kalinka99 kalinka99 komentáře u knih

Královna zločinu Královna zločinu Martina Cole

Nešťastný osud jedné dívky a rodiny přetváří život v nemilosrdné zločiny londýnského podsvětí.

12.07.2022 5 z 5

Nejtemnější obavy Nejtemnější obavy Martina Cole

Škoda smutného konce. Jinak první kniha od autorky a líbil se mi styl psaní a z jakého prostředí, i když ne moc zrovna šťastného.

18.06.2022 5 z 5

Ledové objetí Ledové objetí Paullina Simons

Mě kniha zaujala. Podivná parta kamarádů a tajemno kolem smrti Kristiny bylo docela napínavé. Jenom to mohlo být o něco kratší.

19.02.2022 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Kniha byla super. O proti prvnímu dílu to mělo spád a popravdě jsem čekala, že to bude spíš pohádka ze světa víl, ale ne strhující příběh, kde krutost nezná mezí. Pouze konec mi přišel trochu nedotažený.

23.01.2022 5 z 5

Štěstí ve stínech Štěstí ve stínech Lynn Flewelling

Po dlouhé době jsem četla knihu na téma fantasy a moc se mi líbila. Určitě nevynechám další díly.

10.11.2021 5 z 5

My, hoši z pohraničí My, hoši z pohraničí Emil Hruška

Povídky z pohraničí, kde život nebyl zrovna lehký.

18.10.2021 4 z 5

Drobný poklesek Drobný poklesek Jan Ellison

Mě se kniha celkem líbila. Postupné rozuzlení příběhu rodiny Annie a její mladistvá nerozvážnost.

09.05.2021 4 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

No, nevím. Poslední díl mě nijak nezaujal. Bylo tam už mnoho postav, i když jsem četla předchozí příběhy, tak jsem se v nich naprosto ztrácela. Možná mohlo být více chemie mezi Grace a Loganem. Přišel mi ten vztah takový nijaký.

09.01.2021 3 z 5

Podzim, na který nezapomenu Podzim, na který nezapomenu Robin Constantine

Oddechové čtení, ale nějak mě to nezaujalo.

05.04.2020 3 z 5

Italský chrtík - Aristokrat s duší klauna Italský chrtík - Aristokrat s duší klauna Helena Podaná

Moc pěkná knížka o italských chrtících. :)

28.02.2020 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Spoiler
Trošku mě poslední zklamal. Neustálé hádky mezi Marií a Paulem. Na jednu stranu Marii chápu, že se odstěhovala a stála si za tím, ale vzhledem k době, kdy ženy neměly skoro žádné práva, tak je to těžké soudit. Líbilo se mi, jak autorka zahrnula v tomto díle opět rozhovory personálu i dětí. Škoda, že není pokračování. Určitě by to bylo opět napínavé skrz nastupující nacismus.

12.01.2020 4 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Teprve po půl roce jsem si přečetla poslední díl z pohledu Tylera. Příběh byl obohacen kapitolami o týrání v jeho dětství. Nebýt toho, tak je to stále stejné dokola, i když ke konci jsem ty stránky četla letmo jakoby autorka to chtěla mít, co nejrychleji za sebou a bylo to vše nahrnuté najednou.

30.11.2019 4 z 5

Odhalená Odhalená Jodi Ellen Malpas

Rozhodně nejlepší díl celé série. Konečně napětí, akce a sympatie hlavních postav se mi zalíbila o to více. Akorát většinu intimních části jsem už poté přeskakovala. Pořád to stejné dokola a navíc jsem už byla zvědavá jak se příběh celý vyvrbí.

23.07.2019 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Většinu knihy jsem četla jen letmo. Příběh je o ničem a zhruba 450 stran mi přijde zbytečných, ale přesvědčil mě konec. Konečně se něco začalo dít, tak zkusím dát šanci druhému dílu.

11.07.2019 3 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Moc mě kniha neoslovila. Chyběl tam takový ten náboj do čtivosti. Chvilkami jsem byla i zmatená o kom čtu. Jediné, co se mi líbí je obálka knihy.

19.06.2019 odpad!

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Příjemná oddechová knížka. Jinak sdílím stejný názor jako paní pode mnou v posledním příspěvku.

14.06.2019 3 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Sice se dalo čekat, jak to celé dopadne, ale chtělo to trochu víc napětí. Posledních pár stran už jsem jenom čekala na ten konec, který mě ale zklamal. Na mě až moc přitažené za vlasy.Za mě byl určitě nejlepší 2.díl.

28.05.2019 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Furt jsem čekala na nějaký větší obrat, co by mě totálně dostalo, ale ono nic. Žádný spád a zhruba 100 stran o tom jak bojují na lodi. Nic nového. Vše se dá předpovídat dopředu. Přemýšlím, kde to bere tak vysoké hodnocení za tak primitivně napsané knihy bez špetky té čtivosti.

15.05.2019 1 z 5

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

Kniha mě absolutně nezaujala. Film jsem viděla a musím říci, že byl zajímavější. V knize jsem se často ztrácela.

11.02.2019 1 z 5

Země věčného léta Země věčného léta Lee Carroll

Mě se tenhle díl naopak líbil více než první, ale když už je to tak s tím koncem, tak mohli rovnou přeložit další části.

08.02.2019 3 z 5