kacaav kacaav komentáře u knih

Star Wars - Ztracené hvězdy Star Wars - Ztracené hvězdy Claudia Gray (p)

Původně jsem byl vůči knize skeptický. dle anotace to měla být nějaká YA romance předělaná do star wars a tak jsem knihu dlouho odkládal. Nakonec jsem se pustil do čtení a byl jsem překvapen. Kniha měla svižné tempo, chvílemi byla i napínavá. Troufám si tvrdit, že dokonce jedna z nejlepších knih z tohoto univerza.
Pokud jste ještě žádnou SW knihu nečetli, toto je pro vás ideální start.

25.01.2021 5 z 5

Nejlepší knižní série, kterou jsem kdy četl

07.01.2021 5 z 5

Temný příliv I.: Útok Temný příliv I.: Útok Michael A. Stackpole

nazval bych to, jako takový ,,konec začátku", ale asi je to proto, že nová republika je stále tak tupá, že si ničeho nevšimne...

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

(SPOILER) Napětí neklesá, nicméně zvraty už zde nejsou tak překvapivé, jako u prvního dílu, až na jeden. Objevují se zde téměř všechny přeživší postavy a jsou napsané stejně dobře, jako u prvního dílu, až na Morning. Ta mi charakterově vůbec nesedí a nesedí mi ani její způsob velení. Ze všeho nejsžíravější je otevřený konec.

05.01.2021 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

(SPOILER) rozhodně jedna z nejlepších sci-fi knih vůbec. Je to velmi poutavě napsané, takže pokud by vás příběh nezaujal, stejně nebudete moct knihu odložit.

Spoilery: Kniha obsahuje velké množství zcela nepředvídatelných zvratů. Vůbec jsem nečekal smrt Kayi, nebo příchod druhé posádky. To, že bude Babylonská firma ve výsledku ,,zlá", jsem ale tušil už na začátku

05.01.2021 5 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

POZOR TATO RECENZE MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!
Ani ve snu by mě nenapadlo že jsou dvě strany, Řím a Řecko, taky mám možnost nakouknout do tábora Jupiter (římského tábora polokrevných) ale štve mě to že Percy přijde o paměť. Taky
mi připadá dobré to že jsou tam nové postavy (Frank a Házel).Taky mi připadalo vtipné to jak Thanatos používá moderní zařízení.

23.12.2020 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

(SPOILER) POZOR TATO RECENZE MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!
Byla to fascinující kniha, hodně mě nadchlo jak se dá propojit antické Řecko a dnešní svět. Když se Percy dostane do tábora polokrevných a ještě předtím zažil horor při školním výletu s tím že jeho učitelka je Hádova lítice zažije typické polobožské drama.Na cestě do Hádova podsvětí zažije nejedno dobrodružství pak ale zjistí že Diův ukradený blesk má Áres. Hodně se mi líbil závěrečný a epický souboj Áres vs. Percy

23.12.2020 5 z 5

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

super kniha

30.11.2020 5 z 5

Yoda: Temné setkání Yoda: Temné setkání Sean Stewart

Příběh přináší konceptuálně zajímavé hlavní postavy, které však v knize na čtenáře nepůsobí tolik jako Ventres, Dooku, nebo naše stará dobrá dvojice Anakin s Obi-wanem. Nemluvě o Yodovi, který perlí i na stránkách papíru a o moudra se tím pádem čtenař rozhodně nepřipraví.

26.08.2022 5 z 5

Háv klamu Háv klamu James Luceno

Luceno má i lepší kousky, každopádně tohle bylo též kvalitní. Politika mě ve Star Wars vždycky bavila a tady tomu nebylo jinak, ovšem vztah mezi Qui-gonem a Obi-wanem tu nefunguje tak jak má.

22.08.2022 5 z 5

Hranice vítězství 1: Zábor Hranice vítězství 1: Zábor Gregory John Keyes

Má první přečtená kniha ze série (většina dílů se totiž nedá sehnat) a zpětně i moje nejoblíbenější. Jsem rád, že je tento díl věnován více Anakinovi.

Konečné proroctví Konečné proroctví Gregory John Keyes

pro příběh celkem zbytečný díl. Ale já jsem si ho velice užil a připadá mi, že Keyes píše ze všech autorů této série nejlépe.

Heretik 3 - Návrat Heretik 3 - Návrat Sean Williams

přijde mi, že celá trilogie by se dala shrnout do jednoho dílu, bylo tam totiž pár výplňových scén. Ale jinak dobrý příběh.

06.01.2021 4 z 5

Temný příliv II. : Pád Temný příliv II. : Pád Michael A. Stackpole

(SPOILER) lepší než předchozí díl (i když ten byl taky dobrý). Nabídl pořádnou bitvu a pár smrtí.

06.01.2021 5 z 5

Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů Aaron Allston

(SPOILER) Nejlepší Allstonova kniha!!! Ta dějová linie na Coruscantu byla velmi obohacující a zajímavá, jen škoda že už jsem se nikde nedočetl více o Lordu Nyaxovi. docela by mě zajímal jeho příběh..

Nepřátelské linie 1: Sen rebelů Nepřátelské linie 1: Sen rebelů Aaron Allston

sice mi přijde, že by se příběh celé dulologie dal shrnout do jedné knihy, ale jinak se jedná o jeden z lepších dílů.

Temná pouť Temná pouť Elaine Cunningham

Za mě nejhorší díl této série. Jainy bylo trochu moc, a nikdo jiný tam moc prostoru nedostal.

06.01.2021 3 z 5

Prvotní Vektor Prvotní Vektor Robert Anthony Salvatore

Jedna z nejlepších knih ze STAR WARS startuje jednu z nejepičtějších sérií tohoto univerza.

Darth Bane: Dynastie zla Darth Bane: Dynastie zla Drew Karpyshyn

(SPOILER) Zajímavý je ten konec. Průběh knihy je taky fajn, ale pořád je to slabší (byť nevýrazně), než předchozí díly.

Darth Bane: Pravidlo dvou Darth Bane: Pravidlo dvou Drew Karpyshyn

Není to tak dobré jako první díl, ale pořád je to vysoce kvalitní STAR WARS čtivo