Karolin77 Karolin77 komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Poslouchala jsem jako audioknihu. (Skvěle namluvená, doporučuji )
Na sci-fi moc nejsem,ale takhle knížka mě už dlouho lákala a jsem moc ráda, že jsem se do ní pustila. Moc mě bavila, byla opravdu zajímavá a i když fyzice a dalším vědeckým věcem moc nerozumím, tak to vůbec nebyl problém. Je to napsané pochopitelně.
Znovu si jí asi už nepřečtu,ale určitě si pustím film.
5/5* doporučuji

21.12.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Úžasná kniha !
Toto je úplně první a rozhodně ne poslední titul od tohoto autora.
Knihu jsem poslouchala ve formě audioknihy a moc jsem si to užila.
Zamilovala jsem si jak příběh tak i postavy.
Člověk by řekl že to bude jednoduchý nic moc příběh, ale opak je pravdou.
Na konci jsem brečela a dokonce se mi chtělo i usmívat. I přesto že jsem si říkala, že to mohlo skončit jinak... změnila jsem názor, dopadlo to nejlépe jak mohlo !
Určitě moc doporučuji !

28.02.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tahle kniha byla jedním slovem wow...
Zasmějete se u ní , chvíli sem vám bude chtít brečet jakým způsobem to v tom světě chodí.
Hlavní hrdinka Ilan byla úžasná a petadvacitka pane bože. Za mě veliké ANO. Kdyby bylo možné dala bych ji víc. Knížka se stala mojí úplně nejoblíbenější ve svém žánru.
Jestli pořád váháte nad tím ano nebo ne tak přestaňte a zvolte ano protože ta kniha je prostě skvělá :-)

01.04.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Úžasné ! Boží ! Nádherné !
Bála jsem se,že když už znám filmy, že už mě to nebude tolik bavit a hlavně mě mrzelo, že vím jak to s postavami dopadne a kam se příběh bude ubírat. I přesto že jsem filmy viděla několik let zpátky.
Naštěstí se tak nestalo a já si to užila. Zalepíkovala jsem si spoustu stránek a jsem nadšená. Postavy jsem milovala už z filmu tudíž jsem si k nim nemusela vytvářet vztah. Díky tomu že jsem příběh už znala, jsem si všimla detailů, kterých bych si jinak nevšimla. :)
Miluji všechny postavy :D hlavně Rona a bratry F+G.
Miluju to !
Doporučuji jestli pořád váháte neváhejte a pusťte se do toho. :)

Nedávám plný počet hvězd, protože si chci nechat v zásobě hvězdičku na další díly.
4,5/5*

06.12.2021 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Jsem zklamaná!
Od autorky jsem četla její předešlou knížku Kulti,která se mi moc líbila.
Ale tohle ....:-|:-(
Nebudu to moc rozpitvávat ale nejvíce se mi nelíbila romantická linka. Mezi hlavními postavami mi nepřišla žádná láska žádná chemie. Přišli mi jen jako buď dobří kamarádi nebo sourozenci.
Prostředí taky nějak nic moc pořád to bylo to samý a už to člověka pak začalo nudit. V knížce se vlastně skoro nic neděje. A jak už tady někdo napsal postavy ( a to jim je okolo 26) se chovali jako přihlouplý puberťáci.
Opravdu jsem zklamaná, čekala jsem mnohem víc.
Za mě bohužel 2,5/5*

21.08.2020 2 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Další super knížka od Zapaty...teda když nepočítám Malychina.
Bavilo mě to, užila jsem si to.
Hlavní postavy jsem si oblíbila.
Ale zase trochu mi tam chyběla větší chemie mezi nimi. To je jediné co bych vytkla.
Není to sice nejlepší knížka, kterou jsem od autorky četla, ale ani nejhorší.
Určitě si do autorky přečtu další knížky :)
Doporučuji!

