chytrá, poukazuje na problém zneužívání. Klasika, kterou mám ráda.

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

K tomuto typu literatury nemám moc vztah, přestože jí mám nedopatřením plnou knihovnu. Příběh je předvídatelný, ne příliš zábavný a postavy jsou ploché, křečovité a jen těžko uvěřitelné.

19.04.2021 1 z 5

Tři v háji Tři v háji Michal Viewegh

Je to takové lehké, šťavnaté a zábavné čtení, které rozhodně neurazí. Knihu jsem četla na dovolené, kde obvykle lehčí literaturu potřebuji, abych si odpočinula.

Ženy vidí za roh Ženy vidí za roh * antologie

Skvělá povídková kniha pro ženy, bavila jsem se, dokonce jsem se i dojala, což v mém případě nebývá moc časté. Nejvíc se mi asi líbila povídka od Daniely Fischerové.

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Takovéto knihy je netřeba nijak komentovat. Snad jen: Dejte ji do rukou svým dětem a vnoučatům. Tuto knihu anebo jiné, jsou důležité pro rodící se společnost.

16.04.2021 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Dojemná klasika, která mi nedá spát ani patnáct let poté, co jsem ji dočetla poprvé. Radši bych teda byla, kdyby se nic z toho nestalo a kniha nevznikla, nicméně čtěme ji všichni. Její výpovědí hodnota je obrovská!

16.04.2021 5 z 5