katkaq katkaq komentáře u knih

Temný rytíř Temný rytíř Kinley MacGregor (p)

Nový díl, nový pár, nová atmosféra. Zápletka v tomto díle je trošku temnější, ale o to víc mě kniha bavila. Jestli bych měla udělat žebříček červené knihovny, tak tahle série bude velmi vysoko. Velmi povedené.

20.04.2021 4 z 5

Čas na lásku Čas na lásku Kinley MacGregor (p)

Zbožňuji knížky odehrávající se ve Skotsku. A tahle je prostě skvělá. Oba hlavní hrdinové mají v sobě něco, co vás nutí si knížku přečíst znovu. Jakmile si na to najdu čas, tak to udělám. I pro člověka, který normálně červenou knihovnu nečte, to stojí za přečtení. Caledonia je hrdá a Sin je drsný a přesto si k sobě najdou cestu. Co víc říct. Prostě si ji přečtěte.

02.08.2017 4 z 5

Pán touhy Pán touhy Kinley MacGregor (p)

Už jsem se k téhle sérii vrátila více než 3 krát. Každý rok ji znovu vytáhnu a pokaždé mě baví úplně stejně. Je to čtivě napsané, postavy jsou sympatické a člověk si je rychle oblíbí. Není to kniha, z které si odnesete kupu vědomostí a nebo která by se dotkla vaší duše. Zato se u ní můžete uvolnit a nechat se zatáhnout do světa šťastných konců.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Ta myšlenka!!! Prostě dokonalé, co k tomu říct. Celou dobu se na to snažíte přijít. Najít vraha, ale nakonec vás to stejně překvapí. Kdo nezná tuhle knížku, tak nezná svět detektivek. Nedokážu pochopit, jak Christie na tenhle nápad přišla, ale obdivuji za to. Dlouho dobu mě nic nezaujalo jako tahle kniha. A to jsem ji už předtím slyšela jako anglickou audio knihu. Geniální!!

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Dokonalá kniha. Na jednu stranu jednoduchá, ale na druhou velmi složitá. Člověk ji přečte za den, ale přemýšlí nad ní celý měsíc. Tolik krásných myšlenek zachycených v krásném textu. Rozhodně si ji ještě několikrát přečtu. Pro lidi, kteří o ní nepřemýšlí a nepochopí myšlenky skryté pod příběhem je to asi nudné, ale já jsem si ji oblíbila. Doporučuji.

Láska a čest Láska a čest Julie Garwood

Tuhle knížku miluju a pravidelně se k ní vracím. Má všechno, co bych si mohla od červené knihovny přát. Humor, neohroženost, síla, láska. Krásný příběh.

21.04.2021 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Tato kniha je mi bližší než první díl. Přijde mi taková lidštější. Rozvedený otec a rozvedená žena, jen to hokejové pozadí tomu přidává nádech takové klasické romantiky od Kennedy, na kterou jsem zvyklá.

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Krásná pohádka pro deštivé dny.
PLUSY: super nápad, čtivě napsané
MÍNUSY: nevyužitý potenciál, moc rychlý konec, málo propracované
Jsem ráda, že se autorka rozhodla vrátit k této knize, která ji léta ležela v šuplíku. Nicméně jsem očekávala, že uvidí ten potenciál, který tato kniha má. Chybělo mi tam větší rozvinutí Zvířete a vysvětlení toho, jak se vůbec do té situace dostalo. Zároveň jsem čekala, že se bude více věnovat magickému světu - proč sakra utíkat od zlatého dolu?? Konec byl ne mě moc zbrklý a nedomyšlený.

29.03.2021 3 z 5

Dar lásky Dar lásky Julie Garwood

Nemůžu se od Julie odtrhnout. Chybí mi jen pár knížek a pak už budu mít všechny přečteny. Jak já se děsím toho okamžiku....no co asi je začnu číst znova.
Tahle knížka rozhodně nezklamala. Párkrát mě i rozesmála. Příběhy z Vysočiny prostě miluju. Asi je to tím, jací tam žijí lidé. Jejich drsná, ale dobrosrdečná nátura mě fascinuje. Občas se člověk zasní a zatouží se tam ocitnout. Ale zpátky ke knížce.
Líbí se mi jak hlavní hrdinka pomalu zatlačuje svůj strach a prohlubuje svůj cit ke Gabrielovi. Jejich slovní přestřelky mě bavili a stejně tak celá kniha. Romantická oddechovka, která stojí za to.

