Kate18 Kate18 komentáře u knih

The Death and the Strawberry The Death and the Strawberry Tite Kubo (p)

Ičigo Kurosaki je obyčejný středoškolák, až na to, že vidí duchy. Je na to zvyklý. Ovšem jednoho dne mu do života vstoupí zvláštní dívka, která pozná, že není až tak obyčejný. Jsou napadeni zlým duchem a tím se Ičigovi zcela změní život. Rozhodne se Rukie Kučiki pomoci a ona mu předá něco ze svých schopností. Strhující první díl série.

12.05.2022 5 z 5

Knihy magie Knihy magie Neil Gaiman

Tim Hunter dostane nabídku, že může objevit svět magie, ale musí se dobře rozmyslet, protože jinou šanci již nedostane. Muži v trenčkotech mu nabídnou, že mu ukáží magii a jeden po druhém ho provádí různými magickými světy. Vezmou ho do minulosti, daleké budoucnosti i do současnosti, ale v jiné realitě. Po cestě je čeká spousta dobrodružství i nástrah. Jak se nakonec Tim rozhodne?

11.01.2022 5 z 5

Americký upír 2 Americký upír 2 Scott Snyder

Pokračování příběhu z divokých let Ameriky. Opět sledujeme životní příběh Sweeta a Pearl, jejichž cesty se sice rozešly, ale stále zůstávají spojení krví. Nacházíme se na různých místech Ameriky, kde stavba přehrady přitáhla do města podivné lidi. Ani samotná stavba přehrady není zcela v pořádku. Navíc, někdo vraždí bohaté podnikatele. V jiné časti Ameriky pak narazíme na nebohou Hettie, již osud nachystal další tvrdé rány.

23.03.2021 4 z 5

Takový to byl muž Takový to byl muž Jason Aaron

Super jižanský kousek, těším se na další svazek. Přesně takhle nějak si asi představujeme, jak to chodí na vidláckém jihu.

04.04.2023 5 z 5

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

Skvělá kresba, která plně zachycuje děsivou atmosféru. Příběh plný utrpení a naděje na nový začátek, i když asi ne takový, jaký by si člověk představoval…

24.06.2022 5 z 5

Královská hra 5 Královská hra 5 Nobuaki Kanazawa

Musím souhlasit s ostatními komentáři, konec by zklamání. Nevím, jestli jsem posledních pár stran úplně nepochopila nebo teda teorie mám, ale nevím, jestli správné. Celá série byla jedna velká jízda. Začátek poslední knihy byl obzvlášť psychologický. Úkol souvisel s hodem kostkou. Do hry už bylo zapojených jen 10 hráčů a pořád chodili zprávy s tresty. Doufala jsem, že Nobuakiho pátrání přinese nějaké výsledky ohledně historie hry, ale bohužel jsme se nic moc nedozvědeli.

23.04.2022 3 z 5

2071 2071 Andrej Líbal

Kniha, která chytne a nepustí, s každou kapitolou roste napětí a vy se chcete co nejdříve dozvědět, jaký konec autor přichystal pro protagonistu. Odehrává se v Praze budoucnosti, svět je ekologicky zaměřený a ničím se neplýtvá, dominuje mu však technologie. Snad každý má vlasní komunikátor, bez kterého skoro není možné fungovat. Ulice jsou plné dronů a autonomních vozů. Ale jak se spousta lidí obává, technologie jsou snadno zneužitelné… Moc se mi líbil závěr knihy, který je hodně k zamyšlení, protože je celý příběh snadno uvěřitelný…

Celý příběh podtrhují skvělé ilustrace, díky kterým se do příběhu ještě více vcítíte.

2071 je příběh budoucnosti, ne příliš vzdálené. Vypráví o Samovi, který si jednoho dne nemůže vzpomenou téměř na nic ze svého dosavadního života. Ví, že pracuje ve firmě, která se zabývá nesmrtelností a že se pravidelně schází s kolegy. Ale proč má najednou takový výpadek paměti? Začne pátrat, co si pamatuje jako poslední a co se mohlo stát. Tím zjišťuje stále záhadnější věci, které ho mají zavést až k šokujícímu odhalení. Sam při svém hledání narazí na pár osob, které se mu snaží pomoct, jenže komu může věřit? Pátraní nás navíc zavede do více i méně známých částí Prahy, které se časem proměnily k nepoznání.

