kalinka99 kalinka99 komentáře u knih

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Krásný román o těžkostech i radostech obyčejné rodiny.

05.10.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Colleen Hoover je prostě perfektní spisovatelka. Umí při čtení vyvolat emoce a po celou dobu jsem prožívala silné pocity s hlavní hrdinkou.

30.07.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Příjemný příběh zasazený do historického Londýna.

09.04.2023 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Smutné osudy lidí poznamenané komunistickým režimem na pozadí kdysi věhlasného salonu Hany Podolské.

11.12.2022 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Příběh mě opět od této autorky dostal. Každodenní péče o úžasné stvoření jako jsou právě sloni a moc sympatické postavy v knize . Konec jsem vůbec nečekala.

11.04.2022 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

To byla teda doslova smršť. Příběh mě zcela pohltil a nemohla jsem knihu odložit. Temné a mysteriozní vyprávění tří známých a jedna záhadná bába. To všechno způsobuje halný vítr. Konec byl rychlý a unáhlený z čehož jsem moc nepochopila ani moc, co se stalo.

07.03.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Příběh mě úplně vtáhl do děje. Akorát je škoda, že vedlejší postavy nebyly více rozvinuté. Jinak vynikající kniha k přemýšlení, co by bylo kdyby se převrat nepovedl a co by se s námi dělo. Děsivá představa.

10.06.2021 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Na jednu stranu krásný příběh o shledání ztracených sester, ale na druhou smutný. Je kruté být odtržen od vlastní rodiny za účelem zisku a být uvrhnut do šíleného sirotčince, kde pracují ještě šílenější vychovatelky. Těžko uvěřitelné, že se to dělo teprve nedávno.

11.02.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Kniha se mi moc líbila. Příběh Sage rychle ubíhal a celou dobu jsem ji fandila, aby vše dobře dopadlo, ale netušila jsem, že má teprve vyjít druhý díl. Navíc knížka má moc krásnou obálku.

28.09.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Četla jsem zatím všechny knihy, ale tahle mi přišla zatím nejslabší. Možná to udělal ten konec. Každopádně přečteno během jednoho odpoledne a bude se těšit, co přinese další kniha této skvělé autorky.

28.03.2020 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Kniha plná překvapení a bez předvídání příběhu. Ze začátku jsem myslela, že kniha bude pouze jen o lásce Marii a Paula, ale příběh má tolik, co nabídnout. Navíc příběh se odehrává zhruba před 100 lety, kdy měla započat Velká válka. Takže jsem zvědavá v další rozuzlení této rodiny a jejich osudů. Rozhodně si přečtu další díl.

30.12.2019 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Kniha, která mě po dlouhé době chytla za srdce. Smutné tři příběhy osob navzájem propojené během války. Nedovedu si představit být na jejich místě. Především být silná jako Matilda. Odvážná jako Elsa v ghettu nebo Willem, co odporuje nacistickému režimu.

11.08.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Krásná kniha. Konec mě naprosto dostal. Čekala jsem, že to klasicky dopadne šťastně, že jsou si hlavní hrdinové předurčení. Několikrát se mi i tlačily slzy do očí. Řekla bych, že tohle je zatím nejlepší kniha od autorky. Zvlášť, když psala o vlastní zkušenosti s domácím násilím.

05.06.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Když čtu knihy od této autorky, tak vždy mě mrazí v zádech. Poutavé, drsné, ale proč se to muselo zrovna stát? Měli to zapotřebí? Je nejhorší, když se píše o osudu dětí.

07.12.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Každá kniha mě od této autorky nesmírně zasáhne. Vím, že tohle je smyšlený příběh, ale přesto se tyto věci děly a je to napsané na základě skutečnosti. Chvilkami jsem cítila jako bych byla i já uprchlíkem, jak mě příběh vtahoval.

03.07.2018 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Knihu jsem si zvolila k maturitě a musím říci, že jsem velice překvapena. Čtivá a i humorně psaná a vzhledem, že miluji psy, tak ode mě má jen pozitivní ohlas.

10.05.2018 5 z 5

Ženíchov svedok Ženíchov svedok Kristan Higgins

Po dlouhý době mě opět zaujala nějaká autorka, která má jiný styl vyprávění a to se odráží i na čtivosti knížky. Rozhodně si za to zaslouží 5 hvězd :)

11.09.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Skvělá kniha, ale možná filmové zpracování se mi líbilo víc. I tak hodnotím nejvyšším hodnocením za dojemný příběh a hodnotnou myšlenka, že si máme každý den užívat naplno :)

04.09.2016 5 z 5

Iron Maiden: Run to the Hills Iron Maiden: Run to the Hills Mick Wall

Nebýt téhle kapely, tak ani neposlouchám tvrdou hudbu. Tím pádem jsem neváhala a musela jsem si ji koupit po brzkém vydání. Určitě skvělá kniha, kde je vše od raných začátku kapely i přes strastiplné chvilky, ale opravdu to stálo za to. :)

01.09.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tuhle knihu jsem si vzala na čtení na dobré doporučení a jsem za to ráda. Měla jsem ji zhruba přečtenou za jeden den a ještě teď jsem z ní optimisticky naladěná :)

22.05.2016 5 z 5