O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti

O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399346/bmid_o-vlkovi-ktery-moc-rad-mlsal-sladko-xro-399346.jpg 4 56 20

Také rádi mlsáte sladkosti? Nenasytný vlk pro kus dobroty neváhal udělat cokoliv. Jak to s ním dopadlo? Přečtěte si Příběhy slepičí babičky.

Literatura světová Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Drobek

Le Loup qui aimait trop les bonbons , 2013

bea.mari
03.04.2024 4 z 5

Je to dětská knížka a je proti fyzikálním zákonům.

evca7271
18.02.2024 4 z 5

Moc pěkná knížka,jako ty ostatní.

potesenicist
27.08.2023 1 z 5

Na tuhle jsem se těšila, mlsání doma řešíme hodně, ale sdělení knihy, těžké zklamání.

Alexxxka
11.08.2023 3 z 5

Tahle knížka s vlkem a o sladkostech se celkem dá. Dcerka má tyhle knížky ráda kvůli barevnosti, pamatuje si dokonce názvy těch oblíbených. Ale já jako předčítač bych byla radši kdyby byly textem víc na úrovni :-)

Hoshi
01.04.2023 4 z 5

Tohle je snad jediná kniha z celé série (ne, že bychom ji měli celou), která alespoň trochu dává smysl, pointu a i v sobě ukrývá nějaké to poselství a i po stopadesátém čtení jí ochotně přečtu. Ilustrace jsou velmi líbivé a na první pohled zaujmou každého a lákají vás k přečtení.

jitka_dankova
17.01.2022 1 z 5

Máme doma téměř celou sérii knih autora Hervé Le Goff, vizuální podoba knih je totiž opravdu lákavá. Jde o malé krátké knihy, kde je vždy jen trochu textu a velké obrázky. No a působí dojmem, že půjde o vtipné příběhy o zvířátkách. Tolik k reklamě a proč jsme za ně utratili peníze. Na synka opravdu působily dobře, chtěl je číst (to je co říct), ony prostě lákají ke čtení malé čtenáře, kteří sotva končí první třídu. Jenže samotný text a příběh byl pro mne velkým zklamáním. Snaha udělat text rýmovaným se nepovedla. Text se dítěti špatně čte, moc nechápe, o čem to tedy opravdu je a hůř sumarizuje, o čem kniha byla. Snaha o poselství v knize byla, ale na dítě měla úplně jiný účinek a spíš chtělo tolik sladkostí, kolik je tam na obrázcích...

Hlavní výhoda těchto knih je ale ta, že se dobře píšou do "čtenářského deníku", který vyžaduje učitelka. Dítě má naoko přečteno spoustu knih, "stíháme", a můžeme se věnovat v klidu hodnotnějším knihám, které syn prostě nedočte za jeden měsíc.

EvikU.
05.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Myšlenka dobrá, děti si z toho vezmou to hlavní. Jen provedení je takové slabší, vlk a na sladkosti, přijde k prasátku, sladkosti nebo život.. No nevím. Ale dám čtyři hvězdy, protože to hlavní je, že se nesmí moc sladkostí za den a musí se čistit zuby. A to je hlavní. :-)

Osice
20.02.2020 4 z 5

U této knihy popravdě nevím, jak hodnotit… Když jsem ji četla poprvé, tak jsem si říkala, co je to za blbost. Vlk je závislý na sladkostech, kašle na čištění zubů, to jediné po čem touží, je získat sladkost. … Čím víckrát jsem ji ale četla, tak se mi líbila víc a víc. Pár momentů mě docela pobavilo. S dcerou jsme díky knize probraly, že když vypadají druhé zuby, tak už další nenarostou a jsem zvědavá, jestli se babičky zeptá na umělé zuby, o kterých jsme taky hodně mluvily:-) Kniha má asi odradit o nadměrné konzumace sladkostí, ale jak pozoruji svoji dceru, tak na ni mají podobné knihy naprosto opačný účinek. Spíš přemýšlí o tom, co sladkého by si dala. Ona vlastně díky těmto knihám sladkosti začíná objevovat. Knížku si chtěla vypůjčit sama, protože jí vlk na obálce připomněl knížku O vlkovi, který vypadl z knížky, a já se snažím jí do výběru knih moc nezasahovat…

Anetidlo
02.02.2020 1 z 5

Nu dobrá, tato kniha měla nějaké to poselství. Děti čistěte si zuby a nebuďte mlsní, ale raději sáhnu po jiné dětské knize. Přes 150 korun za příběh, který můžeme mít přečtený do 5 minut...

bibi.r
02.12.2019 2 z 5

Nalákaly mě ilustrace i námět příběhu (i ostatní díly edice), která evokovala nějaké "ponaučení". Bohužel to "ponaučení" se jaksi vytratilo nebo k němu možná ani nemělo dojít, nevím. Každopádně jsem byla spíše zklamaná.

Knihomura
13.09.2019

Kniha mne zaujala ilustracemi, ale text mi přišel hloupý. Dětem číst nebudu. Je spousta nádherných knih, nač je kazit touto. Jedině si vymyslet k obrázkům vlastní příběh.

Aknel26
03.09.2019 2 z 5

Mně to přišlo strašně blbé, tříletému synovi strašně dobré, tak si vyberte :-D Obrázky jsou pěkné a text jsem trochu poupravila (zkrátila), takže ve finále jsem to dokázala přečíst desetkrát denně a neumřít u toho.

Kačaba79
14.08.2019 5 z 5

Krásný příběh a poučení. Vtipné ilustrace. Líbila se.

Michaela91
08.08.2019 4 z 5

Máme doma všechny 4, zaujali mě obálkou a ilustracemi. Těším se až budeme číst se synkem.

Chika
01.08.2019 5 z 5

Koupila jsem knihu z legrace příteli, který rád mlsá. Strašně se mi líbila, příběh poučný, legrační a krásné obrázky.

heliiinka
30.07.2019 5 z 5

Hezké, krátké. Pro malé děti ideál i s dobrým ponaučením. Je fain, že převažují obrázky nad textem.

lenkaBajza
21.06.2019 5 z 5

Super. Knížka je sice velmi tenoučká, ale příběh má zápletku a navíc i vyvrcholení, ktere u vetsiny detskych knih postradám.
Navíc je to poučné a vtipné:)
Ilustrace se mi moc nelíbily, ale příběh je super, těším se na další:)

Freedomova
20.06.2019 5 z 5

Moc hezká knížka a krásné ilustrace. Je sice tenoučká a vystačí na jeden večer, ale o obrázcích se dá s dětmi hezky povídat.

Atlantis
04.06.2019 4 z 5

Malá, relativně vtipná knížečka pro děti. V této sérii se mi líbí, jakým stylem mají potřebu podávat morální poučení z příběhů. Není na sílu, je vtipné a baví dospělé i menší. Lehce ale hapruje překlad, kdy na sebe věty podivně navazují a někde je vidět, že se prostě za každou cenu přeložila původní věta bez jakéhokoliv citu a přemýšlení, jestli pasuje mezi ostatní.

anetka.repova
21.04.2019 3 z 5

Krásný příběh pro děti s ponaučením. Pro děti, které moc mlsají sladkosti.

Autoři knihy

Christine Beigel