05.09.2022 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Tak to byla jízda ! Tento díl byl ještě akčnější než jednička...a také se mi líbil o něco více.
Dostali jsme se do nového prostředí, poznávali nové věci a minulost jak světa tak i postav.
Bylo tu i více humoru v podobě nejlepšího přítele Casteela. Toto jsem opravdu ocenila. :)
Oblíbila jsem si tu i další postavy. ( jak už zmíněného nejlepšího přítele Casteela ).
Jediné co bych knížce vytkla, je to, že mi tu stále chybí chemie mezi Poppy a Casteelem...
Bylo tu i pár wtf momentu,ale upřímně bylo mi to jedno. Užívala jsem si to i tak.
Příběh jsem si moc užila. Chytil mě od první kapitoly a už teď se nemůžu dočkat pokračování.
Určitě doporučuji. :)

30.05.2022 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Odpočinková hate love romantice pro New adult.
Od autorky jsme četla všechny knihy, které u nás zatím vyšly. Nejlepší za mě byl Kulti - 5* a nejhorší byl Rytmus, já a Malychin - 2,5* (ten se mi opravdu nelíbil a byla jsem z něj hodně zklamaná)
Naštěstí je to pomalá romantika jako byl Kulti.
Hlavní postavy mi ze začátku nesedli a vůbec mě nebavilo jak se mezi sebou pošťuchovali a pořvávali na sebe sprostě- nemám to ráda - ( přišlo mi to někdy až moc kruté a bylo toho hodně, už jsem si přála, ať se konečně spřátelí a ono nic). Nesedl mi ani humor rodiny hlavní hrdinky. To se naštěstí časem změnilo a já si je oblíbila.
Postupem čtení jsem si postavy zamilovala, začala je mít ráda a porozuměla jim. Autorčiny hlavní hrdinky jsou silné ženy s velice dobře popsaným charakterem a silnou osobností, které jen tak něco neporazí.
Autorka píše čtivě a stránky Vám mizí pod rukama neuvěřitelnou rychlostí. ( U této knihy se naštěstí neobjevila předešlá věc s chozením na záchod jako u jejích předešlých knih - kdo neví tak to v např. v Kultim bylo takto : když hlavní hrdinka byla z Kultiho nervózní tak si představovala jak je na záchodě a na můj vkus tam toho bylo až až..... to se mi opravdu nelíbilo...kdo četl ví)
Velice se mi líbilo prostředí knihy, ale mrzelo mě, že jsme nedostali více scén z jejich společných tréninků. Byly tam popsané akorát jejich začátky a konce. Což mi trochu vadilo.
Co se mi ale líbilo byl soukromý život hlavních hrdinů, to se opravdu povedlo. Hodně povedené byly i scény,kdy se Jasmine zrání nebo jí není dobře. Bylo krásné sledovat jak se o ní Ivan stará. ;) Jasmine to opravdu neměla jednoduché a Ivan jí byl skvělou oporou.
Kniha se mi líbila,ale bohužel pro ní Kultiho nepřekonala. Jsem moc ráda, že mě nezklamala.
4,5/5*
Od autorky si určitě přečtu i její další knihy, ale spíše dám šanci těm tlustším, kde si budu jistá,že mezi hlavními hrdiny bude láska pomalu a realisticky vznikat.

28.05.2021 5 z 5

Nimona Nimona Noelle Stevenson

Krásně napsaný komiks s hlubší myšlenkou a sympatickými postavami.
Hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Záleželo mi na nich a moc mě bavilo o nich číst.
Ze začátku jsou kapitoly kratší a vtipnější, ale postupem příběhu se změní na delší a vážnější. ( Takže pokud Vám ze začátku příběh moc nesedne, vydržte ono se to rozjede a nabere na hloubce.)
U knihy jsem se několikrát nahlas smála, což se mi často nestává. Byla tam spousta narážek na slavné věci... Kniha ve mně ale nevyvolala jen smích, ale i smutno a dokonce jsem vytáhla kapesník. Byla jsem až překvapená jak mě kniha vzala.
Autorka má krásnou místy jednoduchou kresbu.
Svět je zábavný a skvěle funguje. Moc mě bavilo spojení vědy,kouzel, rytířství,... Tak jo bavilo mě všechno! Nenašla jsem jednou část,kde bych se nudila. Nejvíce se mi ale líbila myšlenka, toho že svět není jenom černobílý, a že neexistuje pouze dobro a zlo.
A ten konec ! :O Pane jo to bylo něco ! Nebudu lhát, chtěla jsem malinko jiné zakončení, ale naštěstí autorka dala čtenářům možnost domyslet si ho podle svého. Za což jsem byla ráda.
Upřímně jsem z knížky opravdu opravdu nadšená, hrozně moc se mi líbila. Nemám vůbec nic co bych jí vytkla. ( Ale jo vlastně mám proč to musí být standalone :'( já chci pokračování ! :) )
Nekompromisních 5/5*
Vidím to na adepta na nejlepší knihy tohoto roku.
Od autorky si určitě přečtu její další knihy a možná si Nimonu pořídím i v originále.

