kája14 kája14 komentáře u knih

Líp už bylo Líp už bylo Jiří Sivok

Postapo z českého prostředí, které zajímavě funguje. Svět je drsný a surový, pro silnější žaludky. Mělo to potenciál být delší, aby jsme se z postavami lépe sžili. Jednoduše a přímočaře napsané, v pozitivním smyslu (i když na příběhu nic pozitivního není). Člověk se nad ledasčím zamyslí. Líbily je mi odkazy na Dunu a další díla.

19.04.2024 4 z 5

Žena se lvem Žena se lvem Františka Vrbenská

Ač mi všechny povídky úplně nesedly přidávám hvězdičku za celkový nápad a provedení. A rozhodně se těším na další díly.

30.10.2019 4 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Pěkný příběh, který se rychle četl. Vadila mi uspěchanost toho, jak se do sebe Lili a Max zamilovali. Na to jak se kniha prezentuje, mi příjde, že autorka spíše chtěla vyprávět o Romech a Němcích za 2. světové války a ta láska je tam tak nějak navíc.

16.01.2019 3 z 5

Konec Konec Daniel Handler

Moc mě mrzí, že autor neodpověděl na spostu zajimavých otázek. Ale jako závěr se mi tato kniha líbila. Byla napsána přesně v autorově dosavadním stylu.

19.12.2015 4 z 5

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Moc zajimavá knížka s krásnými ilustracemi. Těším se na další díl.

27.08.2011 5 z 5

Diagnóza: láska Diagnóza: láska Tonya Hurley

Zábavná knížka, někdy mě na konci kapitol vadil utnutý rozhovor. SPOILER Ale dostalo mě, jak ta holka umřela proto, že její nejlepší kamarádka ji vystrašila k smrti:-D.

29.06.2011 5 z 5

Rogenovo oko Rogenovo oko Jarmila Mlčoušková

Velice oceňuji barvitě popsaný zajímavý svět se spoustou promyšlených detailů. Dialogy byly napsány s příjemnou lehkostí a rychle ubíhaly. Dějově se příběh spíše rozehrává. Je zde spousta scén, které budou mít význam pravděpodobně hlavně do budoucna.

Každopádně autorka psát umí, stránky rychle ubíhají. Doufám, že budeme mít příležitost přečíst si další díl.

06.12.2023 3 z 5

Blacksad Blacksad Juan Díaz Canales

Nádherná kresba. Občas mě zarážel slovosled ve větách.

21.12.2014 5 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Skvělá oddechovka :)

19.03.2014 5 z 5

Behemót Behemót Scott Westerfeld

Super pokračování :-), moc doporučuji.

19.01.2012 5 z 5

Les Pygmejů Les Pygmejů Isabel Allende

Krásné zakončení celé trilogie:-)

23.08.2011 5 z 5

Abhorsenka Abhorsenka Garth Nix

moc pěkné zakončení trilogie( mohl by být další díl )

11.06.2011 5 z 5