kastanvkapse kastanvkapse komentáře u knih

Dětské etudy Dětské etudy Ludvík Aškenazy

„Musím se pracovně zatížit,“ povídám, „jedině tak je možno potlačit působení činitelů přesně nedefinovatelných...“ S poetičtější knihou jsem se zatím nesetkala.

30.05.2015 5 z 5

O mráčkovi O mráčkovi Pavel Čech

Jeden kluk a jedno ráno, jeden mrak a jedno veliké dobrodružství. K Čechově knížce O mráčkovi se prostě hodí říct: „Jak málo stačí ke štěstí!“ Psst, mám to úplně první vydání s heboučkým mráčkem na přebalu ;)

09.06.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Keep calm and look with the heart.

30.05.2015 5 z 5

Naštěstí (ne)máme mléko Naštěstí (ne)máme mléko Neil Gaiman

Tohle byl koncert fantazie, vtipu a spisovatelského umění. Podle mě je to jedna z nejhezčích knížek pro děti, jaké v poslední době vznikly. Doporučuju ji vřele a všem. :)

18.05.2016 5 z 5

Knížka pro dva Knížka pro dva Pavel Čech

Mám moc ráda knížky od Pavla Čecha. Každá mi něco připomíná. Tahle mi zavoněla jedním létem… Ale… to se nedá vyprávět, to se musí prožít. ;)

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Budu ji číst a poslouchat zas a znovu, protože tak je to správné, tak to má být! ;)

Villette Villette Charlotte Brontë

Hezké to bylo. Přála jsem si setrvat ve sladkém opojení po Janě Eyrové a číst víc a víc od Charlotte Brontë. Na Janu Eyrovou to nemá — a přece mi to bylo milé…

19.01.2016 3 z 5

My name is Karamel a bydlím v Londýně My name is Karamel a bydlím v Londýně Michaela Sanytrová

Rozkošné. Radost pohledět!

Křup! Křup! Adam Rex

Krásné. Originální. Fantastické. Doslova. :)

19.01.2016 4 z 5