KatieKuli KatieKuli komentáře u knih

Unesená dědička Unesená dědička Sophie Lark

Chicagu vládne irská, italská, polská a ruská mafie. V prvním díle se svatbou spojí irská a italská část. Ve druhé části se Mikolaj snaží pomstít smrt svého "otce", vůdce polské strany. Nessa je jen ideální návnada, nejmladší z rodiny, opečovávaná holčička, sladká baletka, která se do rodinného byznysu nemíchá, vlastně stojí jak nejdál to jde a snaží se předstírat, že o ničem neví. Ideální kořist pro netvor jakým je Mikolaj. Tam kde nejprve Mikolaj vidí u Nessy jen slabost, naivitu a poslušnost, postupně zjišťuje, že je to laskavost, inteligence, ale také vytrvalost a ochota pomáhat a dělat radost druhým. Z celého vývoje situace se svou zajatkyní je zaskočen, protože už dlouho nic takového nezažil a hlavně už dlouho vůbec nic necítil.
Variace na pohádku kráska a zvíře. První díl hodnotím lépe, byl od začátku velmi akční a ústřední dvojici poháněla nenávist až k lásce.
Druhý díl je spíše o strachu a poznání (a to jak Nessy, tak Nikolaje).

11.03.2024 4 z 5

Úkryt Úkryt Nora Roberts

Tentokrát vykreslila Nora Roberts život Caitlyn Sullivanové, kterou jako desetiletou unesou kvůli výkupnému a jí se podaří únoscům utéct. Je čtvrtou generací hollywoodských hvězd a od té doby ji neustále pronásleduje tisk, paparazzi a další lidé, kteří se snaží zviditelnit. A z povzdálí stále číhá na svou příležitost škodit někdo další, kdo si chce srovnat účty.
Cate má naštěstí velkou a soudržnou rodinu a taky přátelé, Cooperovi (Dillona s matkou a babičkou), šerifa Reda s Mic a taky Darlie.

10.03.2024 4 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Laurelin Paige

Kdybych nikdy v životě nečetla žádnou knihu, řekla bych i tak, že tohle byla... jedna z nejhorších! Bylo mi až fyzicky nepříjemné tohle dočíst.
Tess je absolutní urážka žen, s mozkem zlaté rybky, chováním lehké holky a bez špetky sebeúcty. Neuvěřitelně iracionální, neprofesionální a závistivá. Muže posuzuje jen a pouze podle vzhledu (za celý díl nepadla ani jedna jediná otázka, z její strany, týkající se Scotta, jen omílání jak dobře vypadá) a kamarádku, se kterou chodila do školy, která ji zaměstnala (navzdory tomu, že mají stejnou univerzitu, a jen Tess neumí udělat ani prezentaci), která ji půjčuje oblečení, nechává ji u sebe bydlet a platí jí za to, že nic nedělá... nenávidí, protože má bohaté rodiče (mimochodem je adoptovaný korejský sirotek, ta mrcha má prostě štěstí a je třeba ji nenávidět, cha). A tak bych mohla pokračovat... žádný děj, nulový vztah s hlavními postavami a rozhodně tomu nepomohl překlad.
Ne, slovy NE, přátelé.

26.02.2024 1 z 5

Domek u lesa Domek u lesa Mary Ellen Taylor

Četla jsem už "předchozí díl" Dům v zátoce. Autorka má stejný způsob vyprávění, střídání dějových linií a postupné splétání osudů hlavních postav. Možná by na knihu vystačil jen příběh Megan, nebo Diane, ale dohromady mi to tak nějak přišlo už moc. Děj byl rozhodně napínavý, osudy celé rodiny Diane byly v průběhu let poznamenány tragédiemi i láskou a štěstím.
Líbila se mi linie s těhotnou Megan, která se snaží dostát svým cílům (pilně pracovat na renovaci domu, porodit, zlepšit svůj vztah se skoro tchýní Helen a udržet památku Scotta) a přitom být šťastná u věcí, které ji baví a naplňují (historie a možná i jeden šerif :-)).

