Domek u lesa

Domek u lesa https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502770/bmid_domek-u-lesa-kTg-502770.jpg 4 86 20

Román plný lásky, tajemství a vzpomínek. Těhotná Megan nechce stále jen truchlit nad smrtí svého snoubence, proto se vrhá do práce na vysněném projektu: touží vrátit původní velkolepost Zimní vilce, kterou nechal vystavět její prapradědeček na pobřeží Virginie. Z domu se má stát turistická atrakce, kterou Cape Hudson, město plné jižanské historie, rozhodně potřebuje. Oporou se jí stanou nejen místní obyvatelé, ale hlavně jeden přítel z dávné minulosti. Ve správcovském domku u lesa objeví v utajené skrýši staré dopisy, v nichž se před jejíma očima začne odvíjet podmanivý životní příběh mladé ženy, která se na cestu za svými sny vydala už před celým stoletím. Megan se s každým dalším dopisem nechává unést do jejího fascinujícího světa plného mnoha rodinných tajemství. Ale svá tajemství má i Megan…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Spring House , 2019

Joyce24
07.04.2024 5 z 5

Je to vlastně takové volné pokračování Domu v zátoce, kdy se dozvídáme něco víc o nejmladší sestře Claire a současně prožíváme s Megan její poslední týdny před porodem, kdy se pustila do renovace Jarního domku. Moc pěkné čtení, těším se na další knihy od této autorky.

Medvědářka
17.03.2024 4 z 5

Je to román plný lásky, tajemství a vzpomínek.
Vracíme se zde na Cape Hudson na pobřeží Virginie. Zimní vilka, kterou známe z knihy Dům v zátoce , má novou majitelku, která potřebuje pomoci s její renovací a také s renovací Jarního domku. S tím jí pomáhá mladá nastávající maminka Megan, naše hlavní hrdinka.
Megan je zapálená pro historii a tak není divu, že jí takový projekt nadchne. Když pak začnou objevovat tajemství Jarního domku, historie jako by začala ožívat s nimi. Co ukrývají za příběh dopisy a deník, který najdou v tajné skrýši? A co za tajemství má sama Megan?
Jak jsem psala už v úvodu, kniha čekala dlouho na své přečtení, aby přišla v tu správnou chvíli.
Vracíme se na známá místa a ke známým postavám z předchozí knihy. Opět tu máme dva pohledy na celý příběh. Současnost se prolíná s minulostí a my opět víc poznáváme rodinnou historii Megan a Lucy.
Ne vždy to bylo veselé čtení, ale příběh byl tak jemně napsán, že se ty smutné chvíle zdáli jako takové zatřepetání holubích křídel, aby převážila radost.
Přijde mi, že náš příběh má otevřený konec. Že by se dalo napsat ještě víc, protože otázek je stále spousta, ale odpovědí méně. Možná nám to autorka jednou sama poví další knihou, ale kdo ví. Třeba je to jen můj pocit.

Ludmila91
23.02.2024 5 z 5

Krásný příběh plný napětí, tajemství .od hezky napsáno

KatieKuli
14.02.2024 4 z 5

Četla jsem už "předchozí díl" Dům v zátoce. Autorka má stejný způsob vyprávění, střídání dějových linií a postupné splétání osudů hlavních postav. Možná by na knihu vystačil jen příběh Megan, nebo Diane, ale dohromady mi to tak nějak přišlo už moc. Děj byl rozhodně napínavý, osudy celé rodiny Diane byly v průběhu let poznamenány tragédiemi i láskou a štěstím.
Líbila se mi linie s těhotnou Megan, která se snaží dostát svým cílům (pilně pracovat na renovaci domu, porodit, zlepšit svůj vztah se skoro tchýní Helen a udržet památku Scotta) a přitom být šťastná u věcí, které ji baví a naplňují (historie a možná i jeden šerif :-)).

