kaja77 kaja77 komentáře u knih

Popraviště Popraviště Val McDermid

Nebudu lhát. Během čtení této knihy jsem zažila zaujeti, nudu, přeskakování odstavců, stran, prolistovani kapitol. Celkově bych asi kámošce ke čtení nedoporučila. Dočetla jsem jen proto abych měla do čtenářské výzvy knihu s jednoslovnym názvem.

14.04.2017 3 z 5

Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Michael Chabon

kniha se mi líbila, z počátku mně bavila ohromně, místy jsem měla trošku problém s přehršlí amerických jmen a přijmení, tápala jsem kdo kde a co..ale netrvalo to moc dlouho. celkově to však byl velmi zajímavý, neotřelý příběh a kdybych měla k dispozici nějaký komiksový sešit tak bych si ho velmi ráda prostudovala :D

17.02.2017 4 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

byla jsem moc zvědavá na rozdíl mezi literární a filmovou verzí. četla jsem verzi knihy, která byla vydána ve dvacátých letech minulého století, takže když se přenesu přes jazyk, který už dnes není aktuální a přes antisemitismus, který mne v knize docela překvapil, se ta filmová verze v podstatě shoduje s dějem knihy. asi to je mým věkem a "jinou dobou", příběh mi přišel spíš srandovní, uznávám že v době vzniku to byl superpříběh. dnešního čtenáře (představím si třeba svého syna) by ty obsáhlé popisné pasáže nejspíš uspaly.

27.01.2017 2 z 5

Do pátku bude vaše dítě jiné Do pátku bude vaše dítě jiné Kevin Leman

moje nejoblíbenější kniha týkající se výchovy dětí. všem doporučuji

20.12.2016 5 z 5

Sex začíná v kuchyni Sex začíná v kuchyni Kevin Leman

kniha výborná, jen doufám, že člověk dokáže překonat sám sebe a realizovat to v praxi.

20.12.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se mi moc líbila. Skoro vsech postav mi bylo hrozně líto, nejvíc asi paní Dobrovolné, litovat jsem nedokázala nespokojenou Alenu, milenku Rebeku a prostitutku Lindu). Po přečtení mám pocit že jsem nejšťastnější a nejsokojenejsi osoba. Hodně mě bavila i ta provázanost postav a "náhody" při kterých je svádí osud dohromady. Vyloženě jsem čekala kdo zase koho potká. Mohu všem doporučit

18.09.2016 5 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

to nebyla kniha to byla telenovela se vším všudy. byl tam megapadouch, dáma co všem vládne, velmi kladný hrdina a všecko to dobře dopadlo. ale bavilo mně to a to hodně :D

23.06.2016 4 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

synovi - 8,5roku se kniha moc líbí. chvílemi až řehtá smíchy. já na to koukám okem dospěláka a tak mi to přijde takové přitažené za vlasy - hlavně tedy postava ředitelky Kruťákové :) pro děti je ale kniha bezva

28.04.2016 4 z 5