katerina5544 katerina5544 komentáře u knih

Zabiják Zabiják Ed McBain

Skvělá detektivka. Jedu postupně od začátku, abych měla představu o postavách. Tak nějak jsem tušila, že by to tak mohlo být. Doporučuji k přečtení, čtivé, napínavé a i s humorem :)

10.07.2021 5 z 5

# Smrt všem prasatům # Smrt všem prasatům Tony Parsons

Velice slusny zacatek serie. Hlavni postava detektiva mi byla hodne sympaticka, akorat mi vadilo, ze si hned musel zacit *nemuzu rici s kym*. Bez techto zapletek by vseobecne ty detektivky byly lepsi....pribeh jako takovy uz jsem cetla u Olsena v Zabijacich, ale autor tuto knihu napsal tak dobre,ze mi to vubec nevadilo. Konec mne překvapil a navic tam bude male prekvapeni .....a Tony Parsons bude asi pejskař ;) tesim se na dalsi dily.

03.07.2021 4 z 5

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

Och, moje srdecko plesalo, miluju serial s puvodnim obsazenim a tento knizni prvni dil je skvely!

01.07.2021 5 z 5

Cestou do pekla chci potkat anděla Cestou do pekla chci potkat anděla David Hájek

Ze začátku velice vtipná kniha a pak postupně humoru ubyvalo no a ten konec...pane jo...urcite doporucuji, hlavni hrdina byl sympatak a bylo mi ho tedy lito ... tolik šmejdů potkat...a ta jeho Hanka to byla neskutečná husa

28.06.2021 5 z 5

Život s kočkou není psina... Život s kočkou není psina... Martina Hřebíková

Velmi mile prekvapeni :) skvělá a vtipná knížka :) nejenže pobaví, ale je v ní i dost situací, které je dobré zmiňovat např mnozirny, petardy na silvestra atd. Doufám že bude další díl!! ;)

28.06.2021 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Vynikající! Měla jsem trošku strach,aby to nedopadlo jak s Vejce a já a Tři muži ve člunu-kultovní "humorné" knihy,které jsem musela odložit,protože to byla neskutečná nuda. Goodbody mě ale dostal. Ty absurdní situace byly povedené a tuto knihu si ještě několikrát přečtu. Jsem naprosto spokojená :-D

24.06.2021 5 z 5

Dům Dům Anna Sedlmayerová

Hodně silná kniha do které bych to ani neřekla. Úplně mě emočně vysála. Je to neskutečná deprese a smutek. Nápad s domem,který vypráví příběh svých obyvatel je velmi originální a povedený. Postavy zažívají první světovou, druhou světovou a období před srpnem 1968. Musím to vydýchat. Na konci druhé části mi bylo fyzicky zle. A nejhorší je to,že spousta událostí byla realitou, která se stala v mnoha rodinách.... Doporučuji, ale obrňte se na to.

11.06.2021 5 z 5

Essex County Essex County Jeff Lemire

Na komiks jsem byla hodně zvědavá, bohužel je pro mě spíš zklamáním. Nelíbily se mi kresby a bylo to strašně depresivní. Škoda. Určitě skvěle vyjádřen smutek, ale čekala jsem dle nadšených hodnocení velké wow. Postavy se mi navíc pletly a neorientovala jsem se v nich moc dobře.

11.06.2021 3 z 5

S naším požehnáním S naším požehnáním Jo Spain

Skvělá detektivka. Čtení jsem si dávkovala. Irsko bylo na několik let mým domovem a v Castleknocku jsem bydlela, místa v knize znám tak to pro mě bylo ještě zajímavější. Příběh je hodně smutný, žel bohu donedávna ještě realita,katolická církev je pořád hodně silná. Doporučuji k přečtení už jenom kvůli informacím co se v této zemi dělo.

10.06.2021 5 z 5

Zprávy o tobě Zprávy o tobě Catherine O’Flynn

Bohužel mně kniha vůbec nesedla. Dočetla jsem do půlky a dál už jsem neměla sílu. Postavy mi vůbec nepřirostly k srdci, humor jsem nenašla, jenom melancholii....celé to bylo takové nijaké, nudné, nemělo to šťávu....Škoda.

21.05.2021 1 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Už je to chvíle co jsem knihu četla, ale vím, že jsem ji měla prectenou za par hodin a byla tak drsna,ze jsem ji poslala dal,znovu uz bych ji cist nechtela. Nicmene je vyborna a doporucuji.

16.05.2021 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Knihu mam z bazaru a vzhledem k otresne obalce z r.1991 jsem byla dost skepticka. Zacatek knihy me ani nijak nebavil, ale pak se pribeh paradne rozjel a ja cetla do pul ctvrte rano. Upřímně řečeno jsem sice uhadla pointu, ale nevedela jsem presne proc to tak bylo. Vysvětlení se mi libilo, autorka me prijemne prekvapila. Vrele doporučuji, cte se jednim dechem a kdyz to lehce srovnam treba s Manzele odvedle kde je manzelka taky mimo - Lapena je hodne slaby a nudny odvar.

13.05.2021 5 z 5

Osvícení zoufalého muže Osvícení zoufalého muže Jitka Ludvíková

Hodně jednoduchá jednohubka,která mě bavila číst. Škoda, že situace v ní popsané byly dost stručné, jinak by to bylo dokonalé. Je to stoprocentní relax.

10.05.2021 4 z 5

Tak tohle mě vůbec nebavilo, pořád jsem čekala kdy se zasměju a bohužel, knihu jsem odložila a poslala dál. Stejně jako u Vejce a já a Stoleteho staříka jdu proti většině. Ani jedna z knih mi nepřišla vtipná :(

07.05.2021 1 z 5

Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Oliver Pötzsch

Vynikající. Přes 500 stran a čte se to samo. Líbil se mi zvrat na konci a jsem hodně zvědavá jak to bude v dalším díle. Od autora jsem četla ještě Případ Ludvík a ten je taky skvělý. Doporučuji!

05.05.2021 5 z 5

Strašidelný klášter Strašidelný klášter Robert van Gulik

Moje první prectena kniha o Soudci Ti. Přiznám se že jsem četla několik dní, moc mě kniha netahla. Tech popisu klastera bylo moc,ztracela jsem se plus ta jmena...vraha jsem uhodla prakticky hned. Soudce mi byl sympaticky,skoda,ze v knize nebylo moc humoru, strasidelna ani hororová mi nepřišla. I tak hodnotím knihu pozitivne a zkusim dalsi dily :)

01.05.2021 3 z 5

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Vynikající. Český Chris Carter což je král thrillerů tak asi ani není třeba nic dál dodávat ;) jen toho humoru je tady trošku méně ;)

23.04.2021 5 z 5

Major Tom a modrý anděl Major Tom a modrý anděl David Barnett

Moc hezká kniha ️ve stylu Muž jménem Ove. Je to dojemné, milé a samozřejmě to má happy end. Pointa Modrého anděla nemá chybu a fakt mě pobavila v reálu by se některé situace nestaly, ale to mi vůbec nevadilo. Takže vřele doporučuji na zlepšení nálady

23.04.2021 5 z 5

Kráva na stromě Kráva na stromě Julian Earl

Vynikající kniha. Informace o zvířatech pro mě byly nové a i jsem se zasmála. Autor mi byl hodně sympatický. Zasloužil by si vyšší hodnocení. Doporučuji!

11.04.2021 5 z 5

Pes Blůma na cestě k dokonalosti Pes Blůma na cestě k dokonalosti Emma Chichester Clark

Miluji tuto knihu :)

09.04.2021 5 z 5