Kacatko86 Kacatko86 komentáře u knih

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Pěkný psychologický román, kdy téma knihy pro mě jako matku tří dětí bylo opravdu velmi náročné a bolestivé. Viděla jsem kdysi film a na knihu narazila až nyní, takže jsem věděla, o čem zhruba bude. Překvapil mě konec, který se lišil od filmového zpracování. Je to asi poprvé, ale musím říct, že film se mi líbil více. Kniha byla hodně roztříštěná, postavám jako Cambell a Julia tam dle mě bylo věnováno hodně prostoru, naopak film se držel hlavní linky příběhu.

05.04.2021 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Pohlazení po duši. Knížka kde se navenek vůbec nic neděje, zato uvnitř hlavních hrdinů to vře.

02.08.2023 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Jo, tak tohle bylo povedené. V rámci tohoto žánru si kniha zaslouží plný počet hvězdiček. Nechyběl ani humor, víc než sexu tam bylo sexuálního napětí a očekávání a určitě byl v knize minimálně jeden zvrat, který mě překvapil. A jak mě v knize občas štvou happy endy, tady jsem si ho vyloženě přála.

12.12.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Od knihy jsem neměla žádná očekávání, jednou jsem si ji dala na čtenářský seznam, ale už jsem zapomněla o čem má být. Tipovala jsem něco na způsob seriálu Zoufalé manželky a ono trochu jo - typické předměstí, vyšší honorace, intriky... ale kniha, stejně jako hlavní hrdinky, řešila vážná témata- šikanu, domácí násilí, traumata. To postupně odhalovala kousíček po kousíčku. Kniha se mi moc líbila, i to napětí, že jste téměř do konce nevěděli, jak to tedy je, i když informací jste už měli hodně. Něco jsem odhadla a něco vůbec. Autorku určitě ještě vyhledám a přečtu si další knihu.

31.12.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Opět krásně napsané, rodinná historie se posouvá, hlavními hrdiny se stává další generace a jejich osudy. První díl se mi líbil o trošičku více, ale opět nemůžu jinak než plný počet hvězdiček. Ráda si přečtu znova

27.12.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Wau! Naprosto skvělé, knihu nešlo odložit. Nečekala jsem, že mě natolik pohltí. Daniel a Ana, dva mladí lidé z naprosto odlišných světů, které se na okamžik střetli a jeden druhému se vepsali do srdce i do duše. Ten příběh byl tak silný a přesto křehký a citlivý, emotivní a přesto hrůzu nahánějící, odkrývaný kousek po kousku až do sebe všechny dílky zapadly. Příběh poodhaluje další část evropských dějin, ze kterých mrazí. Děkuji autorce za krásný čtenářský zážitek, pět hvězdiček nestačí...

26.10.2021 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Příběh o Emilce je pohlazením po duši. Byť v životě zažila Emilka spoustu ztrát, autorka dokázala její životní osud sepsat s takovou dávkou lidskosti a empatie. Opravdu povedené dílo, autorce tleskám!

15.10.2023 5 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Pěkná romantická kniha, díky konci vlastně moderní pohádka. Ale jo, autorka píše čtivě, kniha se čte sama. V příběhu je hned několik rovin, téměř každá z postav prožívá své osobní drama nebo si nese břímě z minulosti. Ale čelit událostem z minulosti a zjistit skutečnou pravdu se rozhodne Zoe, až když ji lékaři oznámí nezvratnou diagnózu. A proto se vrací na místo,kde trávila s rodiči a bratrem prázdniny, kde poznala svoji lásku, ale kde se také stala tragédie, která se s ní už po zbytek času táhne. Setkává se s dávnými přáteli Jackem a Rose i ostatními obyvateli malé vesničky. Kdo má rád romantiku, pro toho je tahle kniha jako stvořená.

03.07.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

První setkání s autorkou, kniha mě moc neoslovila, asi nejsem detektivní typ. První půlka celkem nuda, od druhé vraždy to bylo akčnější. Zkusím dát autorce ještě jednu šanci..

04.03.2022 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Hezká smutná kniha, doplněná dávkou sarkasmu. Dle mého je určena YA, ale určitě stojí za přečtení. Připravte si kapesníky... určitě se podívám i na filmové zpracování.

"Život není továrna na splněná přání "
"A já se zamilovala, jako když člověk usíná: pomalu a pak najednou docela."

