kathla kathla komentáře u knih

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Velmi vtipné, určitě víc než první díl.
A ta kouzelná slovní spojení tomu dávají šmrnc.

09.09.2022 4 z 5

Dračí chůvy Dračí chůvy Petr Kopl

Velmi ráda beru dceři komiksy a sama je čtu. Tato série je tak propracovaná, nádherně ilustrovaná tak vtipná! Líbí se mi i odkazy na úplně jiná díla - všimli jste si postav ze seriálu Hra o trůny? :)

09.09.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Velká očekávání - pokud se natáčí film či seriál dle knižní předlohy, musím titul mít. Nicméně první polovinu knihy jsem se celkem nudila a v té druhé se to slušně rozjíždí, ale v nejlepším přestane... Téma velmi zajímavé, ale dalo by se z toho vytriskat víc! Celkový dojem průměr a už ji víckrát číst nemusím. Mám pocit, že seriál tentokrát bude lepší než samotná předloha.

05.09.2021 3 z 5

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Na letní sezónu ideální čtení :-)

31.07.2020 4 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Opravdu jedna z nejsložitějších knih, náročná i na orientaci v množství postav a jejich střídání. Obdivuji, že někdo dokáže něco takového napsat... Mělo to neotřelý nápad, velmi čtivé, originální a zajímavé.

28.01.2020 4 z 5

Slyšíš, jak mluví stromy? Slyšíš, jak mluví stromy? Peter Wohlleben

Skvělá kniha, předčítala jsem ji dceři a leccos jsem se dozvěděla i já! Bavilo mne to, myslím si, že toto by se měly děti učit ve škole :) Psáno zábavnou formou, spousta přirovnání, fotografií a úkolů, které si děti mohou samy zkusit v lese. Kniha by neměla doma chybět žádnému dítěti.

17.12.2019 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Příjemné překvapení! Pěkně se děj rozjížděl a parádní byl ten rozrůstající se okruh možných pachatelů. Nevěřila jsem už nikomu... Velmi slušný titul.

14.08.2019 4 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Díky této knize jsem začala sbírat celou tvorbu Pavla Čecha :) Neuvěřitelná, krásná, dojemná... Stále častěji ji chce předčítat a zkoumat i 5 letá dcerka, tak mám radost o to větší a těším se, až bude umět sama číst, že propadne kouzlu i dalším autorovým knihám jako já :)

03.03.2018 5 z 5

Polda a Olda Polda a Olda Stanislav Havelka

Moje dětství... Oceňuji, že je komiks pěkně pospolu vydaný jako kniha/-y. A jelikož jsme komiksoví nadšenci, tak bez problémů zaujal i mé děti. Pěkně čtení, kvalita a nostalgie.

11.10.2022 4 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Originální, čtivé, dojemné a smutné. Na základě filmu jsem si pořídila i knihu. Četla se mi jedna báseň, ač je rozsáhlá. Zajímavé mi přišlo, že se neustále měnil věk hrdinů, ty všemožné kombinace přinášely zvláštní situace, paradoxy, a z toho plynoucí dialogy - oceňuji napsání takového díla a neztratit se v tom :)

06.02.2022 4 z 5

Rybář Rybář John Langan

Jako typický horor bych to nenazvala, spíš thriller - např. ve srovnáním s knihami S.Kinga. Viděla jsem tu i jistou podobnost s jedním s jeho děl. Nicméně dílo je to čtivé, nejzajímavější byla prostřední část a úplný závěr. Ale mezi knihy, které si chci ponechat, bych tuto nezařadila.

12.08.2021 3 z 5

Modré z nebe Modré z nebe Pavel Čech

Na knihy od Pavla Čecha se vždy těším a opět nezklamala jak mne, tak ani 8 letou dceru, která z ní měla na konci spoustu pocitů a otázek :-) Je podobná svým stylem jako předchozí knihy, ale na druhou stranu i odlišná, za což jsem ráda, že se neopakují motivy.

11.05.2021 4 z 5

Kája Saudek Kája Saudek Tomáš Prokůpek

Perfektní! Pro fanoušky Káji Saudka nezbytná kniha plná zajímavých informací již od jeho útlého dětství. Vše jsem opravdu se zájmem přečetla, je to zdařile napsané a určitě oceňuji spoustu obrazové dokumentace. Je to takový rodinný poklad!

03.04.2021 5 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Skvělá kniha... nevíte celou dobu, co si myslet a na kterou stranu se přiklonit. Pár zvratů bylo opravdu zajímavých. Osobně mám raději, když je vícero podezřelých, ale i tak výborné čtení. A jak už bylo uvedeno v jiných komentářích: ...ten konec.... ?

09.01.2021 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Celkem čtivé, sem tam pasáže, že jsem nechtěla číst dál - přišlo mi to už moc nechutné a vyloženě k rozuzlení jsem se přemáhala se čtením neb jsem nechtěla znovu natrefit na detaily (jsem asi moc cíťa). Ale zvědavost mi nedala a vyplatilo se. Skončilo to jinak než jak bych tipla.

24.05.2020 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velmi dobrá detektivka, četla se sama. Akorát mi přijde, že takových knih jsem četla už spoustu - jedna jak druhá... Ke knize se už zřejmě nevrátím, ale další detektivky od autora si ráda přečtu.

08.11.2019 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Po přečtení prvního dílu člověka napadá spoustu otázek, co by sám dělal na místě hrdinky, jak se asi její život dál vyvíjel. Jsem ráda, že existuje pokračování. Kniha byla skvělá, dojemná i napínavá...

03.08.2019 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Zvláštní kniha, podobnou jsem doposud nečetla, ale neoslovila mne, i když se mi četla dobře. Dějově jsem čekala víc. Kamarádka mi vychvalovala divadelní představení, tak jsem se navnadila...

26.01.2019 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Moje první kniha od autora a příjemně překvapila, těch necelých 500 stran jsem přečetla za pár dní. Ráda si přečtu i některý z dalších titulů.

19.01.2019 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Velmi čtivá a dojemná kniha. Příběh se mi líbil, určitě se k němu ráda jednou vrátím, ale mám raději trochu složitější zápletku a napínavější děj, bohužel na Kate Morton, a její knihu s obdobnou tematikou (2.sv.válka a prolínání více časových linek), to nemá :-)

01.11.2018 4 z 5