Zdivočelé pohádky

Zdivočelé pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420502/bmid_zdivocele-pohadky-659e73790a61f.jpg 4 76 17

Pozor, oficiální hlášení! Pohádky se zbláznily… Šest oblíbených pohádek – takt trochu jinak! Co by ale člověk mohl čekat od známého spisovatele Roalda Dahla, než pořádnou dávku humoru a překvapení. Přečtěte si, jak můžou známé příběhy o Popelce nebo Třech prasátkách zdivočit, když se dostanou do rukou spisovatele, který nezná hranic. Kniha je určena dětem od 5 let.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Pikola

Revolting Rhymes , 1982

muchomurka
21.06.2023 4 z 5

A mě se to líbilo. Pro děti to není, zato my dospělí bychom to mohli ocenit, když přijmeme tu nadsázku a až černý humor. Docela jsem se pobavila a ani rýmy nebyly úplně mimo. Ta Karkulka Č. a Popelka, ty mě dostaly nejvíc.

Terror
13.02.2023 3 z 5

Trpaslíci byli vlastně žokejové a Máša byla zločinec… To jako fakt?
Na sbírku říkaček od pana Dahla lze pohlížet ze dvou pohledů. Tím prvním vidíme hanobení klasických pohádkových příběhů, navíc stylem, který se dětem před spaní moc nehodí. Druhý pohled ale brečí smíchy a prostě si tu legraci užívá.
Není třeba myslivce, je-li Karkulka ozbrojena. To jako fakt!

blebuska
03.11.2021 5 z 5

Super kniha pro malé i velké, moc jsem se u ní bavila

Naraca
19.10.2021 5 z 5

Ano, místy je trochu krkolomná (musela být složitá pro překladatele), ale za Karkulku a navazující Tři prasátka musím dat plné hodnocení.

tabaluga
03.07.2021 5 z 5

Knihu jsem pořídila mladšímu synovi za úspěšné ukončení školního roku a hned ten den jsme ji skoro celou přečetli. Vtipně pojaté světové známé pohádky. Líbily se nám všechny, ale naprosto nás odzbrojila Mášenka, tu jsem musela číst několikrát a pokaždé se děti válely smíchy:-D?Takže za mne ano i když je to těžší na pochopení, když jsou pohádky veršované.

Wisty
16.02.2021 5 z 5

Nesmírně vtipná kniha s nádhernými ilustracemi skvěle doplňující děj. Pohádky jsou veršované a mají správný "říz," takže jsou určitě vhodné i pro dospělé, kteří se společně s dětmi hodně nasmějí.

rozina351
31.01.2021 2 z 5

Jako nešťasný hodnotím pokus tyto pohádky rýmovat v češtině. Věřím, že v originále se jedná o typicky dahlovsky břitké a vtipné příběhy, ale v češtině se to čte fakt blbě. Jednotlivé verše sem tam nedávají smysl a často se musím zastavovat a dítěti vysvětlovat těžší a nesrozumitelné lexikum, čímž se zcela vytrácí jakákoli původní pointa či vtip.

keselylenka
12.01.2021 5 z 5

Nikdy jsem nic od tohoto spisovatele nečetla a tohle jsem si dala jako první kus. A teď rozhodně musím přečíst vše. Má to nápad, vtip a je to krátké takže to dáte před spaním i když jste unavení

Michaela91
26.10.2020 3 z 5

Zajímavé zpracování, nicméně ji považuji za slabší z děl spisovatele.

THERISA
26.09.2020 5 z 5

Čteno v angličtině v rámci Čtenářské výzvy a musím říct, že Roald Dahl snad nikdy nezklame! Královsky jsem se bavila a v dnešní době přehnané korektnosti se tahle skoro čtyřicet let stará kniha zdá být totálním úkazem.

Litocha
28.08.2020 4 z 5

Bavila jsem se. Tyhle nekorektní, originálně pojaté pohádky s nečekaným poučením mě v dnešní hyperkorektní době potěšily (vzhledem k použitým výrazům a situacím si jen nejsem jistá věkovým zařazením od šesti let, já bych s nimi určitě počkala).
Líbil se mi i překlad, nic moc nedrhlo a některé rýmy byly neuvěřitelně nápadité. Už když jsem po první pohádce zjišťovala překladatele, bylo jasné, že to nebude neznámé jméno. Tohle se Robinu Královi povedlo.
Ocenila jsem i český název. Zdivočelé pohádky, to je opravdu výstižné.

Sandruš
14.06.2020 3 z 5

Celkem zajímavé zpracování pohádek do básniček, občas jsem se i zasmála.

Mygli
28.04.2020 5 z 5

Skvělé

Měňavka
18.03.2020 1 z 5

Kniha je od mého oblíbeného autora, ale bohužel tentokrát nemohu chválit. Nesedla mi veršovaná forma ani samotný obsah :(

Kačaba79
18.02.2020 5 z 5

Tak tyhle pohádky chytli 11-letou dceru a moc si je oblíbila.

Broukodrak
11.02.2020 4 z 5

Velice "vylepšené" klasické pohádky ve formě básní.
Ukázka:

Čtvrtý bod: "Zkáza prostěradel,
zbahnění napříč, našíř, nadél!"
(Mášenka a tři medvědi)

Jarmila97
19.12.2019 4 z 5

Docela vtipně napsané dokončení pohádek. Pan Dahl měl rozmanitý smysl pro humor. Knizka se mi moc líbila :)