14.02.2024 4 z 5

Červené lodičky Červené lodičky Christina Dodd

Mac je sice bohatý generální ředitel bank, přesto se rozhodne vydávat za detektiva a sám si podezřelou (situaci) v New Orleans prověřit. Nessu zná celé město, pro její laskavost, ochotu všem pomáhat a taky kvůli jejím tetičkám.
Mac si šel tvrdě za svým a někdy mi to přišlo až moc. Většinu toho ale Nessa ustála a ještě mu to elegantně naservírovala zpět.

11.02.2024 3 z 5

Elegantní výmluva Elegantní výmluva Christina Dodd

O moc lepší než první díl. Bylo zábavné sledovat jak si navzájem Meadow a Devlin lžou. Meadow si nakráčí do starého rodinného sídla pro obraz svojí babičky. Jenom si zapomene ověřit, že je ten dům stále její rodiny, se kterou se nestýká. A překvapivě tam není ani obraz. Vyleká ji cizí muž, ona se uhodí do hlavy a aby hned nevolal policii, předstírá ztrátu paměti. Jaké je však její překvapení, když on pohotově předstírá, že je jeho žena :-). Pěkná detektivní zápletka a romantika k tomu.

10.02.2024 4 z 5

Trable na jehlách Trable na jehlách Christina Dodd

Něco mezi 2 a 3*. Já jsem nějak předpokládala, že to bude vtipné... Nevím proč... protože jsem akorát chvílema zvedala nevěřícně obočí a musela se podívat na rok vydání.
Doporučovat advokátce, že nejlepší nápad je koupit si na firemní kreditku oblečení, aby se líbila klientovi podezřelému z loupeže šperků? Zase cítím to obočí :-). Za některé myšlenkové pochody bych hraběte kopla aspoň do holeně, ale ani Brandi nebyla postavou, se kterou bych se dokázala ztotožnit. A to mě tak lákal podle anotace i další díl...

09.02.2024 3 z 5

Královnou krásy z donucení Královnou krásy z donucení Teri Wilson

Příjemná oddychovka o sestrách, které i když jsou identická dvojčata, mají každá zcela jinou osobnost. A jak jedna záměna dokáže poupravit vnímání o jiné osobě i sobě samé. Charlotte knihovnice a Ginny věčná účastnice různých soutěží krásy. Díky alergické reakci přemluví Ginny Charlotte k účasti v soutěži místo ní. A Charlotte si i díky tomu uvědomí jak působí na ostatní, uvědomí si, že i ona posuzuje některé lidi stereotypně a že nic není takové jak na první pohled vypadá. Tedy kromě porotce číslo šest, Graye :-)

04.02.2024 4 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Prostě neodolatelná jak název napovídá :-). Sympatický příběh, při kterém se Vám chvílemi tají dech. Prožívala jsem to s Mackem i Frannie. Líbila se mi reálnost, žádné dramatické nepravděpodobné zvraty, ale prostě život. Naštěstí někoho jiného, protože bych si někdy musela oči vyplakat... ach Macku, Macku, já vím, je to těžké :-). Parádní oddychovka.

14.09.2023 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Moje třetí knížka od Jo Watson. První byla Mám Tě ráda, nemám Tě ráda, potom S láskou Tě nenávidím a teď jsem se pustila do téhle. Všechny hrdinky jsou potrhlé, ztřeštěné a vlastní "vinou" si vytvářejí (pro mě zcela nepochopitelné) problémy :).
Z mého pohledu bych tak jak jsem knihy četla, seřadila i jejich hodnocení. Absolutně nejvtipnější mi přišla Poppy a její role sekretářky vlétající kotoulem na jednání.
Becca mi nějak k srdci nepřirostla, přistihla jsem se, že knihu stále odkládám, vařím si kafe, hledám něco na zub... Prostě se to nějak táhlo. Jsou knihy, od kterých se nedokážu odtrhnout, tahle to nebyla. Nápad zajímavý, proto jsem si knihu koupila. Ale poskládaný jen z jednotlivých mini příběhů (knižní klub :))), ale celek na mě nefungoval.

29.07.2022 3 z 5