Kacatko86 Kacatko86 komentáře u knih

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Romantická jednohubka, vtipná oddechovka. Sera i Ben jsou sympaťaci, které si oblíbíte. Kniha měla spád a dobře se četla

02.12.2023 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Opět pěkný thriller. Přiznávám, že bych si ho užila víc, kdybych si mezi prvním a druhým dílem dala pauzu, protože se tam určitě věci opakují a člověk se pak začne chvílemi nudit. Oproti prvnímu dílu mi přišly určitě scény nedotažené.
Na vraha jsem měla od půlky spadeno, přesto mě rozuzlení dostalo a vlastně jsem se trochu spletla

23.08.2023 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Povedený krimi thriller z částečně amišského prostředí. Do malého městečka se vrátí sériový vrah a je na policejní náčelnici Kate,baby případ vyřešila. Od prvních stránek jsem se začetla, občas mi přišlo, že se autorka opakuje, ale celkový dojem velmi dobrý.

18.08.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

CoHo mám ráda, 9. listopad je i moje datum a recenze od kamarádky, která slaďákům moc neholduje, ale zde probrečela téměř půl knihy, tak tu knihu jsem prostě musela mít a chystala si kapesníčky. V tomto případě jsem je ale nepotřebovala. Příběh byl pěkný, ale trochu překombinovaný, někdy málo uvěřitelný. Když nad určitými věcmi ale moc nepřemýšlíte, a jedete jen romantickou linku, tak je to celkem fajn. Konec typický happy end, ale Benovi a Fallon jsem to přála.

24.11.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Asi půjdu proti proudu, protože mě kniha nijak neuchvátila. Ano, přiznávám, že jsem se dozvěděla nové informace ohledně řeckých uprchlíků do Československa, ale zpracování samotného románu a jednotlivých postav se mi prostě nelíbilo. S knihou jsem se emočně nepropojila. Znám spoustu pěkný knih na základě historických událostí nasaných mnohem poutavěji, které mě vtáhly do děje. Dávám 2,5 hvězdičky.

13.11.2022 3 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Moc pěkný, emotivní příběh o lásce a utrpení, ztrátách, nových začátcích a neuvěřitelném shledání. Děj je zasazený do Prahy, Terezína a Ameriky. I když jsou hrůzy druhé světové války již mnohokrát popsány, tento příběh je převážně o vztahu dvou lidí, kteří se vzájemně ztratili. Líbilo se mi vyprávění ve dvou časových rovinách, kdy Josef popisuje svůj život po druhé světové válce, Lenka ho popisuje během války.

08.11.2022

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Pěkný příběh z neobvyklého prostředí hřbitova. Správkyně hřbitova Violette Dušičková pomalu odkrývá svůj příběh, který je mnohdy smutný, ale nechybí v něm ani naděje. Příběh hořkosladký jako život sám.
Líbili se mi i vedlejší postavy, úžasný byl Violettin předchůdce a její učitel i mentor. A třeba na Filipovi byla krásná ukázka, že vše není černobílé a hodně záleží na úhlu pohledu a na tom, kolik toho o člověku víte.
Jediné, co bych knize vytkla byla její délka, příběh Irène a Gabriela mi přišel ke konci už nadbytečný.

05.11.2022 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Inspektor Gamache a jeho pozvolné vyšetřování, pozorování a odhalení pachatele. Detektivka bez krve, příběh pomalu plyne a vše se začíná objasňovat

05.11.2022 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Zkouším různé detektivky, nic moc mě zatím neoslovilo, ale v této sérii budu nejspíš pokračovat. Vyhledávám sice jiné žánry, ale odskočit si ke krimi je někdy fajn.

06.09.2022 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Přečteno za jeden den. Nad některými pasážemi z autobiografie mi zůstal rozum stát, nechápala jsem tu krutost a sobeckost Verity. Verity byla šílená, Jeremy fajn a Lowen mi nesedla- na to, že ji bylo přes třicet, celkem naivka,která se snaží zachránit dospělého chlapa. Autorka udržovala v knize stále napětí, děj pěkně odsýpal,ale nesedl mi moc konec, který vše zase otočil. Vím, že to byl záměr, ale už mi to přišlo překombinované. Je to kniha, o které za týden už nebudu nejspíš vědět o čem byla, případně jak dopadla, nezanechala ve mě hlubší stopu, narozdíl od jiné knihy Colleen (To nejlepšív nás), která mě totálně rozsekala.

25.08.2022 3 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Tento díl se mi líbil více než předchozí. Trochu zklamal konec, ale nic hrozného. Toto je přesně to oddechové čtení, které očekávám.