19.04.2022 5 z 5

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Roztomilost! Jinak to popsat nejde. Milý komiks o lásce a všedních věcech. Ve spoustě situací jsem se našla.

19.04.2022 5 z 5

Druhá kniha hřbitovní Druhá kniha hřbitovní Neil Gaiman

Nik jde poprvé do školy a jeho opatrovník ho naučí, jak být téměř neviditelný, jenže Nik se zaplete s místním rváčem a už nedokáže splynout. Navíc se ve městě objeví někdo jménem Jack. Nick tak musí být na pozoru víc než kdy dřív. Jenže to by nebyl on, kdyby nespadl do nějakého maléru.

27.03.2022 5 z 5

Sunstone 1 Sunstone 1 Stjepan Šejić

Zajímavá podívaná do BDSM světa. Ally a Lisa jsou skvělé osobnosti!

05.03.2022 5 z 5

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

Povedená sbírka povídek, vždy se najde pár horších, ale ve sbírce převažovaly ty dobré a skvělé. Líbil se mi Cena - kocour ochránce, Trolí most - co vše může číhat na mladého chlapce, Jezírko se zlatými rybkami a jiné povídky - kam až může sahat paměť, Vražedná tajemství - první vražda v historii, Svatební dar - jak by mohlo vypadat manželství…

08.11.2021 5 z 5

Drákula Drákula Roy Thomas

Mignolova ikonická kresba dává Draculovi ten správný hororový nádech, navíc barevné přechody a výrazná kontrastní krev mají tu pravou atmosféru. Na každé stránce jsem čekala, že vyskočí Hellboy a zasáhne do děje. Příběh Vlada “Napichovače” Dracula alias Draka je notorický známý. K ději není co dodat, zvlášť, když je komiks podle filmu, na kterém se Mignola sám podílel. Příběh o lásce, ztrátě, prokletí a bolesti ve své nejsurovější formě.

24.02.2020 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Silný příběh životem zkoušené dospívající dívky a její rodiny a známých. Anne je na svůj věk velmi vyspělá se silnou sebereflexí. Spousta dospělých by se s takovou situací nedokázala tak vyrovnat, brát vše optimisticky a s nadhledem. A hlavně s velkou a nekončící nadějí.

10.02.2020 4 z 5

Skandál v Belgrávii (1. část) Skandál v Belgrávii (1. část) Mark Gatiss

Ách. Sherlok je prostě skvělý, potkává zajímavou ženu, o které nic neví, ale naštěstí mu pomůže dedukce.

06.03.2023 5 z 5

Spy x Family 1 Spy x Family 1 Tacuja Endó

Špion Soumrak dostane novou misi, musí si během pár dní najít manželku a dítě, aby mohl uspět. Začátek skvělého, dynamického příběhu, který je akční i vtipný.

27.12.2021 5 z 5

Já, Ainsel Já, Ainsel Neil Gaiman

Stín s panem Středou projíždí Amerikou a hledají spojence pro nadcházející bouři. Je těžké je vůbec najít, natož přemluvit ke spolupráci. Navíc po nich jdou záhadní muži v černých oblecích, tak pan Středa Stína ukryje do malého, sněhem zapadlého městečka, kde Stín potká pár nových přátel. Městečko však není tak poklidné, jak se na první pohled zdálo a i když je Stín často na cestách, začne objevovat tajemství tohoto městečka.
Příběh se navíc prolíná s příběhy o příchodu do Ameriky v různých časových obdobích, které skvěle dokreslují atmosféru a pozadí celého příběhu.

07.07.2021 5 z 5

Návrat do minulosti Návrat do minulosti Chip Zdarsky

Spider-Man cestuje zpátky do minulosti, aby napravil zločiny, které se ještě nestaly. Má na to i pomocníky, J. Jonah Jamesona a svou skoro sestru Teresu Durandovou. Spidey se opět setká se starými známými, jako je Green Goblin nebo Doctor Oc. Každý z nich se snaží najít stopy po svém a zavede je to i k jejich vlastní minulosti. Spidey se musí starat o tetičku May, ale pak si uvědomí, že měnit minulost nejde tak snadno.

09.04.2021 4 z 5

Tryzna Tryzna Neil Gaiman

V Říši snů probíhá poslední rozloučení s Morfeem. My všichni jsme tam byli, jen si to někteří z nás po probuzení nepamatují. Nový pán Snů dává svou říši opět do pořádku a snaží se vše uspořádat, jak to bylo a má být. Nezbývá než říct: Král je mrtev, ať žije král.

