karolina1997 karolina1997 komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Naprosto úžasná knížka! Dostala jsem ji k Vánocům s ročním spožděním, ale nic to nemění na mém pocitu nadšení. Úchvatný děj rozpracovný do nejmenšího detailu, až máte pocit, že spolu s Marii-Laure ohmatáváte model přímořského bretaňského městečka nebo že si můžete sáhnout na Moře plamenů. Jedině doporučuji.

06.01.2017 5 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Upřímně řečeno nevím, co si o této knížce myslet..z hlediska psychologie a charakteristiky postav se mi autorčino vyjádření moc líbilo, první část děje byla taky super, taková oddechovka. Ale ta druhá část? Coltonův příběh byl lehce předimenzovaný a ty postelové hrátky? Bylo to opravdu nutné? Nemám nic proti nějakým lehčím scénám, ale tohle mi přišlo až moc, zbytečně to knížku zařadilo do brakové beletrie. Příběh byl opravdu hezký a zajímavý i autorčin jazyk a vyjadřování se mi moc líbilo. A za ty písničky k příběhu dávám veliké plus! Celkově vzato pěkný děj..až na to zhruba 50ti stránkové porno.

28.10.2015 3 z 5

& synové & synové David Gilbert

Kniha je jedním z mých životních knižních zklamání. Tak moc jsem si tu knihu přála! Zmatený děj střídají nesympatické, negativistické postavy a až fantasmagorický prvek klonování lidí. Po slibném začátku se děj začíná vléct a nemá spád, z NYC skáče na hřbitov někam do zapadákova a pak zvesela do L.A. Co, to je? V druhé půli začíná být zajímavější, objevují se originální náměty, které však autor nechá ležet ladem bez sebemenšího zájmu je rozvinout.

Na úžasně graficky zpracované obálce (tu hodnotím na 1!) si můžeme přečíst chvalozpěvy The New Yorkeru,The Washington Post,... ale dle mého názoru asi četli jinou knihu & synové než já.

Bohužel příběh mě zklamal na plné čáře a knížku jsem dočetla jen silou vůle! Taková škoda...

23.03.2016 2 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Po knížce jsem sáhla v době vánočních prázdnin a udělala jsem dobře. Příjemný děj, žádné kraviny, nic zbytečně zdlouhavého. Hlavní hrdina je sympaťák a na nic si nehraje. Příběh je čtivý a čtenáře vtáhne do děje. Určitě doporučuji. Žádná světoborná kvalita, ale moc pěkné.

03.01.2016 4 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Krásné odpočinkové čtení, stačí na jeden prázdninový nebo vánoční den. Pod románkem Alexe a Calli se skrývá trochu hlubší zápletka s Calliinou matkou, a proto není kniha pouze plytkou teenagerovskou slátaninou. Děj zajímavý a konec otevřený, opravdu příjemné počtení.

01.11.2015 5 z 5