22.05.2022 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Kdybych knihu četla jako náctiletá, tak by se mi asi líbila daleko víc. Připomíná mi to trochu L. Lanczovou. Takový slabší průměr.

26.09.2021 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Poutavý příběh Roberta Jeremyho Colea se mi vepsal do srdce. Jeho dlouholeté putování za svým snem z Anglie do Persie jsem si vychutnala do posledního detailu. Krásně, čtivě napsané, pěkně vykreslené postavy, popisy míst a situací. Příběh mě vtáhl a pohltil, až mi bylo líto, že se s ním musím po 670 stránkách rozloučit. Určitě si knihu opět někdy přečtu. Roby se stal v 9 letech sirotkem, ujal se ho bradýř, u kterého se učil řemeslu. Chlapec měl výjimečný dar poznat blížící se smrt u nemocných. Ovšem psalo se 11. století, a tito lidé byli považováni za čaroděje. Příběh popisuje putování Robyho a jeho učitele po Anglii, jejich život a léčení lidí. Chlapcův život změnilo setkání s židovským lékařem a vzplanula v něm touha po vědění a poznání. Rozhodl se stát lékařem a překonat nespočet překážek.

23.01.2021 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Skvělé vystavěný příběh, který mě pohltil, všechny hlavní hrdiny (Ian, Nina, Jordan, Tony) jsem si zamilovala. I když jednotlivé příběhy byly vyprávěny někým jiným, na jiném místě a v jiný čas, všechny vyústili v jediný cíl - ulovit Lovkyni

17.11.2023 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Oproti prvnímu dílu více předvídatelné, naivní, naopak chybělo jiskření a sexuální náboj. Nebylo to špatné, taková pohádka pro dospělé.

15.12.2022 3 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Tak tahle kniha se povedla. Lehce napsaný příběh o jednom začínajícím vztahu, který se v průběhu let přemění v manželství a manželství se následky událostí a okolností promění v trosky. Prostě život... I když se hlavní hrdinové musí potýkat se spoustou překážek, dělají životní kopance, tak kniha je napsaná tak, že jsem se často neubránila úsměvu.

07.12.2022 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Příběh poválečného Německa z pohledu německých obyvatel. Pěkný příběh, těším se na pokračování.

20.10.2022 4 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Jakože vážně hodnocení 90%? Čekala jsem teda od knihy nějaké wau a ono se prostě nedostavilo. S hlavními hrdiny jsem se nepropojila, emoce ke mě nedosáhly. A pozor, to jsem čtenář, který se u knih směje, pláče a vše prožívá. Kniha má určitě potenciál (téma týrání, autismus, smysl tetování, nové začátky...), ale zpracování se mi zdá dost povrchní a prvoplánové. Ani jedno téma nebylo rozvedené do hloubky. Kvalita odpovídá délce psaní knihy (autorka přiznává, že knihu napsala za tři týdny).
Několik let týraná hlavní hrdinka během měsíce naváže nový vztah? Ze zaměstnavatele se během pár chvilek povídání stane kamarádka? Občas se hlavní hrdinka chovala na patnáct, občas na čtyřicet.
Za mě teda slabší průměr. Oceňuji nápad s tetováním, líbí se mi obálka a také téma je fajn, ale bohužel zpracování všechno sráží.

02.09.2022 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Fredrick Backman má svůj osobitý styl, hodně dlouhé rozjezdy, kdy si říkám, že kniha je i ničem. Nicméně vím, že pokud vydržím, bude to fajn a kniha se mi bude líbit. A byla fajn a líbila se mi. Nejvíc se mi líbila ta část, kde Britt-Marie odhaluje svoji minulost a naprosto jsem si zamilovala Samiho.
"Člověk si nevybírá okolnosti, ale vybírá si své činy ... Britt-Marie přemýšlí, jestli jsme, jací jsme, v důsledku našich rozhodnutí, anebo okolností."
(ekniha)

03.06.2022 3 z 5

Panna nebo Blíženec Panna nebo Blíženec Lenka Lanczová

Knihy mého dospívání, jak já je hltala a tuhle sérii nejvíc. Tehdy to bylo fantastické, Evě i Dickovi jsem fandila, dnes s odstupem dobrých dvaceti let
vidím jak je příběh krásně naivní... Myslím, že dnešním mladým už tohle neučaruje, žijí v jiné době, hektické, kdy čekat na něco není in, tuhle dobu a tyhle dospívající nemají šanci pochopit.

17.04.2022 3 z 5