Karol23 Karol23 komentáře u knih

Sestry Foxovy Sestry Foxovy Lucie Hlavinková

Kniha mě zklamala a nedala jsem jí druhou šanci,abych ji dočetla.

23.09.2021 1 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Děj je jistě zasazen pro nižší věkovou kategorii, ale ta sexuální část?... Myslím si,že by se rodiče měli více touto knihou zaobírat, než ji koupí své dceři, která byla nadšená z filmu na Netflixu, který byl doslova slabým odvarem. Bylo pro mě zarážející, kolik mladých dívek si přišlo koupit první díl a zaručeně jim nebylo ještě ani 15let. Zajisté je to hlavně můj názor, ale myslím si,že tu se stala chyba.

Přidáme-li k tomu fakt, jak se k sobě hlavní postavy chovají a jak hnusná a ponižující je zápletka, tak opravdu nerozumím tomu,jaká je pointa pro dívky,které jsou momentálně v životní fázi vztahového poznávání. Hlava mi nebere,že tato kniha má další díly, kdy se Tessa vrací do tak toxického vztahu.

Doufám tedy,že když se dnešním dospívajícím lidem servírují takovéto detailní příběhy, dokáží se z nich poučit a sami usoudit, jaká reakce by v takových případech byla adekvátní.

23.09.2021

Viktorie Viktorie Daisy Goodwin

Miluji!

23.09.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Příjemně povedený horor. Jen mohl být napínavý a strašidelný mnohem dříve.

23.09.2021 4 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Těžké pro mě bylo přijmout, jakým způsobem se v knize jedná a mluví s otroky. Když jsem ale tuto realitu přijala a odpoutala se od ní, tak mě příběh pohltil.

23.09.2021 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Autorka i kniha mi přijdou hodně přeceňované. Dočetla jsem knihu jen z důvodu vnitřního ukončení.

23.09.2021 2 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Pro mě zatím nepřekonatelný román.

23.09.2021 5 z 5