katerina5544 katerina5544 komentáře u knih

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

I tento dil se mi libil :) cte se to lehounce, postavicky jsou fajn a libila se mi zapletka-uhadla jsem :) moc se tesim na dalsi dil :)

21.10.2019 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Knihu jsem odložila, dětství autorky bylo celkem zajímavé ale jakmile se přestěhovali na slepičí farmu tak to zadrhlo. Po prvním dítěti jsem to vzdala. Nezasmála jsem se ani jednou :-(

19.07.2019 2 z 5

Plážová chatka Plážová chatka Christina Olséni

Fajn detektivka, pohodová, čte se dobře.

09.05.2019 4 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Vynikajici, ctiva detektivka. Miluju Marii Vyrovou. Sice celkove ten pripad byl smutny a musela jsem si vzit knihu na uklidneni, ale poridim si dalsi dil. Opravdu kvalitni ceska detektivka.

27.04.2019 5 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Kniha se mi moc libila. Zivot Laponcu byl zajimavy, dozvedela jsem se spoustu novych informaci o Laponsku. Pribeh byl ctivy, nenudila jsem se ani jednou. Konec me prekvapil. Uz mam objednany druhy dil :-)

08.02.2019 5 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Moc se mi líbila a mohla by být i delší :) fakt si knížky Colganové užívám! Příjemné, milé, oddychové čtení a po něm se budete cítit prostě dobře :) doporučuji!!!

24.09.2018 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Kouzelna povidka, zasmala jsem se, chudak strasidlo! :-)

21.12.2017 5 z 5

Na Řece Na Řece Josef Hejzlar

Zajímavá kniha, ještě jsem nečetla příběh z Číny během druhé světové války....určitě doporučuji, je tam i spousta informací o životě a zvyklostech této země. Nicméně dávám o hvězdičku méně než bych dala a to z toho důvodu, že chvílemi to pro mě nebylo až tak čtivé a navíc se nedozvíme informace o dalších osudech postav což mě mrzí.

13.12.2017 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Tato kniha je ctiva a dejme tomu,ze pointa asi prekvapi. Ale tech x stran nez se k tomu prokousete....vypraveni matky tedy mrazive nebylo ani nic jineho, cetla jsem mnohem lepsi psychothrillery....celkove spis zklamani a jsem rada ze kniha byla jen pujcena....

05.11.2017 2 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Není to thriller,fakt jsem se nebála, spíš bych to zařadila jako detektivku něco ve stylu Agathy :-) tam se taky není čeho bát, ale čte se mi to dobře a chci vědět kdo zatím je :-) Za mě rozhodně lepší než Dívka ve vlaku, Ostré předměty ..... už jsem nechtěla dát ženským autorkám moc šanci protože ty příběhy kde musí být buď absurdní násilí nebo manželské problémy či romantika mě v thrillerech fakt nebaví, ale tohle mě zase přesvědčilo to zkusit dál.

23.07.2016 4 z 5

Dívčí orchestr Dívčí orchestr Fania Fénelon (p)

Velmi emotivní kniha, měla by být v povinné četbě ....dávám plné hodnocení....

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Vynikající kniha, čtivá, zápletka lidská, smutná, originální. Mám už všechny jeho knihy z oddělení Q, tato je nejlepší!

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Kniha se mi moc líbila takže dávám nejvyšší hodnocení. Zajímavý mi přijde i fakt,že autor je sám psychiatr takže ví o čem mluví :-) teď jsem si koupila Spouštěče a pak se chystám i na Mrazivé ticho.

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Kouzelná kniha, hezký příběh a ty ilustrace! Stejně tak animovaný seriál. TOP

29.06.2022 5 z 5

Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty Jaroslav Morávek

Moc zajimava a hezka kniha. Zazitky autora,ktery pracoval cely zivot jako veterinar, nektere az absurdni a vtipne. Mam rada pribehy z veterinarni praxe a tyto jsou o to zajimavejsi, ze p Moravek zacal pracovat v hlubokem komunismu, clovek se tedy dozvi jak to vlastne v tomto oboru fungovalo. Par vzpominek je i nezvirecich. Celkove mile napsano, vrele doporucuji k precteni. Me kniha bavila a obohatila :)

16.07.2021 5 z 5

# Smrt všem prasatům # Smrt všem prasatům Tony Parsons

Velice slusny zacatek serie. Hlavni postava detektiva mi byla hodne sympaticka, akorat mi vadilo, ze si hned musel zacit *nemuzu rici s kym*. Bez techto zapletek by vseobecne ty detektivky byly lepsi....pribeh jako takovy uz jsem cetla u Olsena v Zabijacich, ale autor tuto knihu napsal tak dobre,ze mi to vubec nevadilo. Konec mne překvapil a navic tam bude male prekvapeni .....a Tony Parsons bude asi pejskař ;) tesim se na dalsi dily.

03.07.2021 4 z 5

Dům Dům Anna Sedlmayerová

Hodně silná kniha do které bych to ani neřekla. Úplně mě emočně vysála. Je to neskutečná deprese a smutek. Nápad s domem,který vypráví příběh svých obyvatel je velmi originální a povedený. Postavy zažívají první světovou, druhou světovou a období před srpnem 1968. Musím to vydýchat. Na konci druhé části mi bylo fyzicky zle. A nejhorší je to,že spousta událostí byla realitou, která se stala v mnoha rodinách.... Doporučuji, ale obrňte se na to.

11.06.2021 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Knihu mam z bazaru a vzhledem k otresne obalce z r.1991 jsem byla dost skepticka. Zacatek knihy me ani nijak nebavil, ale pak se pribeh paradne rozjel a ja cetla do pul ctvrte rano. Upřímně řečeno jsem sice uhadla pointu, ale nevedela jsem presne proc to tak bylo. Vysvětlení se mi libilo, autorka me prijemne prekvapila. Vrele doporučuji, cte se jednim dechem a kdyz to lehce srovnam treba s Manzele odvedle kde je manzelka taky mimo - Lapena je hodne slaby a nudny odvar.

13.05.2021 5 z 5

Tak tohle mě vůbec nebavilo, pořád jsem čekala kdy se zasměju a bohužel, knihu jsem odložila a poslala dál. Stejně jako u Vejce a já a Stoleteho staříka jdu proti většině. Ani jedna z knih mi nepřišla vtipná :(

07.05.2021 1 z 5

Major Tom a modrý anděl Major Tom a modrý anděl David Barnett

Moc hezká kniha ️ve stylu Muž jménem Ove. Je to dojemné, milé a samozřejmě to má happy end. Pointa Modrého anděla nemá chybu a fakt mě pobavila v reálu by se některé situace nestaly, ale to mi vůbec nevadilo. Takže vřele doporučuji na zlepšení nálady

23.04.2021 5 z 5