katchamccall katchamccall komentáře u knih

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Dobře se to četlo, démoni, akce, prostě super. Ale klidně bych zvládla víc ujetostí :D.

07.10.2019 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Na tohle nejsem u Kinga zvyklá,ale stejně mě dostal. Pro mě je Pan Spisovatel. Řekla bych,že z příběhu si každej “vezme to svoje”.

24.09.2019 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Jako fanynka fantasy,nadpřirozena a duchařin,jsem nadšená. Coatesová mi už po 2. zasáhla slabé místo. Kéžby se její knížky dočkaly zfilmování.

27.08.2019 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Mezi YA už dlouho nepatřím a vůbec si nejsem jistá, jestli by mi tahle knížka v 15ti letech něco dala. Jestli by mě vůbec bavila. Teď mi dala strašně moc. Chování Josepha v jeho 14ti letech je obdivuhodné a potvrzuje se, že se toho od "dětí" můžeme hodně naučit.

22.01.2019 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

"Každý strach má vlastní frekvenci, jde se na něj naladit jako na rozhlasový kanál." Naprosto famózní,Karika je takovej slovenskej King:).

11.11.2018 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

I kdyby napsal kuchařku (nikdy jsem žádnou v ruce neměla), tak si ji přečtu. Ač některé povídky byly slabší, zbožňuju jeho styl psaní. Během pár vět člověka vtáhne do děje a někdy jste moc rádi, když se z příběhu vrátíte do reality a nic z toho se vám nemůže stát, snad ;-).

11.03.2018 5 z 5

Prokletí pro všechny Prokletí pro všechny Martin Paytok

Knihu jsem koupila na doporučení se slovy "pokud máte ráda Kotletu nebo Kulhánka, je to dost podobný..."
Asi jsem po tom doporučení očekávala moc a teď jsem zklamaná. V ději jsem se dost ztrácela, z postav mi žádná nepřirostla k srdci a po dočtení jsem za 5 minut nevěděla, že jsem nějakou takovou knížku četla. Takový trochu velký špatný za mě. Příště to už jistě dopadne líp :-).

25.10.2021 2 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Moje každodenní cesta do práce přes Malostranské náměstí a pod Petřínem nabyla nových, pohádkovějších, rozměrů :-).

21.06.2021 5 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Super, parádní, knižní skvost. A opravdu jsem zvědavá na zfilmování.

01.02.2021 5 z 5

Zlo přichází třikrát Zlo přichází třikrát Svatopluk Doseděl

Knížku jsem objevila v antiku za směšný peníz, ale udělala mnohonásobně lepší službu, než kdejaký "bestseller". U povídek jsem se vyloženě nebála, ale místy jsem měla takové příjemné mrazení a doplněné fotky k povídkám přidávaly na autentičnosti. Už mám v merku i Krvavou hostinu:).

25.05.2020 5 z 5

Dvojí mysl Dvojí mysl Martin Rousek

Asi jsem četla jinou knihu, než ostatní. Dost jsem trpěla. Celá kniha jeden velkej omyl. Hlavní hrdinka totální blbka. Děj - škoda slov. A styl psaní mi přišel jak z hodin středoškolského tvůrčího psaní. A se světem je fakt něco v nepořádku, když tento "literární klenot" má tak dobrý hodnocení.

22.05.2020 odpad!

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Celou knihu se mi v hlavě odehrával film a .... byl úžasnej!!! Sice jsem se dvě noci pořádně nevyspala, ale nevadí, stálo to za to:).

14.05.2020 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Od země k nebi strmí se,
tráva ostřice.
Šli dva a dva a dva,
v rukou kalich hořčice.
Než jsem jim stačil cokoli říci,
umírám, pokryt hořčicí.
Nadšenější z knížky jsem ještě nebyla :D

01.10.2019 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

V lese leží stvůra zlá,chytí tě a už tě má. Zatáhne tě do listí,budeš její kořistí. Pošle tě na onen svět,nevrátíš se nikdy........ ;)

11.11.2018 5 z 5

Počátek Počátek Ellen Schreiber

Už mi není -náct, takže jsem občas Raven nechápala. Vlastně, jsem ji vůbec nechápala. Evidentně s ní hormony dost mlátily. Moje vojenský boty, můj gotický kluk - když jsem tohle spojení přečetla asi po 10., tak už mi to fakt lezlo na nervy. Alexander je ukňouranej jako Eda z Tvajlajtu (ano, tým Jacob), ale rozčiloval mě podstatně míň, než hlavní hrdinka. Každopádně, sérii jsem nucena dočíst, když už jsem ji koupila. Takže opravdu doufám, že se Raven někde praští do hlavy a začne se chovat normálně a Alexander zakousne pár dullsvillských obyvatel a stane se z něj predátor, kterým má sakra bejt.

20.05.2018 3 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Hlavní hrdinka je mi prudce nesympatická. Její chování absolutně nechápu a už vůbec nechápu její posedlost tim magorem. Na jedný stránce o ní řekne, že je špína a na další stránce mu roztahuje nohy. Ale děj kolem Elitního klubu králů mě neskutečně bavil a rozhodně si další díl přečtu. Bratrstvu kočičí pracky musim přijít na kloub :-).

27.04.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Prostě a jednodušše, v příštím životě chci být kluk a chci být gay :-). Víc k tomu nemám co dodat.

29.03.2018 5 z 5

Co zůstane v lesích Co zůstane v lesích Kate Alice Marshall

Kniha se mi nabízela všude na netu v podstatě sama. Tak jsem ji dala šanci. Četla se dobře, nic složitýho. Postavy by si zasloužily víc propracovat, pač jsem k žádný neměla emoce. A dějově to začlo fakt slibně, ale ... žádný "ty vole" nebo "no to nene" se nekonalo. Prostě tak od půlky asi čtenář tuší, jakým směrem se příběh vydá a kdo v něm bude hlavní postavou.

13.11.2023 3 z 5

Rovnováha Rovnováha Petr Švec

A to nebylo vůbec špatný. Konec vyloženě nabízí další příběh hlavního hrdiny, který bych si určitě s chutí přečetla.

10.06.2023 4 z 5

Hranice zvrhlosti Hranice zvrhlosti Jan Urban

(SPOILER) Na knihu mě nalákal název a zvrhlosti tam bylo na můj vkus akorát. Možná bych snesla trochu víc. Sice tam byli místy menší nesrovnalosti, pár postav by si zasloužilo víc propracovat, ale jako celek mě to uspokojilo. V první části knihy jsem měla jasno, kdo je vrah. Což jsem pak musela přehodnotit a udělala jsem správně. Druhá polovina, závěrečné rozuzlení a úplný konec se mi trefili přímo na moji čtenářskou notu. Happy end se nekonal a vrah dopaden nebyl. Jen už asi trestal se svolením. Určitě doporučuji. Byl by z toho skvělý seriál.

21.05.2023 3 z 5