Kacased Kacased komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moc hezké čtení. Ani jsem nevěděla do čeho jdu. Takže pro mě bylo překvapení, že je kniha z této oblasti. Jsem z Ostravy a výrazy po našemu se mi dobře četly. Těžká doba a my si stěžujeme na tuhle. Při čtení jsem si vzpomněla i několikrát na babičku. Ta každý bolavý kloub mazala sádlem ;)

12.01.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Právě dočteno. Velmi silný příběh. To dětství, dospívání. A ten konec. No, nečekala jsem to. Dívka, která se musela naučit žít sama.

08.03.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

(SPOILER) Nejdříve se mi do knihy nechtělo, pak jsem zapomněla proč a v knihovně zrovna byla k dispozici, tak jsem si ji přečetla. Začetla jsem se hned. Dobře, plynule napsáno. Na začátku jsem z knihy měla radost, ale čím přibývalo přečtených stran tím mě rodina byla méně a méně sympatická. Baruna tam a tamto a Katuška byla zlatá. Vztah rodičů a dcer je tak reálný a vztah sester, nechápu, že aspoň ony při sobě nestály. Bylo mi úzko z toho. Stále jsem čekala na happy end. Bát se výprasku kvůli hygienické chybě bylo na mě moc. A jako matce mi bylo do breku. Ale tak tragický konec by mě nenapadl.

12.11.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Výborná kniha, četla se dobře. Ale to dobře je v tomhle případě výsměch. Mám 13letého syna. S takovou bolestí se mi to četlo. Slzy mi tekly. Ano, kniha je depresivní. My nevíme co bude za rok, nebudeme jíst třikrát týdně špagety s kečupem? Ta kniha je tak reálná, tím je tak depresivní. Jako macecha bych se nikdy nezachovala takhle. Štěpán byl úžasný. Autorce děkuji. Kéž by v tramvaji vyslechla příště vtipnější příběh. A jdu úplně na jiný žánr, ať se mi spraví pohled na svět.

24.02.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Před chvílí jsem dočetla. Plná emocí, s červeným nosem a očima od slz. Možná jsem nikdy nečetla nic podobného. Posledních 30, 40 stran jsem pochopila proč ta kniha má své kouzlo. Ale to jsem říkala od první kapitoly, že až na konci čtenář pochopí proč ta kniha stojí za přečtení. A stojí. Užijte si ji.

21.06.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tristan mě strašně baví. Jeho dějová linka se krásně vyvíjí. Tahle kniha byla pro mě napínavější než Kanibal. Robert umí.

14.06.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha se čte dobře, rychle. Avšak téma je tak silné, smutné. Bohužel taková doba byla a jak se píše v knize Hitler nebo Stalin, zkáza lidstva byla kvůli oběma. Čím jsem starší tyto knihy mi už nedělají dobře. Letos už jen romantika.

29.11.2022 5 z 5

Dobře napsáno. Mnoho případů bylo natočených. Kniha je moc fajn. Rozhodně z ní nemám pocit bát se za tmy vyvenčit psa. Jsem ráda, že tam byl dovysvětlen případ z roku 2014, který mě zaujal a přemýšlela jsem proč dopadl jak dopadl. Z rozhovoru byla cítit úcta pana Mareše k jeho práci.

13.03.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha je velmi zajímavá. Ale já nerada fikce, stojím nohama na zemi a fantasy nečtu. Přesto ta kniha vyvolává emoce, je napsána čtivě. Je to jako několik knih v jedné. Několik příběhů. Asi každý čtenář vnímá tu hodnotu života jinak. Kniha je super, protože z ní nějaký pocit je.

23.06.2023 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Kniha se četla dobře a věřím, že pro mladší čtenáře to musí být top. V mém věku už si nemyslím, že by se vše točilo kolem sexu a těch sexuálních narážek bylo moc. Přesto dávám 5 hvězdiček.

09.01.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Líbilo se mi to, četlo se mi to dobře. Žádná nuda. Příběh sice bez humoru, hlubšího významu, ale přesto to bylo fajn. Jako příběh lékaře a alkoholu je děsivá, ale vztahově mi ta kniha přijde, že do dnešní doby zapadá.

25.09.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Bylo to hezké čtení. Očekávala jsem více z doby války, ale přesto knihu doporučuji.

21.06.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha byla výborná. Vyprávění babičky bylo silné. Celkově byla kniha emoční a jsem moc ráda, že jsem jí díky databázi našla.

21.10.2021 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Mě se to líbila. Čtivá, česká detektivka. Pěkně napsáno.

05.05.2024 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

To bylo hezké. Milé, nekomplikované, jednoduché, vtipné. Tak dobře se to četlo. Takhle si představuji letní knihu. Na jeden víkend. Od první strany víte jak to skončí, ale čtete, protože ta kniha baví.

24.06.2022 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Julie byla na facku. Agnes by si zasloužila trochu více lásky a ne drezúru. Mě chyběla ještě alespoň jedna kapitola. Ale četlo se to dobře.

09.04.2024 5 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Od příchodu Emy kniha byla záživnější. Určitě se vyplatilo počkat. Příběh ze života. Ale není to žádná romantika. Ač začátek vybízel, že rodina bude držet spolu, tak to bylo právě naopak.

24.07.2023 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Dočteno, krásné zakončení. Třetí díl asi nejlepší. Méně sexu, více napětí. Za mě všeho akorát. Pořád je to pohádka pro dospělé.

03.08.2022 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Krásná kniha, kterou jsem našla díky hodnocení tady na databázi. Krásně a čtivě napsána. Kniha má spád, dobrý děj. Jsem zvědavá na další v pořadí.

08.01.2021 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Nějak nevím co si o tom myslet. Kniha se četla dobře, dobře napsána. Autorčinu Dědinu jsem si oblíbila i Chirurga doporučuji. Ale tohle téma mi prostě nesedlo. Nebylo mi z čtení vůbec příjemně. Nakonec i na obálce je příběh, který otestuje čtenářovu toleranci, empatii i ochotu přemýšlet a "důvěřovat" ve věcech zdánlivě neakceptovatelných. Tak to sedí.

05.10.2023 4 z 5