katerina3502 katerina3502 komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Výborná kniha s vtipnými příběhy ze života. Ebenův humor a životní nadhled je vážně super a vždy pobaví. Některé povídky byly opravdu milé, třeba ta o tom, jaké je to vozit v autě jezevčíka - 100 % pravda...

26.10.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Děkuji letošní čtenářské výzvě, že mě přivedla ke knize, kterou bych asi jinak neotevřela. Zajímavý příběh, krásné vykreslení postav a přírody, velmi čtivý styl a ten závěr prostě top, to jsem fakt nečekala! Prostě super oddychovka, kterou všem můžu jedině doporučit.

28.01.2023 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Velmi nadčasový příběh, přesné vystihnutí podstaty totalitních režimů. Určitě všem doporučuji si přečíst, knihu jsem zvládla za pár hodin a na ponaučení a na pocity z ní asi budu chvíli myslet i po dočtení.

02.06.2023 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásně zpracovaná audiokniha, která je velmi dobře namluvená p. Trojanem. Příběh je velmi smutný, hlavně v místech, kde je popisováno chování některých lidí ke psům. Za mě, ale film lepší než kniha.

07.07.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tahle kniha vede člověka k zamyšlení nad vlastním životem. Určitě doporučuji si ji přečíst, je velmi čtivě napsaná, děj rychle ubíhá a celou dobu jsem fandila Noře, aby to nevzdala a vrátila se do svého původního života s tím, že si bude vážit i maličkostí. Recenze tentokrát nezklamaly a ke knize se časem určitě ráda vrátím.

29.03.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Otázka života, vesmíru a vůbec... sci-fi obvykle nečtu, ale tato kniha mě opravdu bavila, stejně jako film. Originální námět, skvělý humor, prostě oddechové čtení.

05.09.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Skvělá kniha, která se četla jedním dechem. Neuvěřitelné, co vše lidi za války prožívali a dokázali přežít. Kniha ve mě zanechala mnoho emocí a pocitů, jako většina knih tohoto žánru. Od autorky je moje druhá kniha a opět se potvrdily její kvality, coby vypravěčky.

24.10.2023 5 z 5

Kniha o které vlastně nevím co napsat. Název hezký a to je vše. Nudné čtení, žádný vyrazný děj, hlavní hrdinka úplně mimo. Rozhodně kniha, ke které se vracet nebudu.

28.04.2023 1 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Velmi dojemný příběh, který je výprávěn očima malé holčičky. Připomínka toho, jak lidé mohou být krutí...

05.03.2023 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Díky letošní výzvě jsem se odhodlala k mému prvnímu Kingovi. Vybrala jsem Zelenou míli, protože je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů a musím říct, že film se od knihy téměř neliší. Velmi silný příběh, který mi vždy vhání slzy do očí!

21.01.2023 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jako kočičí člověk jsem za to velmi ráda. Povídky jsou krásné a některé z nich velmi dojemné. Nejvíce se mi líbila povídka Čekání na kocoura, protože v dnešním uspěchaném světě by jsme opravdu měli občas zvolnit. Ale i ostatní povídky byly super a příjemný večerní relax před spaním.

01.10.2022 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Výborná kniha o neuvěřitelném osudu jedné z českých doktorek, která měla odhodlání a neskutečnou odvahu.

28.04.2023 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Povinná četba, která mě vážně bavila. Knihu jsem přelouskala během pár dnů. Dobře se čte, kniha obsahuje vtipné a smutné příběhy.

05.09.2022 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem četla v rámci letošní výzvy a čekala jsem otřepanou romantiku, ale nakonec se z toho vyklubal napínavý a velmi emotivní příběh! Milé překvapení pro mne, co moc romantiky nečte...

26.02.2024 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

I když nejsem pravidelným čtenářem detektivek, tak musím uznat, že autor má skvělý styl psaní, velmi poutavé a napínavé čtení, které ubíhalo velmi rychle.

24.07.2023 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha přečtená tzv. jedním dechem. Vlastně nevím, jestli si myslet, zda se jedná o pravdu, nebo smyšlenku, ale každopádně, kdo má rád mystifikace a hororové přiběhy si přijde na své...

07.06.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Taková oddechová romantika, konec lze celkem předpokládat, některé postavy na facku, ale hlavní dvě sestry Líza a Jane jsou celkem sympatické. Nicméně přečteno jako klasická literatura a už se ke knize vracet nebudu, jednou stačilo.

01.01.2024 4 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Velmi čtivá kniha, výborná zápletka, skvělé myšlenky a nadčasový příběh. Právem kniha patří mezi světovou klasiku.

02.06.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Oddechová knížka, která se čte sama. Příběhy řidičů a zajímavosti o zemích Evropy jsou super kombinace. Určitě si přečtu od autora i další knihy.

02.04.2023 5 z 5

Chaloupka strýčka Toma Chaloupka strýčka Toma Harriet Beecher Stowe

Krásný příběh, dobře se čte, místy smutný a dojemný. Závěr byl pro mne celkem překvapivý.

28.09.2022 5 z 5