27.05.2021 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Úžasný příběh jen se nesmíte odradit zdlouhavým začátkem cca 110 stran.
Jakmile zvládnete rozjezd se nebudete moct od knížky odtrhnout ...
Postavy byly úžasné líbilo se mi jak to bylo propracovane. Vztahy mezi postavami byly úžasné...
Tuhle knížku bych nejraději vychvalila až do nebes...
Budete se u ní smát i brečet.
K Melanie i Wandě si rychle vytvoříte vztah a budete je milovat tak jako ostatní postavy...
V knize není moc akce spis v ní jde o mezilidské vztahy..
Úžasná úžasná kniha
Za mě nekonkurenční 5* a dala bych i víc kdyby to šlo...❤️❤️❤️

01.04.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

První díl se mi líbil o něco více ...
Ilan byla pořád skvělá, ale někdy až moc chytrá..( ostatní postavy někdy oproti ní vypadaly natvrdle, ale jinak super )
Spoiler : příběh v prvním díle mě bavil o něco více druhý díl mě začal pořádně bavit až se z nížin vydali pryč.
Konec spoileru
Těším se na další díl
Za mě 4,5 * :-)

01.04.2020 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

To bylo boží. Tak krásně mě to pohladilo po duši.
Určitě knížku zařadím mezi oblíbenější knihy od autorky.
První polovina byla vyprávěna pouze dopisy a SMS, což mi nevadilo, ale nemohla jsem se dočkat, až se konečně potkají a pane bože to bylo tak roztomilé a miloučké...
Hlavní hrdinka mi opravdu sedla a velice jsem si jí oblíbila a Aaron byl zlato. K sobě se náramně hodili a fungovalo to mezi nimi.
Upřímně bych ocenila kdyby to bylo delší, abych s nimi mohla strávit více času a poznat i Aaronovu rodinu.
Mělo to pár menších nedostatků ale čert to vem.
Určitě doporučuji

21.08.2023 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Úžasný, moc mě to bavilo.
Byla to taková krásná pohádka u které se člověk zamyslí.
Doporučuji všem věkovým kategoriím.

20.07.2020 5 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Moc hezká odpočinková kniha. Autorka píše velice čtivě a stránky Vám budou mizet pod rukama.
Hlavní hrdinové mi sedli hned na prvních stránkách.
Luke byl opravdu úžasný :D.
Romantická linka se mi líbila.
Jediné co bych vytkla je délka knihy, ocenila bych ji delší, aby se jejich vztah více propracoval.
Ale jinak skvělá kniha ! :)

22.06.2022 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Naprosto úžasná romanťárna...
U knížky se budete smát.
Příbeh mě moc bavil, bylo to úžasné ❤️❤️❤️
Nejvíc se mi líbila ta slow romantika.
Skoro nic téhle knize nejde vytknout- jediné co mi trošku vadilo bylo to, že hlavní postava když viděla Kultiho ( občas ze začátku) se snažila odreagovat tim že si v hlavě říkala Kulti kadi ....
A to bylo asi jediné co mi na knížce vadilo
Určitě ji doporučuji. Není to žádná povrchní romantika..
Nekompromisně 5*/5*

30.04.2020 5 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Miluji autorčiny knihy z tohoto světa.
Musím ale říct že druhá série je moje oblíbenější a líbila se mi o dost více... Bohužel se nevyhnu srovnávání.
Autorka píše skvěle a stránky mi jako obvykle mizely pod rukama, také jich mám spotu olepíkovaných.

Bohužel tahle kniha mě nebavila tolik jako ty ostatní. Nesedlo mi tolik to prostředí a ani vedlejší postavy. Dost mi tu chyběl jejich humor jako je má můj oblíbený vlkodlak v sérii Z krve a popela.
Romantická linka se mi líbila,ale byla na mě hrozně rychlá a řekla bych,že i trochu uspěchaná. Ano fyzická přitažlivost tam opravdu byla.
Sera nebyla vůbec špatná, ale Poppy mám raději.
Nykta jsem měla ráda, i když Castel je za mě lepší.
Jejich společné scény byly ale skvělé a moc jsem se u nich bavila. : D
Kniha je plná akce a určitě se u ní nebudete nudit. Velice se mi líbil konec a už se těším na pokračování.

I když to podle té recenze asi nevypadá knížku mohu doporučit.
4,65*/5*

29.07.2023 4 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Úžasná kniha, která pohladí po duši.
Je velice pohodlná knize Chlapec,krtek liška a kůň a přesto jiná. Obě dvě se mi moc líbily.
Mám jí zalepíkovanou skoro celou. Krásné ilustrace, krásné myšlenky.
Určitě doporučuji ️

20.02.2023 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Upřímně pořádně nevím jak knížku hodnotit, protože byla dobrá,ale mně bohužel moc nesedla...

