O mráčkovi

Výprava do dětského světa her, snů a představ, kam v této překrásně ilustrované knize společně s klukem z příběhu snadno vklouzneme. Nejen nejmenším. Jednoho rána se kluk probudí a přemýšlí, s čím by si mohl hrát. Když se podívá z okna, rozhodne se, že se vypraví na vzdálený kopec, kam ho to už dlouho táhne. Bude pouštět d... celý text

Jednoho rána se kluk probudí a přemýšlí, s čím by si mohl hrát. Když se podívá z okna, rozhodne se, že se vypraví na vzdálený kopec, kam ho to už dlouho táhne. Bude pouštět draka. Nahoře na kopci uvidí, že mráčky na nebi stále někam plují a každý vypadá jinak. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47098/o-mrackovi-47098.jpg 4.840
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno:, Literární čajovna Suzanne Renaud

HanKasp

Kniha nejen o malém kloučkovi, který si vyrobil draka a šel ho pustit na kopec. Kniha plná fantazie.

Děti nalákají obrázky a neodradí skromné množství textu. Doporučuji malé kapesní vydání knihy, kterou můžete rychle listovat bez čtení textu a děj se tak odehraje v jedné chvíli, kdy uvidíte, jak se mrak postupně přeměňuje. Toto malé vydání knihy tak má větší půvab.

havranice

Moc pěkná kniha pro děti cca od 2 do 4 let. Na každé straně věta či dvě, doplněná krásnými ilustracemi, které příběh dobře a srozumitelně dokumentují. Kniha je poetická, ale způsobem, který děti pochopí, nejsou v ní fráze či slova, která by dětem nedávala smysl. Příběh je jednoduchý, snadno pochopitelný, smysluplný. Jsou v něm momenty, se kterými se děti mohou snadno ztotožnit, rozvíjí představivost, vnímání krásy obyčejných věcí. Nemám ráda knihy pro děti, kde nějaké lyričnosti je hodně a je to na úkor příběhu - mám dojem , že takové knihy děti prostě většinou nebaví, ale zde je to pro dětskou duši ve správném poměru. Doporučuju!

Mercatino

Knížečka, která je krásným průvodcem dětí do světa mráčků, fantazie, radosti. Ilustrace jsou prostě fantastické. Pavel Čech prostě dělá radost svému okolí. Je to pohádka a zároveň poklad ve Vaší knihovně.

parxel
20.11.2016

Milá kniha, kterou si díky nádherným ilustracím a snadno pochopitelnému příběhu velmi oblíbil můj cca dvouroční syn. Prohlížet si ji s ním patří k jednomu z nezapomenutelných okamžiků jeho dětství. Doporučuji všem rodičům s dětma.

Gibis
24.08.2016

Kouzelné povídání a ještě kouzelnější obrázky Pavla Čecha....jeho knížky i knížečky zkrátka pohladí po duši :)

Clara del Valle
22.11.2015

Autorovy ilustrace jsou prostě přenádherné!

kastanvkapse
09.06.2015

Jeden kluk a jedno ráno, jeden mrak a jedno veliké dobrodružství. K Čechově knížce O mráčkovi se prostě hodí říct: „Jak málo stačí ke štěstí!“ Psst, mám to úplně první vydání s heboučkým mráčkem na přebalu ;)

Janka28
19.02.2015

Krásna knižka, škoda že nevyšla dotlač. Dvojročná dcéra sa do príbehu i takmer snových obrázkov úplne zaľúbila, a tak ju do knižnice udeme vracať s veľmi ťažkým srdcom.

vakuloid
10.04.2014

Úžasnááá....čteme pořád dokola:)

Yanna0
06.02.2014

Jako obvykle je kniha P. Čecha doprovázená nádhernými ilustracemi, které působí tak trochu melancholicky, zároveň však mile. Příběh, který kniha vypráví je jednoduchý a lehce stravitelný pro ty nejmenší. Knihu bych doporučila zejména těm dětem, které se teprve učí číst.

bibi.r
01.06.2013

Miluju ilustrace Jiřího Trnky a miluji i ilustrace Pavla Čecha :)
"A beránci na nebi pořád někam utíkají a utíkaji..."

Kaihomielisyys
14.05.2013

Další naprosto úžasná knížka tohoto autora...

Locika
09.11.2012

Nádherná poetická kniha Pavla Čecha, ilustrátora a spisovatele. Kratičký příběh je doplněn ilustracemi, ve kterých je znát inspirace Jiřím Trnkou. Knihu si jistě oblíbí děti i dospělí.