Kačaba79 Kačaba79 komentáře u knih

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Obdivuji se Catharině, že to zvládla. Kniha mne vtáhla do děje a čekala jsem až se děj dostane do přítomnosti. Jen bych chtěla vědět co se stane na hřbitově a jestli to zase Catharina neodnese.

24.02.2020 5 z 5

Erotické příběhy pro indické vdovy Erotické příběhy pro indické vdovy Balli Kaur Jaswal

Tak tato kniha mne mile překvapila. Zaujal mne název a díky ČV jsem ji začala číst. Příběh kde se objevila zápletka a postupné odvíjení příběhu mne nenechalo v klidu dokud zde nebyla poslední stránka.

18.02.2020 5 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Oddechová knížka, která se moc dobře četla.

12.11.2019 4 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Film jsem neviděla a po přečtení knihy po tom ani netoužím. Kniha byla o ničem, vleklá až nudná.

09.09.2019 1 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Do této knihy jsem se nemohla hodně dlouho začíst. Byla to první knížka od autorky a vím, že další nevyhledám. Jak přeskakoval děj do minulosti a z pohledu jiných osob mi dělal problémy. Kdyby to bylo ohraničené kapitolami, bylo by to lepší. Bylo mi líto Zory a Huberta, Hanka mi byla nesympatická a až ke konci knížky jsem ji dokázala pochopit a líbil se mi její návrat do života. Dobré k zamyšlení a určité postřehy jsem si z toho odnesla a doufám, že vztah mých dcer se mnou bude jiný.

17.08.2019 2 z 5

Knihu jsem četla se smíšenými pocity. Bavil mne útěk staříka a napjatě jsem čekala jak to dopadne. Co mne rušilo, byly kapitoly z minulosti. Přišlo mne to přitažené za vlasy, ale jako průlet dějinami dobrý. Jen bych příběhy oddělila.

08.07.2019 4 z 5

Vlhké miesta Vlhké miesta Charlotte Roche

Od knihy jsem čekala něco jiného. Musela jsem se nutit, abych knihu neodložila a nakonec ji i dočetla. Ve své podstatě je mi Helenky strašně líto, nemá nikoho s kým si může popovídat. Je až s podivem, že její experimenty ji nezavedli na infekční.

24.06.2019 1 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Na knihu jsem byla moc zvědavá a jelikož jsem neměla v této době nic pro čtení před spaním, riskla jsem to. Mám dceru 6 let a 12 let a mohu říct, že již dlouho se mi nestalo, aby i starší čekala na čtení před spaním. V průběhu čtení jsem trnula hrůzou jaké psychické problémy mladší budu řešit, ale naštěstí nic. Vzala to. Nemuseli jí dojít všechny souvislosti, ale příběh se jí líbil. Smrt neřešila, ale horší bylo odloučení od rodičů. Starší si z příběhu brala zase chování Flusbrocka a nevěřila jak mu to může procházet. Úžasně inspirativní na další povídání s dětmi.

15.04.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Na knihu jsem se moc těšila a teď se nemohu dočkat třetího dílu. Škoda jen, že je nemohu číst hned za sebou.

09.03.2021 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tato kniha mne nepustila a musela jsem ji přečíst na jeden zátah. Přivedla mne k zamyšlení. I přes svou drsnost byla skvělá.

09.03.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha byla brána jako oddechové čtení a svůj účel splnila. Nic jsem nečekala a moc mne nenadchla.

15.02.2021 2 z 5

Pobavila, ale některé pasáže byly již moc přitažené za vlasy.

12.11.2019 2 z 5

Mezi námi koťaty Mezi námi koťaty Ljuba Štíplová

Super propojení veršů s obrázky. Dcera ráda prohlíží a nechává si předčítat, kdy já ještě dlouho slyším melodii Kdo a kdo to je....

14.08.2019 3 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Knížka je nádherná, ilustrace okouzlující, ale měla jsem stejný problém jako TaLu (viz. komentář níže). Vysvětlovat stále dokola co se stalo rodičům a v knize se mlčí bylo moc nepříjemné.

20.06.2019 3 z 5

Rok ve školce Rok ve školce Przemyslaw Liput

Malou bavilo hledat postavy a vymýšlet příběhy co dělají na každé stránce. Jen se divila proč to u ní ve školce vypadá jinak.

20.06.2019 3 z 5

Co jsou to bacily? Co jsou to bacily? Katie Daynes

Pěkně vyvedená knížka, která mé dceři pomohla vysvětlit, proč po ní chci mytí a co jsou ty bakterie.

21.03.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

První knížka od autora a mírné zklamání. Až skoro neuvěřitelný příběh, jak kromě vztahů jim vše vycházelo - firmy a zaměstnání. Chvílemi na mne padala deprese, jestli tak budou žít i mé děti. Hlavně u Jáchyma, který všechno řeší útěkem za hranice . Veronika již byla klidnější, hlavně děj již znám. Obdivuji jak do sebe oba příběhy zapadaly a jak se vysvětlovaly navzájem, že až po přečtení obou byl příběh kompletní.

18.03.2019 3 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

První kniha od autora a ani jsem neviděla film, takže jsem ji hltala dokud jsem ji nedočetla. Překvapila, byla moc krásná a závěr dojemný.

24.01.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha mne nejdříve bavila, ale ke konci jsem měla problém ji dočíst. Konec děje mne překvapil.

09.03.2021 3 z 5

Zdivočelé pohádky Zdivočelé pohádky Roald Dahl

Tak tyhle pohádky chytli 11-letou dceru a moc si je oblíbila.

18.02.2020 5 z 5