Katka81 Katka81 komentáře u knih

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Z knihy mám rozporuplné pocity, žádná pecka to teda nebyla. Literární styl hodně jednoduchý, takže u čtení nemusíte vůbec přemýšlet. Z popisu sadistických scén mi bylo akorát blbě, než že bych měla pocit, že čtu nějaký zajímavý thriller.

22.10.2016 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Hodně zajímavá kniha, která se četla sama. A určitě na ní nezapomenu, třeba si ji přečtu ještě několikrát. Obsahuje hodně hlubokých myšlenek napsaných jednoduchou formou. Líbil se mi styl psaní dopisů z pohledu vypravěče. Působil na mě jako by byl autista.

19.10.2016 4 z 5

Mimo řadu Mimo řadu Malcolm Gladwell

Zajímavá, snadno čtivá kniha pojednávající o mnoha oblastech života. Dozvěděla jsem se mnoho zajímavých věcí. Mimo jiné, že za úspěchem stojí hlavně trénink, píle a houževnatost.

23.09.2016 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Super napínavé.

15.09.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Milá nenáročná hodně čtivá knížka jen tak do MHD.

08.08.2016 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Velmi napínavá kniha, u které jsem se rozhodně nenudila a těšila jsem se, jak bude pokračovat. Sice trochu rychlý konec, ale doporučuji!

24.06.2016 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Celkem napínavá story, hlavně v první půlce, pak už to bylo víceméně jasné. Knížku doporučuji ke čtení, i když mezi top ji rozhodně neřadím.

16.06.2016 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

byla chvilka, kdy mě kniha bavila, ale nakonec jsem ji ani nedočetla, zbýval kousek :-) ale nestojí to za to

15.06.2016 2 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Po prvním díle pro mě zklamání.

23.05.2016 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Thriller, který se vymyká průměru. Četl se jedním dechem. Doporučuji a ihned čtu další díl trilogie.

13.04.2016 5 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Krásná kniha. Pár stránek trvalo než jsem se pořádně začetla, ale nakonec se z toho vyklubal velmi zajímavý a dojemný příběh umocněný navíc tím, že byl sepsán na základě historických událostí. Jedno zůstává neměnné "všichni toužíme po kousku oblohy".

19.03.2016 5 z 5

K této knize jsem se dostala kvůli Čtenářské výzvě. Jinak bych jí minula a to by byla velká škoda. Je to jedna z nejzajímavějších knih, co jsem kdy četla. Moc se mi líbil novinářský styl, ze kterého se člověk dozvěděl hodně z historie a současnosti života v Severní Koreji a zároveň to vše bylo doplněno o konkrétní postavy a jejich příběhy. Lidé žijící v Severní Koreji mají můj obdiv a současně je hodně lituji. Měli by dostat šanci žít jako my.

18.03.2016 5 z 5

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Kniha se četla velmi dobře. Nemám pocit, že bych měla o pravdivosti pochybovat
Lída B. žila v komplikované době a nepřísluší mi jí soudit.

29.01.2016 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

opět velmi zdařilá kniha

17.01.2016 5 z 5

opět Vondruška nezklamal, pokračuju třetím dílem

13.01.2016 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Pro mě zatím nejlepší knížka od Jodi.

11.12.2015 5 z 5

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

na mě byla kniha dost drastická, dočetla jsem jí s vypětím sil, další už od autora číst nebudu

03.11.2015 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

velmi čtivá knížka, mohu jen doporučit

11.06.2015 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

slibny zacatek, od druhe pulky me ale kniha trochu nudila

20.09.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha se četla jedním dechem. Klasická detektivka.

04.06.2014 4 z 5