Karnager Karnager komentáře u knih

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

Tahle kniha mě zaujala hned na začátku (i způsobem jakým se ke mně dostala). Rozhodně jsem však netušil, kolik moudrosti se v ní skrývá. A velmi mě potěšilo, že jsem nakonec dostal odpověď na otázku, v čem spočívá tajemství pravého ořechového taca. :)

06.02.2015 5 z 5

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

Za mně docela povedená knížka. Do hry se tu dostaly i dívky a je zde dost odkazů na komiksy rychlých šípů. Ty jsou pořád kladnými hrdiny, ale už ne tak jednobarevnými

05.08.2019 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

měl jsem ráno chvilku času a tahle kniha byla po ruce..styl psaní mi moc nevyhovoval a když pominu konec, tak to nebylo příliš velké překvapení...
Trochu pocit jako když si uděláte čaj a pak ten sáček čaje použijete ještě jednou..

13.01.2019 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Knihu jsem dostal k Vánocům a snažil jsem se k ní přistupovat tak, jako by žádný Saturnin číslo jedna nebyl. Což se mi ne vždy dařilo. Kromě jemných náznaků (které by mi docela stačily) se autor natvrdo vracel k minulému ději (a občas jsem měl dojem, že to bylo slovo od slova). Jazyk použil pěkný, košatý, někde mi to přišlo až moc. V knize se objevily také nové postavy. Nejživější z nich je strýc František (toho jména druhý); ostatní nové postavy mi přišly tak nějak mdlé. Celkově na mě kniha působila jako kupička historek které někdo naházel na hromádku, zamíchal knihou Saturnin..vtip vázne, děj se posunuje jen velmi zvolna..
Navíc mě dost štvalo že se Jiří minimálně jednou za kapitolu Saturnina ptá (nebo chce zeptat) kde přišel ke svým úžasným znalostem z toho či onoho oboru..
Kniha není marná (protože se mi alespoň podařilo ji dočíst), ale vracet se k ní asi nebudu..

SPOILER
Každý správný příběh má končit svatbou. Zde je řečeno kdo je ženich, ale kdo je nevěsta, to se můžeme jen domnívat..

03.01.2018 2 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

ze začátku jsem nechtěl dát víc jak tři hvězdy, říkal jsem si že ten začátek je docela slabý, ale pak začala atmosféra pěkně houstnout..
první díl byl taková tuctová detektivka a druhý měl pořádnou šťávu, třetí díl je jiný, ale druhému se vyrovná. Klidně by mi stačila knížka s dalším normálním magorem, ale jeden abnormální neuškodí. Sice mám radši happyendy typu zhubni nebo dlouhý pochod..a ten závěr..to už byla životní realita sama..

19.06.2019 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Pro mě aspoň o hvězdu lepší než pan mercedes :) bylo fajn odpíchnout se od známého bodu do neznáma. Taky bylo hezké prolínání časů a střídání hrdinů. I když v určitý moment na mě přišla myšlenka, že se ve finále objeví jeden detail a ten pak opravdu přišel :) Prostě "Miserye" :) a na konec si king šikovně otvírá vrátka pro další pokračování..tak už se těším :)

08.06.2019 4 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Tenhle film mám rád a kniha, kniha je kupodivu jiná (a taky dobrá). Při čtení jsem si ale nepředstavil Arnolda..kniha ukazuje obraz zoufalého muže, který se zoufalým způsobem snaží zachránit svoji rodinu, ve hře při níž bojuje proti systému a chvílemi proti všem..kniha je o to zajímavější, že se hon neomezuje jen na jakousi televizní arénu, ale na celé státy...