07.02.2021 5 z 5

Kopanec do zubů Kopanec do zubů Adam Glass

Sebevražedný oddíl se poušti na misi. Musí se vypořádat s neznámou nákazou a vyzvednout a doručit v pořádku určenou zásilku. Do cesty se jim postaví lovec. Jenže tým nedrží spolu tak, jak by se od normálního týmu očekávalo, přeci jen, v tomto týmu kope každý sám za sebe. V další misi se musí pustit do potlačení vzpoury ve vězení, ale kdo vzpouru vyvolal a s jakým účelem...

03.11.2020 5 z 5

Tajemný poutník a další příběhy Tajemný poutník a další příběhy Mike Mignola

O vdově a o tanku

O vdově, Louth, Lincolnshire, Anglie, červen 1916
Lord Baltimore přijde ke vdově Yeardsleyové hledat jejího manžela, kapitána. Zemřel za války, ale povídá se, že se vrátil domů. Spousta lidí si myslí, že spolu se skupinou několika vojáků dezertovali, aby se mohli vrátit ke svým rodinám. Tomu však Lord Baltimore nevěří, myslí si, že se její manžel vrátil z úplně jiných důvodů.

O tanku, Francie, Akvitánie, červenec 1916
Baltimore přijde do hospody a ptá se místních, jestli neviděli jednoho konkrétního upíra, Haiga. Jeden malý chlapec mu řekne, že jeden upír se schovává v nedalekém tanku. Zavede ho tam a Baltimore se rozhodne počkat, až upír vyleze. Ale kolem je spousta horších netvorů, než tento bojácný upír.

Tajemný poutník, Tulingart, Německo, říjen 1916
Skupinka lidí se schovává před upíry na půdě jednoho domu, když v tom na okénko někdo zaklepe. Ohlásí se jako Rolf a Max ho hned pozná a otevře mu. Rolf přesvědčí Maxe, aby se šel podávat na záhadného lovce upírů, který prochází jejich městem. Oba ho sledují, až se dostanou pod most k řece. Tam ale číhá něco zcela jiného, než je lovec upírů.

Hra, Verona, Itálie, konec ledna 1917
V místním divadle zkouší skupinka herců soudobou hru o moru a upírech. Chtějí se zavděčit jejich mecenáši, Haigovi. Tomu se velmi líbí mladá herečka, přímo nadlidsky ho přitahuje. Pro svou hru přivedl k životu slavný básnický mozek, aby byla hra opravdu skvělá. V průběhu zkoušek se několik herců stane dokonce opravdovými upíry. Pak Haig zjistí, že herečka není jen obyčejná žena. Rozhodne se, že když ji nemůže mít, raději ji zabije.

Medikament Dr. Leskovara, Bijelogora, Chorvatsko, Dalmatské pobřeží, květen 1917
Místní stařec učí mladou ženu rybařit, v tom z nebe padá letadlo. Místní se běží podívat, co se stalo, myslí si, že to je jedna z nestvůr doktora Leskovara. Ukáže se, že kromě netvora je tam také náš Baltimore. Poví mu, proč jsou všichni obyvatelé městečka v rybářských chatkách a bojí se jít zpět do města do svých domovů. Baltimore to jde prozkoumat a narazí na mnohem podivnější stvůry než jsou upíři. Dostane se až k doktoru Leskovarovi, který chce napravit své činy a proto zkoumá různé medikamenty. Mezitím se na pláži kraby pustí do nestvůry z letadla, najednou se začnou měnit ve velmi podivná stvoření a napadnou lidi v rybářských domcích. Ti se ale nedají snadno.

Inkvizitor, Szeged, Rakousko-Uhersko, 29. září 1917
Novinový dopisovatel Hodge je ve vězení, kam ho přijde navštívit inkvizitor André Duvič. Chce vypátrat Lorda Henryho Baltimora a také zachránit duši pana Hodge - svým svatým soudem, kdy může zachránit jeho duši, ale ne tak jeho tělo. Hodge se pokusí uprchnout, ale marně. Chvíli se spolu dohadují a pak se objeví neznámá osoba, která chce zabít soudce Duviče. ten je poraněn a rozhodne se, že to s panem Hodgem vyřeší jindy. Pan Hodge o tom všem napíše Baltimorovi a požádá ho, aby se se soudcem sešel.

12.10.2020 5 z 5