KateTheBlogger KateTheBlogger komentáře u knih

Sexuální výchova: Road trip Sexuální výchova: Road trip Katy Birchall

Knihu hodnotím pozitivně, protože miluji seriál Sexuální výchova. Chvilku mi trvalo, než jsem se do děje naplno ponořila, ale stálo to za to. Typické charakterové vlastnosti, jak je známe ze seriálu, zůstaly v knize zachovány a možná jsou dokonce ještě více zdůrazňovány. Za mě se jednalo o příjemné čtení, u kterého jsem se pobavila.

13.04.2022 4 z 5

Vánoční seznam Vánoční seznam Beth Garrod

Potřebujete si zlepšit náladu? Sáhněte po této knížce. Je plná vánoční nálady, vánočních svetrů, horké čokolády, jedné bláznivé výměny a tak. Zkrátka stojí za přečtení. Je milá, při jejím čtením vám bude hezky a rozhodně ji nemusíte číst pouze na Vánoce.

18.03.2022 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

V žánru fantasy rozhodně nejsem žádným odborníkem, ale tato kniha mi sedla. Líbilo se mi, že je o víně, Francii a čarodějnicích. Toto spojení mě bavilo a čtení mi šlo rychle od ruky, protože jsem byla zvědavá jak kniha skončí.

19.02.2022 4 z 5

Dvacet jedna pravd o lásce Dvacet jedna pravd o lásce Matthew Dicks

Před přečtením knížky mě nenapadlo, že by z pouhých seznamů mohla vzniknout skvělá kniha. Ale ono to opravdu skvěle funguje. Kniha mě bavila, byla čtivá, vtipná i vážná. A ano, celá je sestavená pouze ze seznamů.

12.01.2022 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Já si nemůžu pomoc, ale Bella mě celou knihu neuvěřitelně vytáčela. Vadí mi, jak je vykreslena jako neschopná, neobratná, závislá a bez špetky sebevědomí. Jinak se knížka čte rychle a poměrně dobře.

23.03.2021 3 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Knížka u které budete chrochtat blahem. Výbuchy smíchu během čtení a slzy smíchu jsou zaručeny!

08.02.2021 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Filmovou verzi nám skoro zpaměti, ale i přesto mě knížka zaujala- jelikož se od filmu velmi liší, příběh se odvíjel trochu jinak než jsem očekávala. Přečteno během pár dní, a rozhodně ne naposledy. Příběh o tom, jak se po veliké ztráté vrátit zpátky do života. Rozhodně doporučuji!

26.12.2020 5 z 5

Dočteno a jdu uklízet. Jedna hvězdička dolů za knížky: ne, nebudu si z knížek vytrhávat listy s mými oblíbenými pasážemi a "zbytek" vyhazovat. Pokud si chcete uklidit ve své domácnosti, tato knížka je ten signál, který vás k tomu opravdu přinutí.

23.10.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Thrillery obvykle nečtu, ale na knihu jsem narazila náhodou a zaujala mě popisem,tak jsem si řekla proč ne. A jsem ráda že jsem ji přečetla. Vlastně jsem ji spíš zhltla. Za mne skvělá knížka, která Vám nedá spát, protože budete pořád dumat kdo to je a konec? Paráda!

06.06.2020 5 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Ačkoli mám jeho knížky ráda, tahle byla poněkud slabší. Je milé, že se odehrává v Praze, hlavní hrdina je sympaťák, stejně jako ostatní postavy, ale četla jsem od něj mnohem lepší knížky.

21.04.2020 3 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Na té knížce něco je... zaprvé, je rozhodně lepší než film, zadruhé... je to celé takové roztomilé, milé, že se to čte samo a naprosto dokonale mě to odreagovalo. Během čtení jsem byla ponořená do života LJ a holek Songovek a nevnímala jsem co se kolem mě děje, a přesně toho by se mnou měla udělat každá knížka - nejen ta oddychová :-)

10.04.2020 4 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Knížka se mi trefila do vkusu. Některé pasáže jsem si i založila abych se k nim mohla kdykoli vrátit. Pokud se zajímáte o LGBT tématiku, tahle knížka je podle mě povinnou četbou!

14.01.2020 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Nápad je naprosto geniální. R. jsem tedy neměla od začátku ráda, protože narozdíl od A soudí lidi podle obalu... zatímco A neosudí, neodsuzuje, chápe lásku takovou jaká je...na svůj věk je velmi vyspělý a má vše srovnané. Zkrátka a dobře, knížka rozhodně stojí za přečtení. Už jen kvůli nápadu.

25.11.2019 4 z 5

Sedm dní spolu Sedm dní spolu Francesca Hornak

Knihu jsem doslova hltala. Každý den karantény je popsán z pohledu všech členů rodiny a postupně se dozvídáte tajemství každého z nich a jen čekáte až vyplavou všechna na povrch. Konec mě zaskočil, to přiznávám, ale i přesto to bylo parádní čtení.

22.10.2019 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Do knížky jsem se nemohla začíst a vlastně jsem ani neměla ráda hlavní postavu. Příběh se mi začal líbit až k úplnému konci, až v tunelu... a kvůli celkovému zakončení příběhu ji nakonec hodnotím pozitivně. Ale i přesto je to pro mne zatím nejslabší knížka od Johna Greena.

07.10.2019 3 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Knížka je čtivá, děj hezky plyne, kombinace Prahy a Japonska funguje, a ke konci knížky jsem se dokonce smála i nahlas, takže jsem ráda, že jsem ji dočítala doma a ne třeba v tramvaji. Těším se na další autorčinu tvorbu.

22.09.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Krásný příběh o ještě krásnějším domě.

08.06.2019 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Knížka na mě koukala snad ze všech instagramových profilů knižních blogerů, které sleduji. Upřímně jsem nechápala co se mi bude líbit na knížce, která mi již v názvu porozradila jak skončí, ale teď už to chápu. Je nádherná, dojemná, veselá, smutná, ironická, romantická a před koncem jsem si přála ať na konci neumřou. Myslím že lepší knížku, kterou bych začala nový rok, jsem si ani vybrat nemohla!

21.01.2019 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Na knihu jsem se těšila, neboť znám Gábi jen z televizní obrazovky a neznám ji jako člověka. Upřímně po jejím dočtení nechápu proč se na Gabču strhla taková vlna kritiky. Myslím si, že nemá zapotřebí si něco vymýšlet a věřím tomu, že je napsaná od srdce a tak, jak to Gabča cítila. Líbí se mi že vypráví nejen o biatlonu, ale také o svém dětství, vztazích a pocitech. Za mě rozhodně skvělá četba. A malůvky Gabči na lyžích na skoro každé stránce byly rozhodně příjemným zpestřením, stejně tak jako číslování stránek :-)

20.11.2018 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Knížka je čtivá, dá se přečíst za odpoledne. Pro mě příjemná oddechovka u které jsem se i zasmála.

04.11.2018 4 z 5