Katrinreading Katrinreading komentáře u knih

Hlad Hlad Jozef Karika

tohle bylo skvělé! Podmanivá atmosféra knihy mě v noci nutila svítit i když jsem už dávno nečetla

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Dělalo mi problém se touto knihou prokousat, přestože se mi větčina knih od tohoto autora líbila. Nevím, čím to bylo, možná atmosférou, kterou v příběhu nastolil, postavami, se kterými jsem se neuměla ztotožnit... Ale vyloženě špatné to nebylo.

20.02.2022 2 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Celou tuhle sérii miluju. Hltala jsem ji jako Harryho Potteta. A to je myšleno jako pocta.

22.10.2021 5 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Skvělé a dekadentní. Jiné, než to, co M. V. napsal předtím a potom. Doporučuji.

19.04.2021 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Miluju ten film, líbí se mi už odmala. Kniha mě ale nebaví vůbec, a to ani v podobě audioknihy. Připadá mi, že je napsaná poměrně krkolomným a křečovitým jazykem. Nemůžu se dostat do rytmu vět, což mi u jiných děl autora nevadí tolik. Nicméně kniha hezky a srozumitelně zachycuje dobu, v níž se odehrává. Spíše ale doporučuji film.

19.04.2021 2 z 5

Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Monika Čechová Golasovská

Úchvatná kniha s ještě úchvatnějšími ilustracemi, která dává nahlédnout do vědomostí starých bylinkářek. Četli jsme ji celá rodina, mladí a starší a každý jsme si v ní našel to své.

16.04.2021 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Miluju Itálii a její obyvatele. Kdybych si měla vybrat jednu jedinou zemi, kam bych mohla jezdit na dovolenou, nebyla by to žádná exotika, ale právě Itálie se svým skvělým jídlem a hlavně věčně hlučnými, usmívajícími se a milými lidmi. Tahle kniha Itálii popisuje přesně tak, jak ji vnímám já. Moc jsem si čtení užila a určitě ji všem doporučuju.

01.03.2021 5 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Tohle už je taková klasika, která mě baví i po letech.

26.11.2020 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Vzdycky mi vadily ty maluvky, pripadaly mi osklive, ale pribeh? Ten miluju. Je to moje nejoblibenejsi detska kniha!

23.11.2020

Gambit Gambit Rex Stout

Zajímavé a napínavé.

20.11.2020 5 z 5

Egyptologové Egyptologové Kingsley Amis

jééé, to bylo tak vtipné a neotřelé, že jsem knihu koupila všem svým kamarádům. Skvěle napsáno!

Země divů Země divů Zoje Stage

Asi jsem divná, ale nechápu to nízké hodnocení. anom, anotace je trochu zavádějící, zvlášť, když se dočtete, že jde o filozofické dílo. Jde o příběh, který je sice hodně přitažený za vlasy, ale jako příjemnou oddechovku to číst můžete. A dovolím si prozradit - sice jsem strašpitel, ale tohle podle mě strašidelné nebylo. Zábavné ale ano!

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Tohle je jedna z nejkrásnějších knih, které jsem v poslední době četla a nepotřebuje žádný dlouhý komentář! Doporučuji!

Dívka, která utekla z Osvětimi Dívka, která utekla z Osvětimi Ellie Midwood

Napínavé, dá se to slupnout jako malina a nezůstane taková ta pachuť, že jste četli něco zbytečného. Jak už to u podobných knih bývá, opět nešlo o nic vyjímečného, ale to vůbec nevadí.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Přeceňovaná kniha.

20.02.2022 odpad!

Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského František Kožík

Tenhle spisovatel je génius, koho nebaví číst učebnice dějepisu, může sáhnout po některém z jeho románů a přečíst si melodramatický román o dané osobě či době. Doporučuji zvláště tuto knihu, protože jinak se Komenského díla nedají číst.

20.04.2021 5 z 5

Ženy vidí za roh Ženy vidí za roh * antologie

Skvělá povídková kniha pro ženy, bavila jsem se, dokonce jsem se i dojala, což v mém případě nebývá moc časté. Nejvíc se mi asi líbila povídka od Daniely Fischerové.

19.04.2021 5 z 5