Kačaba79 Kačaba79 komentáře u knih

Oheň a voda Oheň a voda Simona Ahrnstedt

Druhý díl se mi líbil více jak první. Také se mi líbil příběh rodiny, který mne v prvním díle přišel useknutý.

09.09.2019 4 z 5

O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti Christine Beigel

Krásný příběh a poučení. Vtipné ilustrace. Líbila se.

14.08.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

neoslnil, neurazil. Rychlé čtení.

24.06.2019 2 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Po Volání kukačky se mi zdálo, že je tam méně popisu, ale možná jsem si zvykla. Překvapilo mne rozuzlení, ale to je u Rowlingové běžné. Skvěle napsané a pro mne do poslední chvíle napínavé.

06.03.2019 4 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Jsem na pochybách co o knize napsat. Nebyl to můj šálek kafe a s hlavní hrdinkou jsem se nemohla ztotožnit. Její náhled na svět je mi naprosto cizí a řešení konfliktů vraždou proti srsti.

09.01.2019 1 z 5

O chameleonovi, který hledal svou maminku O chameleonovi, který hledal svou maminku Christine Beigel

Chameleonek se nejvíc líbí dceři z celé série pohádek. Ilustrace jsou zde úplně bezvadné a dcera vždy chameleonka hledá. Vtipný příběh, který pomáhá i s procvičováním zvuků zvířat a jejich mláďat.

15.04.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Nějak mne kniha neuchvátila. Holand mi přišla jako dosti naivní a celkově jsem se nemohla začíst.

02.04.2021 2 z 5

30 dní touhy 30 dní touhy Christine D’Abo

Potřebovala jsem oddych a tato kniha ho splnila. Byl to zajímavý námět a pěkně se to četlo. Chybělo mi jen více informací o Harrisonovi.

02.04.2021 3 z 5

Hledání Hledání Eric Heuvel

Půjčeno pro dceru (11 let) kdy jsem potřebovala ji nějak přiblížit osudy židů za druhé světové války. Dobře podané a pro děti přístupnou formou napsané.

12.11.2019 5 z 5

Pražský hrad - Výlet strojem času do minulosti Pražský hrad - Výlet strojem času do minulosti Lenka Procházková

Čteno při nemoci 11 leté dceři a byl to hezký a pochopitelný průlet dějinami.

12.11.2019 5 z 5

Pohádky o vílách Pohádky o vílách kolektiv autorů

Krásná knížka, perfektní na čtení před spaním.

Nekonečná pohádka na dobrou noc Nekonečná pohádka na dobrou noc Laurence Gillot

Je skvělá, dá se číst opravdu dlouho. No spíš dokud z toho člověk nezblbne. Krásné ilustrace a vtip.

12.11.2019 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

předčítala jsem je dceři a shodli jsme se na tom, že jsme čekali víc příběhů a komentáře Brumbála nám moc neseděli.

12.11.2019 3 z 5

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak zase odtrhnout a konec se mi zdál také takový strohý. Oddychové čtení

09.09.2019 3 z 5

3333 km k Jakubovi 3333 km k Jakubovi Petra Braunová

Na knihu jsem narazila náhodou a jelikož jsem potřebovala cestopis do čtenářské výzvy, pustila jsem se do ní. Bylo zajímavé zjistit, že i v dnešní době poutě existují a není tak těžké se na ně vydat. Snad děti motivuje k putování.

17.08.2019 2 z 5

Dřív, než půjdem spát Dřív, než půjdem spát Petr Wagner

Uklidňující s nádhernými ilustracemi

12.08.2019 5 z 5

Cizinec Cizinec Nora Roberts

Noru Roberts jako spisovatelku mám moc ráda. Tuto knížku jsem četla pro relax. Od spisovatelky jsem četla i lepší příběhy. Zde bylo moc perfektní prostředí, rodina, partner ....
Myslím si, že někdo komu je 5 let šlapáno po sebevědomí, nemůže se tak rychle začít chovat sebejistě. Možná se mýlím. Jinak krásná romantika s předvídatelným koncem.

08.07.2019 2 z 5

Hlídaná Hlídaná Blake Pierce

Na knihu jsem narazila náhodou a mohu říct, že jsem ji zhltla během dne. Děj má spád. Bohužel mi při čtení vadil překlad, kdy bylo jedno jestli je to žena nebo muž apod.

25.06.2019 3 z 5

Gigantosaurus Gigantosaurus Jonny Duddle

Krásné ilustrace, ale příběh jsme po prvním přečtení trochu upravili a dcera podle ilustrací vypráví svůj vlastní.

20.06.2019 3 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Půjčila jsem dceři na doporučení okolí. Bohužel ji nezaujala tak jak bych si myslela. Možná to bude i tím, že manžel odsoudil výběr zvířat (los, bizon apod.) kteří u nás nežijí. Bylo zajímavé sledovat a hledat co zvířátka dělají celý rok, ale víc jsem se bavila já než dítě.

20.06.2019 2 z 5