kape97 kape97 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasné, úžasné. Velmi čtivá kniha. Moc se těším na pokračování. Kniha mě přesvědčila, že se musím více zajímat o českou historii :)

28.04.2020 5 z 5

Karin Lednická opět našla téma, o kterém se moc neví a zpracovala ho s precizností sobě vlastní. Moc se mi líbilo střídáni beletristických prvků a fakty. Fotografie a dobové dokumenty skvěle dokreslují obraz celé události. Rozhodně doporučuji k přečtení každému, kdo se chce dozvědět více o vlasti, ve které žije.

04.04.2022 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Nádherná sbírka básní, Nobelova cena byla opravdu zasloužená :)

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi smutné, i když bohužel reálné. Silný příběh. Dvořáková opět nezklamala :)

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Má první kniha od této autorky. Kniha se četla velmi rychle a snadně, děj měl spád, i přes to, že v knize nebyly žádné extrémní dějové zvraty. Mám velmi ráda knihy z lékařského prostředí a tahle byla velice reálná, místy až krutě reálná. Knihu určitě doporučuji k přečtení a těším se na další autorčiny knihy.

02.02.2020 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Ani si nedovedu představit, co musely zažívat děti a jejich rodiny v této situaci. Nechápu, jak je možné, že se tohle děje a my to nevidíme. Kolik se toho podobného může dít dnes a my o tom jen nemáme tušení? Kniha byla skvěle napsána, ze začátku jsem měla trochu problém orientovat se v postavách, ale to se postupem času vyřešilo. Líbilo se mi prolínání minulosti a současnosti. Dlouho na knihu budu vzpomínat.

28.01.2020 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

V době, kdy tato kniha byla jedna z těch "povinných" k maturitní zkoušce, jsem ji odložila s tím, že se tam nic neděje. Po pár letech jsem ji ale vzala do ruky znova a přečetla skoro za jeden večer. Ač se v knize nic velkého neděje, mezi řádky se odehrává boj Santiaga samého se sebou, pozorujeme laskavost mladého chlapce, který Santiagovi pomáhá a hlavně se ujišťujeme o tom, že být pokorný a věřit v sebe samého je více, než cokoliv ostatní.

26.01.2020 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Výborná kniha. Díky za ni. Jsem ráda, že se autorka nebála a poskytla svědectví uprchlíků veřejnosti. Je velmi zajímavé číst rozhovory o něčem, co si můžeme jen domýšlet. Moc se líbilo zpracování i poznámky, které rozhovory doplňovaly o více emocí. Určitě si přečtu i autorčiny předchozí knihy.

08.01.2021 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Geniální kniha. Dlouho jsem odolávala detektivkám od Agathy Christie, ale tahle mě přesvědčila, že si určitě nějakou další přečtu. Až do poslední chvíle vrah nebyl vůbec jasný, teda naopak byl nám naservírován pod nos, ale na konci se ukázalo, že je to jinak. Skvělé čtení.

06.02.2020 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Úžasná kniha, která dojme a donutí vás se rozesmát. Netušila jsem, že něco jako pojízdné knihovny existovalo, ten nápad mi připadá skvělý. Moc jsem si čtení užila ????

06.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Výborná kniha, čtenář se rozhodně nenudí, prožívá strasti i příjemnější momenty s hrdiny prvního dílu a jejich potomky. Obdivuji všechny, kteří zvládli žít v této době a i přes všechny překážky se snažili do svého života přinést alespoň trochu štěstí a lásky. Také moc děkuji autorce za to, že kniha vznikla :)

01.02.2021 5 z 5

Obdivuji autorův přehled, část o době nedávno minulé byla napsaná velmi poutavě a lehce ke čtení. Druhá část byla napsaná stejně poutavě, ač utopistické romány moc nemusím tenhle mě zaujal a nadchnul, je to bohužel až děsivé, že tohle všechno by se mohlo opravdi stát. Každý by si měl knihu přečíst, aby k něčemu podobnému (snad) nikdy nedošlo.

15.01.2020 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Jakože tak tohle byla vážně jízda, od začátku do konce jsem si jí užila plnými doušky. I když to byla romantická slaďárna, které normálně nevyhledávám, vážně mě to dostalo. Díky za to, že vychází takovéhle skvělé knihy :)

11.09.2020 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Asi poprvé se mi zhruba stejně líbila kniha jako film. I když je kniha samozřejmě mnohem podrobnější. Velmi zajímavý nápad. Vědecky velmi propracované :)

Fáma Fáma Lesley Kara

Obecně se thrillerům vyhýbám. Na tuto knihu došla řada až v rámci MArtinusáckého čtenářského klubu. Ale vůbec nelituji toho, že jsem ji četla. Až do poslední chvíle jsem podezírala každého, jen ne toho, koho jsem měla. Kniha byla skvělou ukázkou toho, jak na malém městě stačí říct jedna věta a hned se toho někdo chytí. Myslím, že téma bylo skvěle vybrané a také skvěle zpracované.

06.03.2020 5 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Úžasná kniha, kniha mi přišla velmi realistická a objektivní. Členění na kapitoly pomáhalo dát si příběh do souvislostí. Musí být těžké být členem královsk rodiny a proto velmi obdivuji královnu i prince za to, s jakou elegancí to všechno zvládají.

20.02.2020 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Jako první jsem viděla film, i když velmi dávno před tím, než jsem četla knihu. Kniha je velmi čtivá, se silným příběhem, určitě doporučuji ke čtení.

20.02.2020 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Dvořáková nezklamala. Neočekávala jsem veselou knihu a to také nebyla. Další depresivní téma. Kniha měla spád, četla se moc dobře. Vyprávění z perspektivy všech členů jedné rodiny bylo zajímavé. Jsem nadšená.

01.01.2024 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Velmi čtivé, na můj vkus jsou Hartlovy knihy příliš zaměřeny na sex, ale to k němu patří. Kniha se velmi dobře četla a jelikož znám život s dvojčaty v některých situacích jsem se úplně viděla.

29.01.2022 4 z 5

Zajímavá kniha. Nápad oddělit ty, kteří jsou nějakým způsobem zvláštní nejen fyzicky ale i časově mi přišel zajímavý. Celkově mě ale kniha extra nenadchla. Možná před pár lety ????

10.02.2021 3 z 5