Szilvia1
09.01.2024 4 z 5

Příběh byl pěkný,plný rodinných tajemství,které se během čtení dozvíme,ale ty nejhlubší se dozvíme až na konci,je to předvídatelný a napínavý příběh.

AlenaF
31.12.2023 4 z 5

Opět velmi pěkný příběh plný lásky, vzpomínek a rodinných tajemství. Doporučuji.

SumýšIrena
21.11.2023 2 z 5

Tak tohle bylo zklamání. Předchozí díl měl alespoň propracovanou jednu dějovou linii, ale tenhle neměl ani to.

marli58
07.09.2023 3 z 5

Krásný a lákavý obal knihy, pěkná oddechovka, ale škoda toho příbuzenského guláše. Vtom jsem se ztrácela a kazilo to čtenářskou pohodu. Někdy méně je více .

milena8281
09.08.2023 3 z 5

Ze začátku jsem se v těch postavách trochu ztrácela a nepomohl ani rodokmen na začátku knihy. Ale nakonec jsem to pustila z hlavy a prostě jen četla. Obě dějové linky se mi líbily, příběh svižně ubíhal, četlo se mi to moc dobře. A historická linka byla dostatečně napínavá, aby mě nutila číst téměř bez přestávky.

Toňula
09.07.2023 2 z 5

Tak nevim..předchozí kniha Dům v zátoce se mi líbila, ale s touto jsem se trápila..hodně postav, které se mi pletly, příběh takový nijaký, neoslovil mě..nedočteno..

TheMelorry
26.06.2023 4 z 5

Kniha volně navazuje na Dům v zátoce, takže se příběh opět točí okolo známého prostředí Zimní vilky a Jarního domku a známých postav, přičemž tou nejhlavnější je Megan. V předchozí knize jsem si stěžovala na chybějící rekonstrukci. Té jsem se tentokrát dočkala, byť jen v malé míře.
Autorka opět vytvořila skvělý příběh s propletenými osudy, se zajímavou linkou ze současnosti i minulosti. Výhodou je také zakreslený rodokmen, který je pro orietnaci v množství postav z počátku klíčový.

Kaja1
29.05.2023 4 z 5

Pokračování bylo stejně zajímavé jako první díl. I když musím říct, že jsem se v těch příbuzenských vztazích někdy ztrácela, když do toho přidáte pár nevlastních děti, tak je dobrý příbuzenský guláš. Ještě, že byl na začátku rodokmen.

Knihomura
15.03.2023 4 z 5

Slušná oddychovka s nepřekvapivým závěrem. Jen je škoda, že nejsou nikde zapsány díly, a tak se dozvídám - pozdě - že navazuje na Dům v zátoce.

Arsi
29.01.2023 5 z 5

Také skvělá kniha jako Dům v zátoce. Moc se mi líbila.

pip11
16.01.2023 5 z 5

Příběh navazující na ,Dům v zátoce’, kde se opět setkáme s Lucy a její sestrou. Ovšem tentokrát je ústřední postavou Megan a její začátek nového života. Prolínají se zde spletité osudy postav, současné i z dob minulých. Moc pěkné a poutavé čtení.

jeny-v
26.12.2022 4 z 5

Také bych toto dílo zařadila jako volné pokračování knihy Dům v zátoce, jelikož zde eminentně vystupuje Lucy Kincaldová, Natasha i Hank. Na pohřbu mladého pilota Scotta se seznámíme s Adele a Samuelem Jessupovými, kolem kterých se stoletá historie příběhu točí a končí....? Těhotná Megan Buchananová dostala zakázku na rekonstrukci Jarního domku, který leží v blízkosti již zrenovovaného sídla Zimní vilky. Současnost se střídá s minulostí a mně občas unikal rodokmen účinkujících rodin, které musely často činit těžké rozhodnutí, aby přežily - to čtyři Hendrickovy sestry byly navždy rozděleny a poslány pryč z domova v Cape Hudson. Nelze popřít, že se celý román nese v duchu lásky, obětavosti, pochopení, soudržnosti a existence.

