Kanylka Kanylka komentáře u knih

Země mrtvých nadějí Země mrtvých nadějí Christopher John Sansom

Historické detektivky mě baví, na pokračování mistra Shardlaka jsem se moc těšila a přišlo obrovské zklamání. Snad jen ta výzva 766 stran mě potěšila.

21.07.2021 2 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Silný příběh, kniha rozhodně stojí za přečtení. Problém jsem měla se jmény postav, městy, místy....Někdy jsem se musela vracet, abych pochopila děj.

02.07.2021 3 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Dobře zpracované ohlédnutí se za minulostí. Mám velkou radost z toho, že "Mlýn" stále žije.

08.06.2021 5 z 5

Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Richard Askwith

Emil Zátopek byl třída, škoda, že tak poutavý příběh nenapsal český autor.

03.06.2021 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Dobré čtení.

03.06.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Paní Lednická děkuji. Báječná kniha

03.06.2021 5 z 5

Inkoustová stopa Inkoustová stopa Mel Starr

"Prasata se hodně podobají lidem. Nebo možná lidé prasatům: Málo přemýšlíme, jak draho nám zítra mohou přijít dnešní slasti."
Dobré čtení.

02.06.2021 4 z 5

Souostroví Gulag - 2. díl Souostroví Gulag - 2. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

1. díl se četl mnohem hůř, ale byl daleko lepší. Udělám si pauzičku a dám se do posledního dílu.

02.06.2021 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Příběh uvěřitelný, ale tak nějak to z každé stránky leze jako z chlupaté deky.

31.05.2021 2 z 5

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Pro mě naprostý unikát.

26.05.2021 5 z 5

Ludvík XVI. – Král mučedník Ludvík XVI. – Král mučedník Georges Bordonove

Kniha vám bez příkras naservíruje Ludvíka XVI. na zlatém podnosu. Dozvíte se mnohem víc než jen to, že byl mužem Marie Antoinetty a popraven za revoluce.

26.05.2021 3 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Ken Follett umí. Přesvědčí Pilíře země, Na věky věků, Zima světa, Hranice věčnosti. Tenhle román byl pro mne trochu zklamáním.

26.05.2021 2 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

"Laskavá detektivčička" pro začínající čtenáře.

26.05.2021 2 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Moje srdeční záležitost. Na obálce je uvedeno...Brutální román o lásce k životu...A přesně to v knížce najdete.

22.04.2021 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Příběh smutný....Problém byl s jednotlivými postavami, musela jsem se vracet a znovu číst, kdo ke komu patří. Za mě dobré čtení...

22.04.2021 3 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Příběh s touto tématikou je vždy smutný a bolestný, za poslední dobu se s nimi doslova roztrhl pytel. Číst ji, ale podruhé nebudu. PS: Před Sirem Nicholasem Wintonem smekám.

22.04.2021 2 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Napínavé to teda je, od začátku až do konce.

16.04.2021 4 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Knihy Noaha Gordona jsou prostě skvělé, neporovnávejte, čtěte. "Katalánec" je plný životních mouder, dřiny, lásky k rodné hroudě, pokory. A pokora, ta se už dnes moc nenosí, že?

16.04.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Přečíst si...Jak to tenkrát bylo....Mě baví....Moc dobře napsaná kniha. Děkuji Kateřino Tučková

09.04.2021 5 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Kniha psaná jednoduchou formou, velmi dobře se četla, chvílemi jsem měla pocit, že "utíkám s ním". Něčemu v knize nerozumíte a hned v další větě autor podává vysvětlení.

08.04.2021 4 z 5