kam-pak kam-pak komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Na pozadí doby pro mě knížka především o vztazích. Rodinných, partnerských a přátelských poutech. O tom, co vždycky zůstane. V knihách hledám především příběh, to jsem si užila měrou vrchovatou.

29.05.2017 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Nesmírně silná kniha. Vyprávění z perspektivy pětiletého Jacka, který neví nic o Venku. Od hrůz ho chrání jeho Mami za každou cenu, takže mu všechno připadá "normální". Co nevidí a neslyší Jack, nevíme jakoby my. Proto žádné šokující popisy utrpení. Ale tušíme je. Víme. Několikrát jsem musela plakat nad tím, jak je Mami "bojotečná". Moc moc moc krásná knížka.

01.04.2016 5 z 5

U některých knížek chvíli trvá, než se začtete do osudů všech hrdinů. U Klubu nenapravitelných optimistů to u mě bylo jasné po prvních stránkách: ano, toto mě tuze baví! Všem z celého srdce doporučuji!

23.04.2013 5 z 5

Tři na cestě Tři na cestě David Nicholls

Je pět hvězdiček a pět hvězdiček. Tyto jsou nesmírně zářivé. U této knížky mi bylo jedno "jak to asi dopadne" , užívala jem si každou stránku: smála se a plakala a když ten konec přišel, byla jsem ráda, že nečtu ve vlaku, že si ho můžu prožít sama. Doporučuji všem, co chtějí číst o vztazích mezi rodiči a dospívajícími dětmi, o vztazích v maželství po pětadvaceti letech. Všechny tři hrdiny jsem si zamilovala. Určitě se k nim budu vracet.

06.10.2015 5 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Nejde jinak, než dát plný počet hvězdiček a vřele doporučit. Všechno ostatní už tu bylo řečeno.

05.06.2015 5 z 5

Skála Skála Peter May

Na Skále mě bavilo víc vykreslení dětství a mládí prožité hrdinou - detektivem Finem na ostrově. Kriminální zápletka byla v tomto případě pro mě jen nadstavbou pro příběh.Vůbec mi nevadily "všeho všudy dvě vraždy". Závěr se mi zdál trošku překombinovaný, autora budu určitě dál pozorně sledovat. Doporučuji.

03.05.2013 5 z 5

Srdce na obrtlíku Srdce na obrtlíku Donal Ryan

..Oprejskaný, rozvrzaný srdce na obrtlíku.... Moc nečtu povídky. Srdce na obrtlíku trošinku povídky připomíná: jednadvacet vyprávění, která zpočátku jako by nesouvisela. Přesto hned od první kapitolky uchvátí. Bolestné, citlivé, smutné. Všechny, i ty ne zrovna kladné postavy mají srdce, třebas nějak pochroumané. Přečtu si určitě i Prosinec už je takovej.

08.02.2016 5 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Na třetí knihu o Lvu Děmidovovi jsem se těšila a nezklamalala mě. Opět napínavé čtení. Část, odehrávající se v Afganistánu utekla tak rychle, že už jsem se bála, že se nedozvím, kdo že je ten Agent 6 :-)
Není to žádná literatura faktu, ale obrázek o totalitních režimech knížka pomůže udělat.
Doporučuji.

01.09.2013 4 z 5

Všechno důležité, co se odehrálo ve dvacátém století končí u Alana. Zábavné, vtipné, čtivé. Dopourčuji. Já se budu ke staříkovi určitě vracet, ať už knížku otevřu kdekoli, najdu něco, co mě rozesměje.

26.04.2013 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Věděla jsem do čeho jdu. Věděla jsem, jak bude příběh probíhat, věděla jsem jak dopadne. No a stejně mě to dostalo.

11.05.2015 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Měla jsem náladu na knížku o lásce, co překoná všechno. Taková tato knížka byla, proto dávám plný počet hvězdiček.

03.05.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tak první půlka knížky - vážně bych tu Amy zabila, jak mi byla nesympatická... a ta druhá - přečtěte si... :-)

27.09.2013 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Prostý , krásný příběh, věděla jsem, kudy poplyne... a taky jsem ji proplakala....

08.05.2013 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

jedna z nejnádhernějších knih, jakou jsem kdy četla. Ano, takovýto komentář se tu velmi často opakuje, takže jen znásobuji doporučení pro přečtení této úžasné knížky.

08.05.2013 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Milovaná knížka mého dětství. No a teď - chtěla bych alespoň jedno léto v Bullerbynu.

23.04.2013 5 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Nejspíš jsem nevěděla, co mám od knížky čekat a dostala jsem tolik! Jako bych mluvila s nejlepším přítelem (sebou :-) )
A ta obálka je vážně nádherná.

28.03.2019 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Jak jinak, než u Jodi Picoult dát pět hvězdiček? Nemůžu srovnávat knížky, které jsem od autorky četla s touto vlčí jinak, než tak, že jde opět o nesmírně čtivou záležitost. Tentokrát jsem se nezžila s hrdiny, ale chápala jsem je: Luka, který rozuměl smečce v přírodě víc než rodině, Caru, puberťačku, co si jde za svým i když pálí všechny ostatní mosty.
Mám moc ráda mnohonásobnou "ich" formu. Doporučuji.

08.03.2016 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

v komentářích už bylo napsané všechno... Emmu, Thea, Jacoba - všechny bych objala, protože v bezmoci se nedá nic jiného dělat. No Jacob by nechtěl :-)

28.02.2016 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Jak strašně zmanipulovaně žijí obyčejní lidé v totalitním režimu! Jak hrůzně věřili programům Lebensborn, Tisíciletá říše...žili ve strachu a se zavřenýma očima nad tím, co se dělo kolem. Pasáže s Rikim a Rebou sice trošku zpomalovaly děj, ale mě moc bavilo, jak spojily celý příběh až do současnosti stejně tak, jako dopisy mezi hrdiny knihy. Moc doporučuji.

29.01.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

K Volání Kukačky už bylo v recenzích řečeno všehno. Já jen dodávám, že mě to bavilo a nejvíce pasáže se Strikem i Robin. Doporučuji.

14.03.2014 4 z 5