Kanimůra2 Kanimůra2 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha je smutná a temná. Čte se krásně a já ji přímo hltala.
Jen ten konec jsem si nepřála a dokonce jsem chvilku uvažovala nad tím, že uberu hvězdičku. Čím víc jsem o tom přemýšlela, tím víc jsem si uvědomovala, že jinak to skončit nemohlo.

30.11.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

První díl byl skvělý, ale tenhle je snad ještě lepší. Já miluju rodinné ságy. A tahle knížka mě navíc dostala svým historickým pozadím. Dodneška jsem nevěděla o tak silné řevnivosti mezi Čechy a Poláky. Vlastně bych to měla napsat obráceně. Mezi Poláky a Čechy. Možná se to dneska už ve školách učí, ale já jsem vzdělávaná v socialismu. Tam se nehodilo psát o takových věcech.
Naprosto úžasná knížka, všem doporučuji

31.05.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Já mám ráda příběh, který nás vede celým životem. Jak to začalo i jak to skončilo.
Heřmánkové údolí doporučuju na 100%. Krásně se to četlo.

08.10.2021 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Dlouho jsem se chtěla přihlásit na Databázi. Kniha Soběstačný o tom rozhodla. K tomu se prostě musím vyjádřit.
Na knihu jsem narazila náhodou, ale měla vysoký hodnocení. No zkusím to, řekla jsem si.
O jedenáctiletým klukovi? Hmm, za co??
Za všechno!!!
Opravdu silný silný příběh. Smutný. Krásný. Kdybych mohla dát 10 bodů, dám 11.
Když jsem knihu dočetla, zůstala jsem v klidu sedět, "dožívala" jsem si to. Nechtěla jsem si zrušit to kouzlo.

05.12.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, smutná kniha, dobře se čte. Moje první knížka a trefa. Vůbec nechápu, jak jsem mohla tuto autorku přehlédnout. Hodlám okamžitě napravit a zařazuju mezi oblíbené autory

31.05.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Dočteno v rekordním čase. Za mě 5 hvězdiček. Všem knihám paní Klevisové bych dala 5 hvězdiček. Oblíbená autorka, není co vytknout, jen chválit. Těším se na další příběh.

24.02.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dlouho jsem odolávala, nemám ráda moc kruté detektivky. Nakonec jsem to vyřešila následovně - jakmile se našla mrtvola, přeskočila jsem několik odstavců. Ano, je to trochu dětinské, jako si zakrýt oči a pak se dívat mezi prsty... Ale ten drastický popis se mi do mozku nezapsat. A vyplatilo se. Knihu jsem doslova zhltla a běžím pro další díl. Oba detektivové mi sedí, jsem ráda, že jsem začala od prvního dílu. Krásný konec.Doporučuju.

23.08.2021 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Já prostě tuhle sérii miluju. Čtení je pro mě svátek. A tenhle díl považuju za jeden z nepovedenějších příběhů. Je vůbec možný, aby se pan Červenák ještě lepšil? Těším se na další

02.11.2021 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Jsem příznivec paní Klevisové. Kniha nezklamala, přečteno jedním dechem.

09.05.2023 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

pan Carter mě chytil. Postupuju přesně podle plánu, jak jdou po sobě knihy v sérii. Drsný, ale pěkný. Čtivý. Určitě přečtu všechny díly.

03.10.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

už jsem to psala při prvním dílu. Já nemám moc ráda drastické vraždy. Prostě řeším tak, že stránku přeskočím. Tu s konkrétním popisem. No, tentokrát jsem se naskákala víc než minule... I přesto jdu do dalšího dílu. Je to psané krásně, dramaticky a poutavě. Líbí se mi styl psaní, odsejpáto, nejsou hluchá místa. Hodně drsná, ale hodně dobrá detektivka

14.09.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

tady není co dodat. Nádhera

20.04.2022 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Vyrostla nám nová Paní spisovatelka. Přečteno jedním dechem, ale ten závěr mě dost naštval. Přála bych si to jinak...Taková sympatická dvojice. Škoda. Nedá se nic dělat. Těším se na další řadu. Tak šup šup do práce :)

18.07.2023 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

to si přečti, to je dobrý, řekla kamarádka a neupřesnila. Čekala jsem uhlazený exkluzivní salon z třicátých let. Noblesu. No ha ha. Těžké téma, krásně zpracované. Před nedávnem jsem četla Listopád od paní Mornštajnové. Přes všechnu úctu k této spisovatelce v tomto duelu na dané téma pro mě vyhrála paní Hlavinková

25.11.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

krása, těžká a smutná krása.
dlouho jsem si říkala-proboha, proč ta máma toho tátu neopustí.. a pak mi došlo-jo, ale jak, kam utýct před takovým bláznem?
Dororučuju.

27.08.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Při čtení prvního dílu jsem si posteskla, že by se Laura měla vzpamatovat a pořád nebýt tak protivná. Autorka to zřejmě četla a vyhověla mi :)
I přesto, že námět je pro mě otřesný a musela jsem si několikrát během čtení uvařit kafe, zalít kytky, zkontrolovat poštu a podobný nesmysly (abych si odfrkla a načerpala sílu na další čtení) i přesto jsem knihu přečetla jedním dechem a téměř na jeden zátah.
Pracovní závěr mě jako většinu trochu zklamal, osobní věci se vyřeší v příštím díle. Běžím si pro něj do knihovny a paní spisovatelku si dávám do oblíbených

11.07.2023 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Čtení dost depresivní. Co se týče Julie, myslím si, že by byla stejně špatná matka, i kdyby si vzala dítě bílé. Jak tu někdo psal, nejlíp by udělala, kdyby si pořídila drahého chovného psa. Ten by splnil všechna očekávání. Na druhou stranu - matky, položme si ruku na srdce - vydržet s puberťačkou Agnes je nad lidskou sílu. Otázkou zůstává, nakolik se výchova podepsala na Agnes. Byla by jiná, kdyby ji vychovávala biologická matka? A tím nechci narážet na to, že byla Romka. I s českými dětmi může být problém.
Za mě depresivní, provokuje po celou dobu dobu a nutí k zamyšlení. Dobrá kniha.
Dávám 4* za otevřený konec. Ten mě naštval.

23.05.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

velmi rychle jsem si uvědomila, jak depresivní to bude čtení. Několikrát jsem se nabádala - nečti to, bude ti smutno - ale už mě to pohltilo. A nebylo mi smutno, bylo mi příšerně smutno.. to by bylo kdyby bylo...a jak lehce se to může stát. Když čtu detektivku, nikdy se nebojím, že zrovna mě by nějaký úchyl chytil a trápil. Prostě je to fikce. Ale tenhle typ knihy ten mě spolehlivě dostane.
A ještě mě napadlo. Když je nám, čtenářům smutno a těžko, jak se asi usínalo paní Aleně? Když se tím tématem musela zaobírat tak dlouhou dobu. Lituju.

31.10.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Četla jsem všechny knihy pana Miniera a všechny se mi líbily. Ale některé mi přišly malinko překombinované. Tahle kniha patří k těm opravdu povedeným. Plný počet a těším se na další pokračování

20.10.2021 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Protože jsem v důchodu a nemusím už nic a nikam, přečetla jsem knihu za 24 hodin. A pošmákla jsem si.

17.06.2021 5 z 5