karolinos karolinos komentáře u knih

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Pro mě složitá a někdy často těžko pochopitelná knížka, ale nakonec jsem se jí jakžtakž prokousala..některé části byly zajímavé, ale četla jsem jí jen z povinnosti povinné četby, a asi už bych jí znovu nečetla, i když je zde například mnoho informací o historii..možná je můj názor ale také ovlivněný mým věkem, když jsem totiž tuto knížku četla, bylo mi 14, takže si myslím že je určená spíše pro dospělé.;)

18.05.2014 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první knížka od S. Kinga. Ještě před tím než jsem jí začala číst, jsem od různých lidí slyšela, jak je kniha napínavá a depresivní. S tím druhým souhlasím, mezi hlavní témata zde patří smrt, ale nějak jsem po celou dovu knížky čekala, kdy se děj konečně 'rozjede'. Pro mě toto nebyl hororový žánr, chvilkami jen ke konci, a přišlo mi to často zdlouhavé a také se autor až moc zabýval popisováním zbytečných detailů. Ale nekritizuji knihu jako velmi špatnou, četla se celkem dobře, i když jsem od ní očekávala trochu něco jiného. Avšak každý může mí úplně odlišný názor. ;) Dávám 3 hvězdičky.

01.08.2014 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Potvrdilo se mi, že S. Meyer je výborná spisovatelka. Hostitel je kniha, kterou byste si určitě měli přečíst, doporučuji ;)

01.02.2014 5 z 5

Na Větrné hůrce / Wuthering Heights Na Větrné hůrce / Wuthering Heights Jane Bingham

Zkrácená verze, z této knihy tak akorát zjistíte stručný obsah originálu, ale na procvičení angličtiny dobrá;)

18.05.2014 4 z 5

Hrdinka říká ano Hrdinka říká ano Meg Cabot

Super knížka, i když 1. díl se mi zdál lepší..u druhého dílu už se toho tolik nedělo a byly tam i nudné pasáže..jinak ale dávám 4 hvězdičky ;)

15.01.2014 4 z 5

Výkřik do tmy Výkřik do tmy Manuela Martini

Super knížka, rozhodně doporučuji přečíst! Napínavá, přečtete ji jedním dechem;) Hlavní hrdinky je mi ale po celou část knihy celkem líto:/ Ale opravdu jedna z mých nejlepších čtených detektivek :))

14.10.2013 5 z 5

Všem doporučuju přečíst. Napínavá kniha v depresivním prostředí, která mě bavila od začátku až do konce. Zezačátku jsem byla trochu zaskočena kvůli ději, ale to naopak hodnotím kladně, autor aspoň nezdržoval knihu žádnými dlouhými nudnými popisy postav a tak dál blabla..Fotografie se také velmi hodily k této knížce, a dávaly jí ten správný nádech. Proto mě knížka velmi bavila, po dočtení jsem si říkala, že by to ještě mohlo pokračovat, a tak uvidíme, jestli autor napíše pokračování, 2. díl...Já bych byla moc ráda, protože tato knížka je jednou z nejlepších co jsem četla ;))

28.07.2013 5 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Knížka Delirium se mi velmi líbila, přečetla jsem jí jedním dechem.Proto jsem také nepochybovala o skvělé kvalitě 2. dílu, Pandemonia a nemohla jsem se dočkat, až si ji přečtu. I když si myslím, že Lauren Oliver je skvělá spisovatelka, Pandemonium mě malinko zklamalo...Přiznám se, že prvních 100 stránek mě celkem nudilo. Spisovatelka zbytečně často popisovala prostředí, a proto to bylo zdlouhavé.Až pak jsem se do toho začetla a příběh byl velmi napínavý..také mě více bavila část teď, ale jinak hodnotím knížku pozitivně :)))

30.03.2013 4 z 5

Bígl hledá kamarádku Bígl hledá kamarádku Lucy Daniels

Krásná,někdy i smutná kniha.Určitě stojí za to si přečíst :)) Celkově všechny tyto díly o zvířatech a Mandy od Lucy Daniels jsou hezky napsané.Já jsem jí četla asi když mi bylo 11 a moc mě bavila,proto doporučuji ;))

31.07.2012 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Koupila jsem si tuto knihu, protože jsem na ní slyšela veliké ohlasy, ale abych řekla pravdu, není to můj oblíbený žánr..místy byla zajímavá a napínavá ale někdy také nudná..jestli má vyjít opravdu dalších 6 dílů, už bych si pokračování nekoupila, maximálně jen půjčila v knihovně..:)

19.10.2014 3 z 5

Blonďatá Kerolajn Blonďatá Kerolajn Ivona Březinová

Nic moc..

08.03.2014 2 z 5

To se mi snad zdá! To se mi snad zdá! Louise Rennison

Super knížka, stejně dobrá jako 1. díl, přečtená za den;) 5 hvězdiček, těším se na čtení dalších 2 dílů!;)

14.08.2013 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Hezká, napínavá knížka, autorka zde nedává žádné zdlouhavé části a kapitoly, proto se těším na čtení druhého dílu, který jsem si poté ihned zašla koupit :)))

12.03.2013 5 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Od Lauren Oliver jsem četla knihu Chvíle před koncem a ta se mi velmi líbila,proto už se těším,až si přečtu i tuto knihu :))

08.11.2012 5 z 5

Krev Života Krev Života Tom Becker

Dávám této knize jednu hvězdičku,protože děj mi přijde úplně zvrhlý.Celou knížku jsem přečetla za velmi krátkou dobu s napětím,jak to skončí,ale nakonec mo došlo,že děj nestojí za nic(opravdu mi to je líto,ale musím to tak říct).Jediné pozitivum na tom jsouněkdy hororové scénky v knize :)

31.07.2012 1 z 5

Malá baletka Malá baletka Jean Ure

Tato knížka mě velmi dojala,strhující příběh,avšak naproti tomu se velmi dobře čte,proto doporučuji! :))

31.07.2012 4 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Skvělá knížka,doporučuju! ;) přečetla jsem tuto knížku za dva dny a úplně jsem se do ní ponořila,hlavní hrdinka je na začátku trochu arogantní,ale to mi VŮBEC nevadilo a vlastně tento příběh jí přiměje chovat se správně.Určitě stojí za přečtení :))

31.07.2012 5 z 5