katerina3368 katerina3368 komentáře u knih

Tisíc ďáblů Tisíc ďáblů Frank Goldammer

Opět super vykreslené prostředí poválečného Německa. Na Maxe jsem se těšila a nezklamal. Konec byl takový hodně pohádkový ale to já vlastně ráda.

16.02.2023 4 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

(SPOILER) Kniha s obrovským potenciálem, který se však autorce absolutně nepodaříl využít. Škoda. Nerozumím tomu, proč se teda museli ukrývat do minulosti, protože po nich šla kongregace ale když se vrátili, žili v domě jako by se nic nedělo a Matthew si vklidu stavěl plot. Gerbert, upír závislý na internetu, který svou vězenkyni propustí jen tak, jakoby se nic nedělo. No mělo to spoustu trhlin. Upřímně se těším na seriál, protože tam snad filmaři využiji potenciálu!

28.09.2021 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Krásný příběh ze života, ve kterém obzvláště platí, že v lásce a ve válce je vše dovoleno.

03.10.2019 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Stále nechápu jak muž může, takhle vystihnout duši ženy. Coelhovi se to však povedlo s naprostou lehkostí. Doporučuji!

28.05.2019 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha, která byla výborně namluvená! Pana doktora Dvořáka sleduji již dlouho na Instagramu, takže jsem některé příběhy už znala ale vůbec mi to nevadilo. Souhlasím s komentáři pode mnou. Je to kniha která spojuje zábavný poslech ale i Vás něco naučí. Skvělý formát. Doporučuji!

02.06.2024 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

(SPOILER) Krásný a srdcervoucí příběh, který se dobře četl. Konec mi připadal ale trochu hodně na efekt a nebyl úplně uvěřitelný. Za prvé Anthonymu by už bylo v době kdy pracoval v archivu úctyhodných 74 a nevím jestli by těžká manuální práce nebyla už opravdu příliš náročná ale budiž. Co mi ale víc nesedí je, že by se nepokusil Jennifer kontaktovat ani po tom co jí zemřel manžel. Psal o něm článek a věřím, že by se do novin dostal i nekrolog. Věděl, že ho Jennifer miluje ale nemůže odejít kvůli dceři ale touto informací by se podmínky pro ně změnily. Štastné shledání po 40 letech mi prostě nepřijde úplně uvěřitelné i vzhledem k tomu, že žili ve stejném městě.
Co se mi ale na příběhu líbilo, byly různé úhly pohledu na nevěru. To bylo zajímavé.

07.01.2024 4 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Autorka přichází s poměrně tabuizovaným tématem sexuálního násilí a dokáže mistrovsky popsat prožívání všech zúčastněných osob a zvládla to brilantně! Byla sem napnutá a nejistá od začátku do konce. Akorát ten konec byl pro mě strašně rychlý a chtěla jsem vědět ještě co bude dál.

19.08.2021 4 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Nápad na takovou detektivku je parádní! Prostředí válečného Německa je vykresleno na výbornou a tohle mě na knize i dost bavilo, ten pohled z druhé strany. Bohužel však detektivní motiv zde byl odsunout dost stranou, což je škoda.

13.08.2021 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Příběh tři sester, které krom stejných rodičů nemají společného nic. Nastává tak spoustu zajímavých momentů, kdy si každá z nich myslí, že by situaci zvládla lépe. Pěkné rodinné drama ale jednou přečíst stačí.

23.09.2019 3 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

(SPOILER) Posloucháno jako audiokniha, která byla výborně načtená, takže se to krásné poslouchalo. Příběh byl dojemný, naučný i k zamyšlení. Co mi ale vadilo je ten konec, přišel mi nedomyšlený. Opravdu by po ní její otec či Paul nepátral? Myslím si, že by nebylo vůbec těžké ji najít když se vědělo, že vypomáhala v nemocnici. Stejně tak jsem nebyla spokojená s vývojem vztahu mezi Margret a Odile, lepší by se mi zdálo kdyby si k sobě opět našli cestu, protože Odile se ve finále jen prořekla, nechtěla ji ublížit.

16.06.2023 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Přidávám se také bohužel ke zklamaným čtenářům. Kdybych neposlouchala jako audioknihu, tak to snad ani nedočtu. Ano očekávám romantiku bez složitého děje ale co mi opravdu vadí, když dej nedává absolutně smysl a chování postav také ne. Určitě si každá svatební koordinátorka může dovolit plánovat jednu svatbu 2 měsíce, když se ve finále ani neuskuteční. Reakce postav nepůsobily vůbec reálným dojmem, chvílemi to vypadalo, že se asi všichni navštěvují meditační kruh a jsou totálně vyzenovaní, pak to zase přešlo do druhého extrému. Charaktery jednotlivých postav raději ani nekomentují, protože to by bylo rovněž na dlouho. Od Romantických útěku, raději utíkám.

24.05.2024 2 z 5

Vějíř lady Windermerové Vějíř lady Windermerové Oscar Wilde

Posloucháno jako audiokniha. Velmi svižný a příjemný poslech, určitě doporučuji!

08.08.2023 5 z 5

Zvuky probouzení Zvuky probouzení Petr Třešňák

Velmi syrové vyprávění ze kterého až mrazí. Bez příkras jsou v knize servírovany všechny pocity, které se u manželů Třešňákových objevují během života s Dorotkou. Jsem ráda, že kniha spatřila světlo světa a je mi obrovskou inspirací.

24.07.2023 5 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Měla jsem po dlouhé době chuť na knihu s erotickou tématikou a zaujala mě tahle. Nebyla jsem zklamaná, protože jsem od toho neměla velké očekávání. Erotiky bylo dost a byla popsána parádně ale příběh lehce pokulhával.

13.08.2021 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Příjemné a oddechové počtení ale žádný převratný závěr se nekonal, kniha byla vcelku předvídatelná. :)

28.01.2021 3 z 5

Malé zázraky: Příběhy zdravotních klaunů (25 příběhů) Malé zázraky: Příběhy zdravotních klaunů (25 příběhů) Gary A. Edwards

Krásné i smutné příběhy, které vás dojmou. U čtení jsem se usmívala ale i plakala. Práce zdravotních klaunů je opravdu tězká, respekt a díky všem co je dělají!

04.11.2023 5 z 5