karolina8709 karolina8709 komentáře u knih

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opravdu povedený thriller. Moje první knížka od Roberta Bryndzy, a vůbec nevadí, že jsem jako první začala číst čtvrtý díl série s Erikou Fosterovou. Určitě si ale hned přečtu předchozí díly pěkně popořadě. Robert Bryndza píše poutavě, takže to půjde rychle. Líbí se mi prostředí Londýna a okolí, příjemná změna po severských krimi, kdy pořádně nevím, jak se názvy měst a ulic vyslovují.
Oceňuji, že součástí knihy je i epilog a medailonek autora. A přístupu Roberta Bryndzy k poznámkám čtenářů si vážím, je to sympatické gesto.

11.04.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Tohle je druhá detektivka od Michaely Klevisové, a zase se mi strašně líbila. Mám audioknihy, jsou velmi dobře načtené, a už poslouchám třetí.
Líbí se mi propracovaná psychologie postav, detailní popis jejich myšlenek. U jiných detektivek mě třeba někdy napadne, proč se některé z postav chovají nelogicky, nebo proč se policie nezeptá na to či ono, ale u knížek Michaely Klevisové ne. Příběh je vždy dobře postavený, případ se zajímavě a logicky rozmotává.

03.03.2021 5 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Knížky od Petry Soukupové mám moc ráda, styl vyprávění v jednoduchých větách, v přítomném čase. Přesně si pak dovedu všechno představit, jakobych žila s příběhem. Knížka je sice primárně pro děti, ale určitě se bude líbit i dospělým.

26.02.2021 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Opět jsem se skvěle pobavila a hodně se toho dozvěděla o evropských zemích i o autorovi. Knížky prince Ládíka mě moc baví, vždycky je to zážitek. Někdy nestíhám kroutit hlavou nad tím, do jaké situace se to zase dostal. Naštěstí to s ním vždycky dobře dopadne, a my se tak třeba brzo dočkáme další knížky.

12.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Poslouchala jsem jako audioknihu. V podání paní Cibulkové jsem se nemohla od knihy odpoutat. Je to velmi silný příběh z krajiny mých předků.

09.02.2021 5 z 5

Smrt synů Smrt synů Lasse Holm

Poslední díl trilogie. Doufám, že se od Lasseho Holma dočkáme i dalších knih. Líbí se mi, že v závěru knihy vždy vysvětlí i historické pozadí příběhu, a co jako autor pozměnil a proč.

02.02.2021 5 z 5

Život a jiné nesrovnalosti Život a jiné nesrovnalosti Michaela Škultéty

Moc milá kniha, myslím, že i autorka musí být moc milá osoba. Každopádně je super přečíst si myšlenky, co lidi běžně píšou jako statusy, ale mít v ruce knihu místo smartphonu.

15.07.2020 5 z 5

Běsi Běsi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Tohle pro mě byla opravdu výzva. Ta kniha je zároveň zastaralá i nadčasová. Plané nekonečné řeči o politice, nápravě společnosti, které stejně nikam nevedou. Do toho ten rozvleklý styl. Nechápu, jak to mohlo vycházet na pokračování, a čtenáři neztratili nit. Všechno to "zatím jen naznačím", "ale to předbíhám", "víte, co myslím", a další brzdy, a vy pořád čekáte, že až se vymáčkne, že to bude alespoň trochu hlubší myšlenka, ale většinou ne. I přesto je to velké svědectví své doby, s odkazem i pro současnost. Z toho se ale stejně nikdo nepoučil, jak už to bývá. Já si na podobné knihy dám chvilku pozor, a vyhnu se jim. Není to můj šálek čaje.

07.10.2019 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

To byla moje první kniha od Patrika Hartla, a přečetla jsem ji jedním dechem. Je to super oddechovka na léto, i jsem se dost na smála. Někdy jsem si nebyla jistá časovou sousledností příběhu postav, ale i tak jsem si čtení užila.

21.07.2019 4 z 5

Cela 17 Cela 17 Dominik Dán

Přečteno ve slovenštině, jedním dechem.

10.05.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc hezká a čtivá knížka. Měla jsem pocit, že sedím v kuchyni, a poslouchám, jak mi to autorka vypráví. Kdo v dětství rád poslouchal vyprávění o životě rodičů a prarodičů tak jako já, si přijde s touto knihou na své.

04.05.2019 5 z 5

Křik neviditelných pávů Křik neviditelných pávů Jarmila Loukotková

Po dlouhé době jsem četla knihu z časů antiky, a jsem ráda, že jsem si vybrala knihu od Jarmily Loukotkové. Ze začátku mi trochu vadilo vyprávění na přeskáčku, ale ve výsledku to knize dodalo na dramatičnosti. Díky tomuto stylu vyprávění se podařilo vygradovat složitost válečných i lidských vztahů a rozhodnutí. Rozhodně stojí za přečtení a hlavně za zamyšlení.

26.03.2019 4 z 5

Krvavá relikvie Krvavá relikvie Pip Vaughan Hughes

Moc se mi líbí celá série knih o bratru Petrocovi. Autor krásně popisuje jak dobu, místa, tak i lidské osudy.

03.02.2019 5 z 5