katerina7986 katerina7986 komentáře u knih

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Hned na úvod se musím zeptat, proč se o tomhle ve školách vůbec nevyučuje? Proč už dneska nikdo neví, jaký režim byl v Rumunsku, co se tam dělo?

Cristian žije ve státě, kde se nedá věřit nikomu, všichni radši šeptají, aby je nikdo neslyšel. Za jejich jakýkoliv názor by se mohli zavřít. Jídlo na příděly, ale na jak drastické? Elektřina, ale jenom, když ji vůdce Ceausescu nenechá vypnout. Škola od rána až do večera, aby lidé neměli na nic čas. Jeden malý byt pro celou rodinu. Zakázaná antikoncepce a potraty.
V tomhle světě žije Cristian.
Občas se u Hvězdáře promítají americké filmy, kde je dostatek jídla, lidé mají svůj názor a všichni se smějí. Cristian tomu nechce věřit.
Jednou vypuknou boje v Temešváru a Rumunsko má šanci na revoluci. Jak to vypadalo při rumunské revoluci? To přesně se dočtete v téhle úžasně knížce.

Tohle se mi moc líbilo a musím uznat, že Sepetys vybrala téma, o kterém se dneska už zas tak neví a napsala o něm poutavý příběh, který vás nutí číst až do konce.

26.03.2023 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Tak tohle byla neuvěřitelná jízda, od první stránky jsem věděla, že tato kniha bude jedinečná.
Momentálně mi není moc dobře, ale stejně se rozhodla napsat recenzi na tuto úžasnou knihu!
Elizabeth Zottová je chemik, ale ve své době to nemá vůbec lehké. Na ženy se pohlíží z patra a muži se drží u moci. Ovšem Elizabeth dokáže, že to tak nemusí být. Neustále se snaží přesvědčit společnost, že ženy si mohou plnit svoje sny.
Její pořad "Večeře v šest" by mě určitě taky bavil, protože chemie byla vždycky můj nejoblíbenější předmět ve škole.
Po přečtení této knihy chce být jako Elizabeth, chcete taky něco dokázat.
Ona mužům dokázala, že i ženy jsou schopné.
Tahle kniha byla skvělá a já nutně potřebuju další podobně kvalitní čtení!
Potřebuju co nejdříve držet v ruce další knihu od autorky!

19.02.2023 5 z 5

Zima, kdy jsme se poznali Zima, kdy jsme se poznali Samantha Tonge

Tuhle knihu jsem vlastně ani původně v plánu neměla, ale nakonec jsem si řekla, že když ji mají v knihovně dostupnou, tak si ji přečtu. Anotaci jsem si přečetla a zněla docela zajímavě.
Ale musím konstatovat, že tahle kniha mi nesedla. Námět knihy, kdy se Jess a Nik potkají poprvé v životě v letadle a od té doby spolu dělají všechno.. sházejí se... Nik jí pomáhá se vším... Postava Nika mi přišla nereálná a to ještě víc, než některé americké filmy. Ruku na srdce - to, co Nik dělá, není prostě normální. Spolubydlící Oliver je mnohem zajímavější postava, než Nik z Austrálie.
Jinak kniha není špatně zpracovaná, ale námět nebyl můj šálek kávy. Pro mě průměrná kniha a možná u znamení, že po další knize od autorky nesáhnu.

16.12.2022 3 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Ještě jednou bych chtěla poděkovat @kate_valter a @knihydobrovsky za poskytnutí tohoto krásného recenzního výtisku!
U knihy jsem vůbec nečetla anotaci, takže jsem ani nevěděla, co od ní čekat. To je takový můj zlozvyk, že knihy vybírám podle obálky a ne podle anotace.
Do knihy jsem se rychle začetla a prokousávala jsem se poutavým příběhem. Za den jsem byla schopna přečíst i přes 200 stránek, protože to bylo neuvěřitelně napínavé. Autorka krásně zpracovala dobu, kdy ženy nemohly mít povolání jako ženy. U příběhu jsem si ihned vzpomněla na knížku Po stopách Jacka Rozparovače, kterou jsem letos taky četla. Dovolím si říct, že Královna mrtvol tuto knížku i předčila.
V knize také nechybí mnoho zvratů a pro mě dosti nečekaný konec. Kniha je nabitá působivým dějem - práce, která pro ženu nepříslušila, tajemná atmosféra a nečekané zvraty.
Hlavní postava Molly mi hned byla sympatická. Byla odvážná a to přesto, že dívky to v 19. století neměly lehké.
Možná by tam mohla být trochu víc rozvedená romantická linka, která se vždycky na chvíli objevila a záhy zmizela.