01.04.2019 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Atlas mraků je sextet. Je to jako když otevřete šest knih, vložíte do sebe - a pak čtete od začátku na konec a od konce zase na začátek. Má to svou logickou strukturu, která se Vám postupem odkrývá a uceluje a své k tomu řekne i autor sextetu Robert Frobisher. V knize jsem našel dost podnětných myšlenek a závěr tomu všemu korunuje :) přesto jsem se nevyhnul srovnání s filmem (film obecně nemůže shrnout a zobrazit všechny myšlenky z knihy). Některé scény jsou akčnější ve filmu, jinde zase v knize. Také struktura filmu je jiná (a pro někoho může být dost těžké se orientovat). Přesto mi však přijde film o hvězdičku optimističtější a často se k němu vracím :) PS: ve filmu mi zcela unikla souvislost mezi příběhy Luisy Reyové a Timothyho Cavendishe. Ale je tam, když jsem se na to soustředil, objevil jsem pojítko - stačilo se jen dívat :)

26.02.2017 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Varování! První varování čtenáři! Koukej tuhle knihu projít a rozhodně nebudeš litovat :)

03.10.2015 4 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Můj oblíbený typ humoru

19.01.2022 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

za mě fajn kniha, mělo to celkem dobrý spád i když ten konec mi moc nesedl :)
taky mi to trochu připomínalo povídku všechno je definitivní.. jestli z ní king vycházel tak to byl dobře zpracovaný základ...
Jen je věčná škoda že mi kniha zmokla

11.07.2021 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Tahle kniha mě bohužel neoslovila :( námět zajímavý, hvězdička za tajnou elektřinu a za dvířka porostlá břečťanem a to co čeká za nimi. Bohužel pro mě to byla spousta omáčky, občas kousek fajn, ale víc jak dvě hvězdy mi to nedá..navíc ten konec mi značně připomíná ostrov duma key..

21.03.2020 2 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Výborný nápad dát povídku 1922 hned na začátek :) ještě teď mě cupitá mráz po zádech a strach mě lechtá svými vousky :)

18.08.2014 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

K téhle knize jsem byl nejdřív trochu skeptický..ale když jsem začal číst, poznal jsem jak hluboce jsem se mýlil :) stejně mám radši Kingovy knihy, kde je míň postav..je dost prostoru pro myšlenky a pocity...

21.09.2019 4 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Jsem sice z putování za temnou věží unavený, ale tenhle díl byl celkem fajn..plný akce, napětí. Celé se to táhne ve stylu sedmi statečných aneb jak zatnout tipec borcům co nám tu dělají neplechu...já říkám díky...

03.03.2019 4 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

začátek téhle knihy byl pro mne vlastně koncem knihy předchozí. Samotná kniha čaroděj a sklo byl pro mně vlastně příběh o dívce, která seděla v okně.. a příběh to byl dobrý. HROMU STROM!

20.01.2019 4 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Tahle kniha nezačala zrovna nejlíp (pro Rolanda), ale já si to užil maximálně. Doslova se dá říct, že jsem tu knihu zhltnul.. myslím že by z toho byl skvělý film :) s vězněm jsme se hodně nasmál, třetí část byla dost napínavá, jen u druhé části jsem byl takový slabší, bylo to takové..

21.11.2018 4 z 5

Tajemství pohřešovaného muže Tajemství pohřešovaného muže Enid Blyton

Eunice, to byl takový špekoun v sukních a není divu, že ji špekoun neměl už od začátku rád :D

02.06.2018 3 z 5

To To Stephen King

Využil jsem několika faktorů :) jednak byla na knihu sleva, současně s tím jsem se zapojil do soutěže o další knihy a teď už mi nic nebrání jít do kina na film :) čtení jsem zvládnul za týden a místy jsem byl pořádně napnutý a pak jsem se zase pěkně nachechtal.. ale na druhou stranu se mi to místy pěkně táhlo - hodně vzpomínání a povídání.. dal bych tak tři a půl hvězdy, zaokrouhluji nahoru. Na mém pomyslném žebříčku bych tuto knihu postavil výš než Nezbytné věci nebo Tommyknockeři, ale níž než Ostrov Duma Key..

01.10.2017 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Povídka nadaný žák má jiný konec v knize a jiný konec byl ve filmu :) oba dva konce se mi velmi líbily..stejně to vnímám i u skrytého okna do skryté zahrady(film tajemné okno)

29.11.2015