nada3314
18.11.2022 5 z 5

Od autorky Mary Ellen Taylor mám postupně přečteny všechny její domy, které u nás vyšly. Její poutavé vyprávění mě nadchlo a vždy se moc těším na další. Nelze nedat plný počet hvězd. Kdo čte tyhle rodinné romány, ví co od nich očekávat a Domek u lesa není výjimkou. Autorka se přesně trefila do mého vkusu a nabídla mi další krásný čtivý román, který nenechal mé oko suché. Kniha je rozdělena do dvou časových rovin a obě jsou velmi krásné a dojemné, místy i kruté a smutné.

Hlavní hrdinka se současné linky Megan je těhotná a chystá se pustit do renovace domku, o kterém jsme mohli číst v minulé autorčině knize. Megan je velmi silná a statečná žena a hned jsem si ji zamilovala. Příběh z minulosti je trošku složitý, ale když je čtenář pozorný a vnímavý vše rychle pochopí a příběh si užije na maximum.

Moc jsem si čtení užila a budu se těšit na další knihy od této autorky. Doporučuji všechny tři knihy od autorky, moc krásně se mi vyjímají v knihovně.

Danago
14.11.2022 5 z 5

Moc hezké čtení , tak jako všechny knihy autorky. Linka minulosti je moc zajímavá , napínavá, dojemná, i když místy smutná. A příběh jde opravdu daleko do minulosti. Současnost je taky zamotaná a zajímavá . Megan a Hellen si k sobě postupně hledají a nachází cestu. Moc se mi líbí hledání střípků minulosti a konec příběhu nám odkrývá velice zajímavou rodinnou ságu. Kde se obě linky dokonale propojí. Kdo četl předcházející knihu autorky , tak se zde opět setká se známými postavami a může sledovat jejich další osudy. Kdo nečetl nevadí, je to pouze volné pokračování.

Knižní střípky
12.11.2022 5 z 5

Kniha se samozřejmě zase odehrává ve dvou dějových liniích, které do sebe krásně zapadají, autorka to opět měla moc hezky vymyšleno. I zde máme na začátku rodokmen, celkově je příběh svým konceptem hodně podobný předchozím knihám, ale mně to vůbec nevadilo. Potkala jsem se se starými známými z jedničky, Lucy, Natashou, Hankem a měla jsem z vývoje v jejich životech radost️... Linka z minulosti je ozvláštněna prvkem spiritismu, který v tu dobu byl velmi populární. Všechny tři autorčiny knihy si získaly mé srdce coby krásné, odpočinkové romány z mého milovaného amerického jihu. Prostředí malého jižanského městečka, kde si všichni vidí do talíře a vzájemně si pomáhají, je sice ve skutečnosti mimo realitu, ale někdy je zapotřebí trochu té idyly. Knihy této autorky nejsou ničím převratné a objevné, ale jsou prostě a jednoduše krásné. Je vám s nimi hezky, což je také někdy zapotřebí.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

evineckY
07.11.2022 5 z 5

Mám obrovské štěstí na skvělé knihy se dvěma dějovými linkami.
Na začátku se mi zdálo, že je v příběhu strašně moc osob, ale jen kousek, než jsem se zorientovala. Krásně propletená minulost se současností.
Přes všechny smutné části, které k životu patří, se mi kniha moc líbila.
Doporučuji.

Pokaždé když Adele uvidíš, připomínej jí, že ji matka i otec milují víc než svůj život. Řekni jí, aby našla lásku, porodila krásné děti a žila dobře. Pokud najde polovinu štěstí, jaké jsem našla já u Gilberta, tak bude mít skutečně požehnaný život.

romantika Virginie (USA) staré domy anglické romány

2021  86%Dům v zátoce