karantena karantena komentáře u knih

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Pro mě trošku zklamání.Samé výslechy,spoustu jmen,postav do toho politika, akce a napětí žádné.Predchozí díly byly lepší.Ani mě moc toto téma nenadchlo.

13.11.2021 2 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Výborná a napínavá skvělě napsaná kniha.Čtenář se úplně ponoří do dějě a je schopen si představit hrůzy té doby.Tuto autorku jsem si opravdu oblíbila protože úžasně umí popsat děj a tím se kniha stává napínavou a čtivou.Kniha není přehnaná stránkama,což znamená,že v ní nenajdete hluchá místa ani nudu a proto vás to nutí neustále ve čtení pokračovat.Autorka prostě ví,kdy přestat.

27.04.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Ne a ne se vnořit do děje.Co mi opravdu vadí je,že poslední dobou skoro v každé knize figurují migranti a Evropani zde vystupují jako rasisti.Tato autorka v každé své knize (přečetla jsem všechny)postupně stále víc a víc prohlubuje problematiku rasismu a krimi zápletky jdou jaksi stranou.Začínám mít pocit,že pokud autoři tuto problematiku ve své knize nezmíní,nebude kniha vydaná.Když si koupím knihu,která je autorkou propagována jako krimi,tak očekávám,že budu číst příběh plný napětí s bezva zápletkou a ne o rasistických Evropanech.Podle hodnocení jsem čekala dobrou krimi,ale po této knize jsem se rozhodla,že se k autorce už nikdy nevrátím!!!Raději budu číst slaďárny od Danči Steelové.

02.02.2019 1 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

(SPOILER) Ježíši úplná ztráta času.Nuda,nuda...nelogičnost,zmatenost.Hysterická,žárlivá Simona,která si to rozdá s rádoby umělcem přestože je psychicky zhroucená z únosu syna,kterého policie odmítne hledat,protože je to puberťák.Věčně sjetý Erik,který by bez prášků nepřežil den,neschopnost policie chytit nezletilého vraha za kterým zůstávají mrtvoly jako na běžícím páse a nakonec na něho autoři zapomněli úplně jakoby vůbec neexistoval.Tak to vypadá,když píší dva autoři a nevědí co píše první.Přiblblé a nudné příběhy zhypnotizovaných lidí,kteří s celým příběhem nemají co dělat,kromě Lýdie,takže jsem přeskočila sto stran a o nic jsem nepřišla.Parta spratků,kteří šikanují děti a hrají si na Pokémony i když nechápu jakou roli tato část měla v této knize sehrát.Ještě tam chyběli migranti a dílo by bylo úplně zcela dokonáno.Prostě mišmaš všeho na co si vzpomenete.Pat a Mat psali jeden o voze a druhý o koze.S Joonou Linnou se setkáte pouze na cca deseti stránkách.Celou tu nudu chtěli autoři vyzvednout adrenalinovým koncem,který by nepřežil ani Bruse Willis.Ještě,že jsem tuto knihu četla jako poslední jinak bych se po přečtení Hypnotizéra k tomuto autorovi určitě nevrátila což by byla škoda.Písečný muž , Stalker a na ně navazující Lazar bylo něco naprosto jiného,dokonalého,promyšleného.Knihu Hypnotizér doporučuji jen těm,kdo se rád nudí.

30.01.2019

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Je až neuvěřitelné jak někdo dokáže manipulovat s lidmi.Kniha nepostrádá napětí a je čtivá.

03.11.2018 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Tak v této knize opět autora poznávám.Napínavý příběh,skvělá zápletka se smysluplným koncem.Měla o sto stran méně a vůbec to autorovi ani knize neuškodilo,ba naopak.

23.09.2018 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

No teda?Neuvěřitelná,drsná kniha.Napínavá až do konce.Ostrov,bouře,pitevna,vrah.Co víc si přát.

17.03.2018 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Napínavá,drsná knížka.Má spád,dobře se čte.Martin Servaz sympaťák.Pomalu zjišťuji,že při výběru knihy nesmím dát na úsudek ostatních.

21.01.2018 5 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Napínavá,čtivá kniha.Má spád a neustále drží čtenáře v napětí.

30.11.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Výborná kniha.Bohužel se nedá sehnat kniha Krucifix,která je skutečně jako první v sérii a na kterou Dvojitý kříž navazuje.Takže jich je celkem devět.Celá série je vynikající čtení plné napětí,zvratů,krutosti a překvapení. Knihy mají spád,žádné zbytečné pasáže.Vynikající čtení.

19.11.2017

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Mě se líbila a moc.

24.02.2020 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Já jsem tak trochu zklamaná.Přečetla jsem všechny knihy od Tima Weavera a byly naprosto úžasný.Měly napětí,nápaditost,spád a byly uvěřitelné.Jsem na straně 274 a zatím se tam nic nedějě.Děj se neskutečně vleče,stále se omýlá dokola to samé.Nepochopitelné jednání policie je až neskutečně trapný.Už několikrát jsem knihu chtěla odložit.No nakonec jí dám šanci,ale jen proto,že není kniha kterou bych nedočetla.Hodnotím stejně jako jinou knihu od tohoto autora Zlomené srdce.Tyto dvě knihy mě absolutně neoslovily.Utahané a nudné.Například Údolí mrtvých to byla jízda.Tim Weaver umí líp.

26.11.2019 2 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Kniha je napínavá,čtivá a hlavní postavy sympatické.Katie mi sedla víc než Erika. V knize nejsou žádná hluchá místa a vše na sebe pěkně navazuje.Čtenář si tak užije svižnou jízdu plnou napětí.

23.11.2019 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Moc pěkná kniha.Dobře se četla,jen ten konec byl nějaký rychlý a nevysvětlený.Jakože jaký otec takový syn?

01.10.2019 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Naprosto strhující kniha plná napětí.Všechny knihy od Chrise Cartera jsou naprosto fantastické.Pro mě jsou jako droga bez kterých nemůžu být.

21.09.2019 5 z 5

Ostrov sviní Ostrov sviní Mo Hayder

Kniha je napínavá,svižná,chvílemi strašidelná.Mě se četla velmi dobře.Ten konec mě dostal.Za mě super čteníčko.

22.03.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Mě se to moc líbilo jen by kniha nemusela být tak obsáhlá.Například bez životopisu rodičů policistky,která po třech stránkách zemře bych se obešla.Napětí nechybí,akce je hodně.Jen to chce číst postupně,aby jste pochopili noční můru Jonny Linny v podání vraha Jurka Waltera.Písečný muž,Stalker,Lazar.

29.01.2019 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Slabší než díly před tím.Stěhování automatů jsem nějak nepobrala ,ale jinak docela čtivá kniha.

03.11.2018 4 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Skvělá kniha,plná napětí a zvratů.Někomu se bude zdát kniha brutální,ale to přece od detektivek očekáváme.Mě se kniha velmi líbila.

13.03.2018 5 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Vrah znám už od začátku,tudíž kniha postrádá napětí.Téma prostituce a emigrantů není pro mě to pravé.Nebyla jsem si chvilkama jistá,kde se to vůbec odehrává.Jestli v Irsku,nebo v Africe.Nigerijská a Rumunská jména vám udělají v hlavě chaos,takže stejně nebudete vědět kdo je kdo.Predchozí knihy od tohoto autora byly lepší a daleko sympatičtější.Celkově mě toto téma nenadchlo.

06.03.2018 2 z 5