Děj byl zajímavý a postavy byly také fajn, i když jsem se v nich někdy trochu ztrácela, protože jsem knihu četla dlouho, nedokázala jsem se začíst a do čtení jsem se někdy musela trochu nutit...

Nemyslím si, že by kniha byla špatná to vůbec,ale naopak si myslím, že v tomto případě je to mnou, a tím že tento žánr tolik nemusím.
Do dalšího dílu se nepustím, ale i tak knížku mohu doporučit.

16.07.2022 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

(SPOILER) Oooo pane Bože to bylo něco!
Do knihy jsem se ani nechtěla pouštět, protože mě nenalákala anotace a celkově mi ta kniha nepřišla nijak zvlášť skvělá na to, abych jí dala šanci ,A TO BY BYLA VELKÁ CHYBA ! Naštěstí jí měli v knihovně a já si jí půjčila a tohle bude kniha a respektivě doufám že celá série, kterou budu chtít mít doma.

Tak to by bylo k okecávání všechno a teď se jdeme vrhnout na recenzi :

Jako obvykle začnu postavami :
Hlavní hrdina Kellen byl skvělý. Ale nějakou dobu mi trvalo si ho oblíbit. Rozuměla jsem mu a bylo mi ho chvílemi opravdu líto. Neměl to vůbec jednoduché a o to jak to zvládal jako klobouk dolů. Byl velice chytrý a hodný. Upřímně bylo opravdu osvěžující číst o někom, kdo není tak skvělý a kdo není tak šikovný, okouzlující, čarovný, silný,...ale trochu jsem se toho bála, jak se mi to bude líbit. Ale líbilo ! :)
Jeho rodinu jsem neměla ráda, nikoho z nich a to jsem si k nim snažila najít cestu a oblíbit si je. Bohužel nestalo se. Nejvíce mi byla nejprotivnější Kellenova sestra, ale jako ano nebyla zase tak strašná a během knihy se také více projevila. Ona byla sice silná a mocná, ale Killenovu chytrost rozhodně neměla. A tím nechci říct, že by byla hloupá to opravdu ne. Už od prvního okamžiku kdy se v knize objevila jsem věděla, že mi moc nesedne. Člověk vlastně ani nemůže být překvapen, jaká je, když vidíte její rodinu.
Ale abych Kellenovu rodinu jen nehanila tak každý z nich byl jiný a měl svůj důvod proč a co dělá. Ale i tak jsem je neměla nějak zvlášť v oblibě... Ne já je vlastně opravdu neměla ráda.Jediný kdo z nich byl kromě Kellena jakoby nejsympatičtější, byl jeho strýc. Moc toho o nich zatím nevíme a uvidíme jestli je více poznáme v dalších dílech. Třeba na ně změním názor.
Vlastně já v knize žádnou lidskou postavu, kromě Kellena a trochu Ferius Parfax, neměla moc ráda.
Kočkoveverčák mi taky nepřišel nijak zvlášť úžasný, ale u pár jeho poznámek jsem se zasmála. Ale jsem si jistá,že v dalších dílech si ho zamiluju.
( SPOILER : Co mě ale mrzelo byl konec a to jak to s kočkoveverkami nakonec dopadlo to bylo kruté a nebudou lhát ukápla mi slza. A né jen tady už i u jiných scén se mi chtělo brečet a brečela jsem...KONEC SPOILERU)
Příběh mě bavil a já chtěla číst dál a dál.
Co se mi ale moc nelíbilo byl svět, který mi přišel až zbytečné moc krutý, ale to se podle mě v dalších dílech změní až nám ho autor více představí.
Konec se mi líbil a jsem ráda kam se příběh bude dál ubírat.
Jsem mile překvapená, jak moc se mi knížka líbila,a jak na mě zapůsobila,jak byla silná a úžasná.
Úžasná kniha ! Moc a moc doporučuji ! ;) Nebojte se a určitě jí zkuste.
4,85*/5*

Další díly mají být ještě lepší než tento,tak to už se nemůžu dočkat, až si je přečtu. :)

29.08.2021 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Nádherná kniha plná ještě nádhernějších myšlenek a překrásných ilustrací.
Určitě se k ní ještě několikrát vrátím. Moc doporučuji
5/5*

18.07.2021 5 z 5