Katrinreading Katrinreading komentáře u knih

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Dojemná klasika, která mi nedá spát ani patnáct let poté, co jsem ji dočetla poprvé. Radši bych teda byla, kdyby se nic z toho nestalo a kniha nevznikla, nicméně čtěme ji všichni. Její výpovědí hodnota je obrovská!

16.04.2021 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Takhle knížka je na jednu stranu moc krásná, díky svým trefným popisům a roztomilým fotkám, které možná nejsou tak kvalitní, jenže tím, že je pořídil samotný autor, mají nepopsatelnou magii. Na druhou stranu je tento opus poměrně nudný. Není napsán tak, aby bavil malé děti a pro dospělé je zase docela infantilní. Nemůžu dát ale nic jiného než pět hvězdiček, klasika je klasika.

04.04.2021 5 z 5

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Narozdil od ségry z této knihy nejsem tak nadšená. Chybělo mi tam větší rozvinutí děje s manželem. Ale četlo se mi to dobře.

22.11.2020 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Výborné, četla jsem to jako knihu a poslechla si i zkrácenou verzi v rozhlase. Moc mě dojímá její styl psaní i přemýšlení. Ten její odstup a lehkost s níž pokojně dožila a zbytečně se netrápila. Krásná kniha, opravdu.

02.04.2024 5 z 5

Papírové domky Papírové domky Jiří Klečka

Hezky napsané, netradiční příběh.

03.05.2023 5 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Ten děj mě absolutně pohltil. Autorův nápad vytvoři něco takovéh je fascinující, aburdní příběh plný mrazivých skutečností, které se dají velmi snadno naroubovat na dnešek. Jedna z mých nejbolbíbenějších knih tohoto autora, která má čestné míto v mé knihovně.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Je to stokrát ohraný příběh o utrpení a nezlomnosti. Ale je to dobře napsané, takže se to dá slupnout za pár dnů, dojem to nejspíš nezanechá hluboký, ale je to dobré i tak.

20.02.2022 4 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Dobrý psychologický profil alkoholika. Dobře napsaný příběh. dobrá kniha, prostě.

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Tam bylo tolik hloupostí a historických nepřesností, že žasnu nad tím, že když už to nepoznali redaktoři v Irsku nebo kde to vyšlo poprvé, tak se divím, že je neopravili překladatelé u nás. Banální příběh, banální dialogy a to neustále jezení chleba se sýrem? Aneb neposlouchejte knižní influencery...

20.02.2022 1 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

takový iniciační obřad po česku...

20.02.2022

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Já mám tuhle knihu prostě moc ráda. Je to sranda, a to je důležité. Sranda to je asi zejména proto, že je všechno, co se tam odehrává, pravdivé, sama jsem podobné věci na hromadném zájezdě zažila několikrát. Je to dobrá kniha.

19.04.2021 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Být autistou je dost široký pojem. Tahle kniha dává lidem lidem vhled do života a myšlenek jednoho konkrétního autisty. Je ale nutné si uvědomit, že každý autista je jiný. Zatímco pro jedny je autismus na určité straně svého spektra darem, pro jiné je prokletím, které stíhá nejen dotyčného, ale i celou jeho rodinu. Je důležité o této genetické dysfunkci mluvit, abychom tyto lidi víc chápali a uměli jim jít naproti. Už dávno to není tak, že bychom měli učit autisty, přizpůsobovat se nám, přizpůsobit bychom se měli především my jim. A nahlédnutí do jejich světa pro nás může být ohromující. I o tom je tahle kniha, kterou vřele doporučuji všem.

04.04.2021 5 z 5

Na Seně Na Seně Vojtěch Rauer

Líbilo se mi to. Moc. Všechny ty postavy i jejich popisy, stejně jako vykreslení jednotlivých událostí. Bylo to opravdové, prostě přesně tak, jak to kluci v mladém věku, dle mého názoru, mají.

05.03.2021 5 z 5

Dora: Monolog dcery Boženy Němcové Dora: Monolog dcery Boženy Němcové Milena Štráfeldová

Je to starosvětské, hodně takové "coby kdyby", ale dobré to bylo. Empatické, niterné, dojemné.

25.01.2024 5 z 5

Informací je tam hodně, ale bylo těžké se začíst a naskočit do nějakého pravidelného rytmu. O Toyen jsem se dozvěděla pár nových věcí. Bavily mě dialogy, byly jako ve filmech, jasné, stručné, zajímavé. Knihu si dokážu představit jako film. Ještě dnes jdu koupit autorčiny další knihy.

14.11.2023 5 z 5

Zákon věrných strážců Zákon věrných strážců František Kožík

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knížek od F. K. Dojemná.

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Četlo se mi to těžko, dlouho mi trvalo než jsem do slov v textu pronikla, jako by celý text byl psán neznámou řečí, klínovým písmem, možná. Ale když jsem si na čtení udělala konečně klid, dostalo se mi nevšedního zážitku, během kterého mě překvapovala každá stránka, každé přirovnání, každý autorův nápad. Bylo odvážné vyjít s takovým textem ven, protože je obtížně stravitelný, ale je skvělý. A možná i nedoceněný.

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Tohle je jedna z nejkrásnějších knih, které jsem v poslední době četla a nepotřebuje žádný dlouhý komentář! Doporučuji!

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Mám ráda všechny příběhy, na kterými se vznáší nějaká form tajemna, v tomhle případě tajemství. Líbilo se mi vykreslení rodinných vztahů, které si mnozí vykládáme nějak a nejsme schopni vůbec dohlédnout tam, odkud pramení chvání jednotlivců v rodině. hodně věcí mě v textu překvapilo, takže dávat plný počet hvězdiček za nepředvídatelnost.

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Tady jsem se moc nechytala. Prvních 77 stran jsem se nudila a pak jsem knihu odložila ve vlaku, ať si u ní trpí někdo jiný.

20.02.2022 1 z 5