11.12.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Od knihy jsem ze začátku nevěděla co čekat, protože anotaci jsem snad ani nečetla. Ale jelikož knihy od Dvořákové hltám, tak jsem ji hned objednala.
Dvořáková opět dokázala perfektně vykreslit téma, která je v dnešní společnosti tabu. Nebudete vědět, jestli máte sympatizovat s Jarkem a nebo být spíš hodně znechucení. Ovšem rozhodnutí sousedky Anny naprosto chápu... Hrdinové knih od Dvořákové ve mně vyvolávají protichůdné pocity - na jednu stranu jste s nimi a na druhou s nimi pohrdáte.

06.11.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tohle byla moje druhá knížka od Darcy, takže jsem měla už nějaká ta očekávání. když se mi Folcroftovy líbili. Knížka se mi líbila, ale doporučuji číst strašidelné domy s nějakými rozestupy, protože obsahově se knihy celkem podobají

28.05.2021 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Je to už dlouho co jsem četla něco od české autorky. Knížka se mi hodně líbila, hltala jsem každé slovo. Vůbec něchtěla přestat číst. Je to moje první knížka od autorky a těším se na další. Knížku můžu jenom doporučit

09.03.2021 5 z 5

Na nepřítele Na nepřítele Terry Pratchett

Knížka o Nomech mě opravdu nebavila. Dočetla jsem jí, ale s velkým přemáháním.
Jiné knížky od autora super, ale tohle ne

02.03.2021 2 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

(SPOILER) Upřímně bylo to docela dobrý, ale ten konec s nadpřirozenem se mi vůbec nelíbil. Podle mě to zkazilo celou knížku

07.11.2020 2 z 5

Divadlo krutosti Divadlo krutosti Terry Pratchett

Knížka mě velmi zklamala. Čekala jsem od ní mnohem víc

24.10.2020 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nedocetla jsem. Do čtení jsem se musela nutit

02.09.2020

Uloupený život Uloupený život Karel Josef Beneš

Knížka se mi nelíbila. Přečetla jsem pár stránek a nebavilo mě to. U každé knížky po cca stránkách vím jestli číst či nikoli

03.06.2020

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Knížka se mi líbila. Už se těším na další díl

22.04.2020 5 z 5

Percy Jackson Percy Jackson Rick Riordan

Opravdu super knížka, doporučuji přečíst.

16.04.2020 5 z 5

Cesta Kryštofa Haranta z Polžic a z Bezdružic a na Pecce Cesta Kryštofa Haranta z Polžic a z Bezdružic a na Pecce František Kožík

Pěkně napsaná knížka o cestování, doporučuji přečíst

12.04.2020 4 z 5

Italské radosti Italské radosti Maeve Haran

Knížka se mi hodně líbila. Vždycky když tam byla zmínka o jídle měla jsem strašnou chuť ochutnat. Doporučuji přečíst

06.04.2020 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Fakt pěkná knížka. Od téhle autorky to byla druhá kniha kterou jsem četla a rozhodně si chci přečíst další

22.03.2020 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížka se mi fakt líbila. Rozhodně doporučuji přečíst

25.02.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knížka se mi líbila. Některé zvraty jsem vůbec nečekala. Doporučuji přečíst

09.02.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížka se mi hodně líbila. Rozhodně doporučuji přečíst. Myslela jsem že bude hodně drsná, ale ne, nebyla. Krásný příběh o lásce v nepříznivých podmínkách.

30.01.2020 5 z 5