02.08.2017 4 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

West je ozdobou téhle série, i když musím přiznat, že mi přijde jeho kouzlo snad nejslabší právě v téhle knize. Autorka umí psát opravdu čtivě a já nad její knihou strávila odpočinkový večer.

17.11.2021 3 z 5

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

Za mě nejlepší díl zatím. Obě postavy jsou zajímavé a bavily mě.

17.11.2021 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Kdo zná knihy od Kennedy, ten ví, co čekat. Ten samý koncept na padesát různých způsobů. Dříve jsem četla sérii offcampus a teď jsem se vrátila pro změnu k této sérii. Naivní teen romanťárna - chtěla jsem si u ní oddechnout a to se mi také povedlo. Takže za mě tam bylo vše, co jsem čekala: trochu romantiky, trochu erotiky, pár sportovců.

16.11.2021 3 z 5

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Garwoodová umí výborně psát. Je to romantické a zároveň dokáže vtáhnout do děje. Od červené knihovny ani nějakou historickou přesnost většinou nečekám, takže si na tento nedostatek ani nestěžuji. Tyhle příběhy jsou přesně to pravé pro deštivé dny. Pokud hledáte odpočinkový pohádkový příběh - nebudete zklamáni.

21.04.2021 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

(SPOILER) Ne, ne, ne. Proč jsme nemohli skončit u klasického konceptu: bad boy se zamiluje do hodné holky, vezme ji domů, ona mu upeče krocana a tečka. Kasino pro mě bylo úplně zbytečné a poslední 1/3 knihy jsem se musela přemlouvat, abych to dočetla. A ten konec? Eh, na mě úplně jako blesk odnikud. Pro mě katastrofa a ne zrovna krásná.

20.04.2021 2 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Co člověk čeká od Kennedy? Romantiku, trošku teen tématiku, erotiku, hokejové zázemí, enemies to lovers. Dostanete to od této knihy? Ano. Když jsem byla mladší bavilo mě to více, ale i teď je to příjemná oddechovka.

20.04.2021 3 z 5

Anglický hrdina Anglický hrdina Suzanne Enoch

Moje nejoblíbenější kniha téhle série. Bit je prostě jedinečný a právě jeho minulost posouvá tuhle knihu nad ostatní knihy z červené knihovny.

20.04.2021 4 z 5

Cizí nevěsta Cizí nevěsta Kinley MacGregor (p)

Nevím, jak to autorka dělá, ale každý díl vytvoří mezi hlavním párem úplně jinou atmosféru. Tohle je rozhodně moje comfort knížka a sahám po ní pokaždé, když je venku sychravo. Prší, oheň v krbu, kouřící čaj a tahle knížka. Ještě se zabalit do teplé deky a svět je zase v pořádku. Pro tuhle sérii mám prostě slabost.

Tanec vášní Tanec vášní Sabrina Jeffries

Rozhodně patří mezi lepší díly série. Příjemně mě překvapila hlavní hrdinka. Oproti ostatním hrdinkám byla inteligentní a ne moc naivní. Věděla, co chce a šla si za tím. Zasazeno do zajímavého prostředí s zajímavým pozadím příběhu. Povedená oddechová kniha.

05.04.2021 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Tahle knížka se mi líbila, ale z části mě i vyděsila. Každý, kdo někdy poznal někoho, kdo se řeže, ví jak složitá a bolestná je to situace. To, co se stalo hlavní hrdince, i když to bylo trochu odlišné, mi připomnělo něco jiného a právě proto se to pro mě stalo osobnější. Jinak Cam je zlatíčko a opravdu ho obdivuju za jeho trpělivost. Akorát chvilkami jsem se nudila.

02.08.2017 3 z 5

Text-appeal Text-appeal Jiří Žáček

Miluju tuhle sbírku básní. Nikdy jsem nic podobného nečetla, ale tohle by se mělo zařadit do povinné četby. Ohromilo mě to a uchvátilo. Začala jsem ji číst, protože mě okouzlil design, ale nakonec jsem ji musela všem ukazovat a číst jim básničky, co mě zaujaly.