17.01.2022 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Druhý díl série opět nezklamal. Tentokrat vyšetřování stojí dlouho na mrtvém bodě protože oběti nemají nic společného a není se čeho chytit. Odhalit vraha se povede díky proniknutí do kyberpodsvětí. Dále se vyvíjí postavy a vzájemný vztah inspektorů Calanacha a Turnerove. První díl za mě o fous lepší, zde už to bylo krapet překombinované, jak se jeden motal do vyšetřování druhému a vzájemně si tajili informace.

31.03.2024 4 z 5

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Hodnotím velice kladně. Povedený román se dvěma linkami příběhu, spoustou postupného pátrání a odkrývání. Sára trpící Alzheimerovou chorobou, Emma trpící ztrátou řeči a mezi tím Laura. Občas přitažené za vlasy s typickým americkým happy endem, ale přesto jsem si čtení užila a těším se na další knihy.

11.11.2023 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Pro Colleen mám slabost. Opět povedený román. Tate a Miles. Příběh Tate vidíme z perspektivy jejích 23 let, současnosti. Příběh Milese (24) je vyprávěn v jeho 18 letech a postupně odkrývá proč je tak zatvrzelý, co zažil a co ho zformovalo, před čím a proč se chrání.
Bohužel pro ni je jejích vztah založen na dvou pravidlech - neptej se na minulost a nechtěj s ním budoucnost. Tyto pravidla je těžké dodržovat a chvíli trvá než oba pochopí, že takto to nemůže trvat věčně nebo se utrápí.

26.10.2023 5 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Pěkně napsané. Dvě časové osy, které čtenáři prozradí víc, než mají v rukou samotní detektivové. Od půlky je jasné, kdo je vrah, ale stejně vás to nepřestane bavit, protože k rozluštění všech záhad chybí ještě pořádný kus.

26.10.2023 5 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Miluji tyhle rodinné ságy, kde nechybí dobrodružství, romantika, láska, nenávist, rodinná tajemství.... a když je to ke všemu spjato s reáliemi, které vám rozšíří obzory,tak je to naprostá pecka. Krásně napsané, doporučuji

02.11.2022 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

V knize pro mě nebyl téměř žádný "wau moment", přesto se mi kniha dostala pod kůži. Osudy jednotlivých postav - Barney, Laura, Benett, Seth, Howie, Maury a jejich rodin - se mi líbili, bylo to tak lidské, tak uvěřitelné, nic nešlo na sílu. Romantická linka byla trochu předvídatelná, nicméně jsem jim to přála. Nejvíc mě zasáhl příběh a osud Benetta. Ale musím říct, že kniha vzbudila spoustu otázek a dala náhled do medicínského prostředí.

03.07.2022 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Z knihy jsem tak trochu v rozpacích. Moc se mi z počátku líbil příběh i styl jakým autorka vypráví. Ta syrovost, strohost, i ta tajemná rodinná historie, které čeká na čtenáře, aby ji rozpletl. Nicméně později mi to v knize začalo nejspíš vadit. Postupně se v příběhu objevuje tolik postav a jmen, nevěděla jsem, zda se na všechny soustředit, zda budou pro příběh důležité (většina nebyla). K hlavním hrdinům jsem si žádný citový vztah nevytvořila, nebyli mi sympatičtí, nedávali na jevo žádné emoce. Byť byl příběh silný, o neustálých ztrátách a vykořenění, křehkých vztazích, hledání místa pro život, nezanechal ve mě emoční stopu, důvod, proč bych nad hrdiny přemýšlela, jak to s nimi bylo dál, co je k jejich krokům vedlo, proč se zachovali zrovna tak...

08.05.2022 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Na knize se mi líbilo to postupné odhalování příběhu, jako dílky skládačky, když do sebe konečně zapadnou a před vámi se objeví celý obraz a vy konečně chápete. Líbil se mi ten hořkosladký a bolestný příběh, který nám autorka předložila, příběh o poznání a poznávání, odhalení procitnutí, lásce, bolesti, naději, životě i umírání. Hvězdičku strhávám za závěr knihy, který mi celý dojem z knihy zkazil, pro mě neuvěřitelný happy end.

02.05.2022 4 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Kniha mě nechytla od prvních stránek, ale získala si mě postupně. Velká oddychovka, pomalu plynoucí děj, veterinární praxe v 30. letech v oblasti Yorkshiru. Připomínalo mi to trochu Betty McDonald a její Vejce a já. Ale tato kniha byla optimistictejsi, Betty si ten život nezvolila, kdežto Herriot ano a na vyprávění to bylo znát.

09.01.2022 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Pěkný, svižný a čtivý příběh o problémech jedné rodiny, protkaný romantickou dějovou nitkou s předvídatelným vývojem. Příjemná oddechovka, hezky se četla, autorku mám moc ráda

20.02.2021 5 z 5